KALİTELİ VE DOĞRU ÇALIŞMAK ÇOK ÖNEMLİ
Çok çalışmanın önemli olduğunu ancak kaliteli ve doğru çalışmanın daha önemli olduğunu her fırsatta anlatıyorum.
Pazartesi, 20 Şubat 2023
Sevgili Altınordu ailem merhaba

10.12.1956 tarihinde Manisa’da çiftçi bir ailenin çocuğu olarak doğdum. Geniş bir aile içinde sevgi ortamında büyüdüm. İlkokulu Manisa Necatibey İlkokulu, ortaokulu Manisa Şehitler Ortaokulu, liseyi Manisa Lisesi’nde okudum. Yüksek öğrenimimi Manisa Gençlik ve Spor Akademisi’nde tamamladım.
Futbol ile ilk tanışmam ilkokul 1. sınıfta başladı. Sınıflar arası maçlarda herkes sırayla kaleye geçiyordu. O zamanlar kaleciliğe ilgim oluştu. Manisa Genç Karması, Manisaspor genç takımı arkasından Manisaspor A takımında profesyonel oldum.

1982 yılında öğretmenliğe müracaat ederek, Kırşehir’in Kaman ilçesinde göreve başladım. Bu esnada bir şeyler öğretmenin zevkine vardım. Öğretmenliğim esnasında Salihli Sanayispor’un teklifini kabul ederek profesyonellikten amatörlüğe dönüş yaptım.

1983-84 sezonunda Salihli Sanayispor ile profesyonel lige çıktık. 1984 yılının temmuz ayında Yeni Salihlispor yöneticilerinin antrenörlük teklifini kabul ederek, rahmetli Fevzi Zemzem’in yardımcısı olarak antrenörlük hayatına başladım.
Öğretmenlik ve antrenörlük hayatım çok yorucu olmasına rağmen çok da zevkliydi. Emek verdiğim öğrencilerimin bir yerlere geldiğini görünce bu işe daha da zevkle sarıldım. İnsanla uğraşmanın, insan yetiştirmenin ne kadar zor ama bir o kadar da gelişimim adına çok şeyler kattığını gözlemledim.

1987 yılında Salihli Belediyesi’nin teklifini kabul ederek Salihli Belediyespor’un kurucu hocası ve direktörü oldum. Salihli’de futbolun ilk defa 8-10 yaşlara kadar inmesini ekip arkadaşlarımla birlikte sağladık. Küçük yeteneklerin arasından daha sonraları profesyonel liglerde oynayan yetenekler çıktı. 1994 yılında, tamamen kaleci eğitimine yöneldim.

1996 yılında Yeni Salihlispor da kaleci antrenörlüğünü yaptığım Kemal Ömeragiç hoca ile Göztepe maceram başladı.
Göztepe takımı ile hem üst yapı da hem alt yapıda 11 yıl çalıştım. Göztepe A takımı ile 2 defa PTT 1.Lig şampiyonluğu yaşadım. Geçirdiğim antrenörlük süreci içerisinde eğitmenin, öğretmenin yeni yetenekler keşfetmenin ve onların gelişiminin verdiği zevk ile 2007 yılının Temmuz ayında Mehmet Bey “Bizimle çalışır mısın ?” dediği zaman hiç düşünmeden evet dedim. Çünkü tamamen özkaynak düzeni olan bir ortam olacağından, çalışma şartlarının daha iyi olacağından, gelişen antrenman metodlarını burada daha iyi uygulayacağımdan emindim.
Bu yapının içine girince yanılmadığımı anladım. Başkanımız Mehmet Bey, her türlü bilgiye, teknolojiye, çalışma ortamına ulaşmamızda bizlere her türlü desteği veriyor.

Bu yapıya katıldığımda 2007 yılında antrenörlüğümün 23. yılında olmama rağmen gelişmenin ve öğrenmenin yaşının olmadığını bir kez daha anladım. Kalecilerimize ve kaleci antrenörlerimize çok çalışmanın önemli olduğunu ancak kaliteli çalışmanın ve doğru çalışmanın daha önemli olduğunu her fırsatta anlatıyorum. Onun için doğru yeteneği bulduğumuz anda başarılı olma şansımız çok yüksek.

Altınordu Kaleci Departmanı olarak Atilla Küçüktaka hocam ile büyük bir uyum içerisinde çalışıyoruz. Bize bu konuda çok büyük destek veren sürekli yenilikler peşindeki Erdinç Kurt hocamın katkıları yadsınamaz. Tabi en önemlisi müthiş bir çalışma ortamı yaratan Başkanımız Mehmet Özkan’a teşekkürü bir borç biliriz. Bu yapının daha da ileriye gitmesi için gücüm, yaşım yettiğince katkı vermeye devam edeceğim.

Saygılarımla
Hüseyin Yenikaya