GİDECEĞİNİZ YÖNÜ BİLMEK HIZDAN DAHA ÖNEMLİDİR!
Altınordu Futbol Kulübünün yakın bir zamanda tamamen Öz Kaynak Sistemi oyuncuları ile liglerde mücadele edeceği günlerin çok yakın olduğunu düşünüyor
Monday, 01 May 2023
Altınordu ailem, bu armaya gönül veren herkese merhaba;

Ben Cüneyt Yis;

1976 senesinde bu şehirde doğdum. Aynı fabrikada yıllarca işçi olarak çalışıp emekli olan bir baba ve ev hanımı olan bir annenin iki erkek evladından biriyim. Topun nasıl oynanacağını bildiğimden beri benim için tek hayal, topun peşinde geçireceğim uzun yılların olmasıydı. Yolun başı 1985 senesinde İzmirspor altyapısına kayıt olmam ile başladı. 10 yıl süren altyapı eğitiminden sonra profesyonel olarak 17 yıl memleketimizin birçok şehrinde Türk futboluna hizmet verdim. Yılların getirdiği nice maçlar, Play-Offlar, yenilgiler ve şampiyonluklara şahit oldum.

2013 yılında Kulübümüzde Antrenörlük kariyerim başladı. 10 yıldır da kulübümüzün A Takım oyuncu izleme, Rakip analiz ve en son olarak da Oyuncu Alım Direktörü pozisyonunda büyük zevk ve onurla görevime devam etmekteyim. Bu ailenin bir ferdi olarak, Felsefemize ve Misyonumuza bağlı kalarak, Öz Kaynak Sistemimize oyuncu yetiştirirken onlara profesyonel futbolcu olma konusunda her yönleri ile eğitim veren hocalarımız ve çalışanlarımızla birlikte emek vermek benim için tarifsiz.

Şöyle ki; evlatlarımızın tesislerimize ilk adımı adım attığında görecekleri ilk şey düşüncelerimizi yansıtan tabelalarımız olacaktır. Metin Oktay Yerleşkemizdeki eğitici tabelalarımızdan birinde “Futbol izleyenler için bir OYUN, Oyuncular için bir MESLEKTİR” yazısı yer almaktadır. Buradaki ‘Meslektir’ kelimesi inanın çok şeyi ifade ediyor. İnsanın hayat boyu sürecek olan meslek yaşamında kariyer planlaması mutlaka olmalıdır ki yol boyunca sıkıntılar yaşamasın. Bizlerde bu noktada Altınordu Futbol Akademimizden yetişen genç oyuncularımız süreci tamamlayıp A Takımımıza çıktıkları zaman daha iyi noktaya gelebilmeleri ve sıkıntı yaşamamaları adına Başkanımızın çizmiş olduğu rotadan şaşmadan hocalarımızla birlikte var gücümüzle çalışıyoruz. Futbolun sadece futbol olmadığını, büyük zorluklarla ve fedakarlıklarla A Takımımıza kadar yükselen gençlerimizin bu uzun yolda kaybolmaması için onların yanında yer alıp kariyer planlamalarında da en büyük destekçilerinden oluyor, onlara rehberlik yapmaya çalışıyoruz. Her şeyden önce bu mesleği hakkıyla yaparken gönül bağı kurmaların da ve hayatları boyunca sevdikleri işi yaparken başarılı olmaları hususunun önemini anlatıyoruz.
Oyuncularımız önce A Takımımızda forma giymesi ve daha sonrasında Avrupa’nın 5 büyük Ligine transfer olarak Kulübümüzü ve Ülkemizi en iyi şekilde temsil etmeleri en büyük amacımızdır.

Altınordu’muzdan nasıl Çağlar Söyüncü, Cengiz Ünder ve Burak İnce gibi birçok genç yetenekli kardeşlerimizin yetiştiği gibi Öz Kaynak Sistemimizden de birçok yeni yeteneğimiz gelmeye devam etmekte olup, gün geçtikçe isimlerin daha da çoğalacağına inancım tamdır.

Athletic Bilbao modelini örnek alan kulübümüzün, yabancı oyuncu oynatmama kuralımıza uygun şekilde hareket edip, Başkanımızın tam da hayali olan tamamı Öz Kaynak oyuncularla maça çıkacağı günleri büyük bir istek ve heyecanla bekliyorum. Bu süreç tabii ki çok zorlu ve meşakkatli bir süreç. Zamana ihtiyacımız olduğunun bilincindeyiz. Tüm takımımızı Öz Kaynak Sistemi sporcularımızdan kurmak istiyoruz. Fakat bunun zamanla olacağını bildiğimiz için o günler gelene kadar oyuncularımıza örnek ve rehber olacak transferler gerçekleştiriyoruz. Transferlerimizin tamamında dikkat ettiğimiz ilk unsur ‘İyi Birey, İyi Vatandaş, İyi Futbolcu” sloganımızdır. Bu yüzden transferlerimizde ince eleyip sık dokumaya çalışmaktayız. A takımımıza kazandırmak için yurt içi ve yurt dışı temaslarını hiç durmadan devam ettirmekteyiz. Ülkemiz topraklarından çıkacak olan yetenekleri Türk futboluna kazandırmak ilkemizdir.

Altınordu Futbol Kulübü'nün yakın bir zamanda tamamen Öz Kaynak Sistemi oyuncuları ile liglerde mücadele edeceği günlerin çok yakın olduğunu düşünüyorum. Bu hedefi gerçekleştirmek üzere Altınordu ailesindeki tüm bireylerin çalışma istek ve arzularını görüyorum. Bizler, Başkanımız Seyit Mehmet Özkan’ın çizdiği vizyon ve misyon doğrultusunda yakın zamanda bu hedefleri gerçekleştirip yıllarca sürecek ve örnek gösterilecek nice başarılara imza atacağız.

Sevgiyle kalın…