EMANET ALTINORDU ARMASI’NIN KORUNMASI
Futbol Kulübü arması salt yarışmacı olarak sportif başarılar ile yüceltilemez, korunamaz.
Pazartesi, 13 Mart 2023
2012 yılı Temmuz ayında ALTINORDU Futbol Kulübü şirketleşme süreci tamamlanıp Sayın Seyit Mehmet ÖZKAN’ın kendi deyimiyle kulübün armasına yediemin olduğunda, armanın hukuksal korunmasını da avukat olarak benim üstlenmemi istedi.

Yediemini en anlaşır tanımıyla kendisine emanet edilen bir değeri koruma sorumluluğunu üstlenen kişi olarak ifade edebiliriz. Emanet alınan değer 27 Aralık 2023 tarihinde yüz yaşını dolduracak bir arma.
Futbol kulübü olmanın doğal sonucu yarışmacı olmaktır ve sportif başarıların hedeflenmesi beklenir. Ancak sürdürülebilir gelişme için sabırlı olmak da en temel koşuldur. Aynı zamanda gerçekçi bir misyon ve vizyon ortaya koyup, eylemli olarak hayata geçirmek için çağdaş işletme yönetimi ilkeleri ışığında örgütlenmek gereklidir. Çünkü Futbol Kulübü arması salt yarışmacı olarak sportif başarılar ile yüceltilemez, korunamaz.

ALTINORDU Futbol Kulübü, Türk futbolu için “öz kaynak projesi” yaratmak, çocuklara spor yaptırmak, sporu sevdirmek, onların sportmen bireyler olarak yetişmesine katkı sağlamak temel amacıyla sürdürülebilir gelişme için şirketleşmiştir.
Bu gün 55 ilde, 123 ilçede, toplam 199 adet ALTINORDU Futbol Okulunda 18.126 çocuk sporcu futbol oynuyor. Futbol Akademisi’nde 6 ayrı yaş grubundan seçilmiş elit sporcular, gerçek profesyonel futbolcu olmaları için tam yatılı olarak konaklıyor ve modern futbol eğitimi alıyor. Akademi, verdiği futbol eğitimi karşılığında öz kaynağından 72 sporcuyu milli takıma göndermenin haklı gururunu yaşıyor.

ALTINORDU Futbol Kulübü, sadece futbol eğitimi vermeyi değil, çocuklara aynı zamanda “iyi birey, iyi vatandaş, iyi futbolcu” olmayı, adalet, alçak gönüllülük, dürüstlük, güler yüzlülük, konuk severlik, saygı ve sevgiyi aşılamaktadır. Kulüp, aynı zamanda sosyal girişimci yanıyla yaşadığı kentin ve ülkesinin tanıtımına önem vermeyi de amaç edinmiştir. Benim için en gurur verici olanı ise her yıl Nisan ayı içerisinde Selçuk/İZMİR’de kurulu futbol tesislerinde uluslararası “U12 İZMİR CUP” futbol turnuvası düzenlemesidir. Turnuva da üç gün boyunca yerli ve yabancı, 5 kıtadan 72 futbol kulübünden 12 yaş ve altındaki çocuklardan oluşan futbol takımlarını konuk ederek kentinin ve ülkesinin tanıtımına ve Türk çocukları ile yabancı çocukların futbol aracılığı ile kalıcı dostluk köprüleri kurmasına katkı sağlamış olmasıdır.

Kulübün şirket kurumsal yönetim ilkelerine sıkı sıkıya bağlı, yetki ve sorumluluk sahibi bölüm yöneticileri ve bağlı çalışanları, uyum içinde temel hedefleri gerçekleştirmek ve daha ileriye taşımak için var gücüyle çalışırken, hep beraber emanet armayı ve hukukunu titizlikle korumaya devam ediyoruz.

Saygılarımla.
Av. Özgür GÜREŞCİ