TÜRKİYE DÜNYANIN EN GÜZEL ÜLKESİDİR
Benim için ülkeme hizmet etmekle, Altınordu’nun misyonuna hizmet etmek aynı şeylerdir. Almanya’dan çok iyi biliyorum ki, bu toprakların çocuklarına yapılacak her türlü hizmet, bu güzel ülkenin geleceğine yapılacak en güzel yatırımdır.
Pazartesi, 23 Ocak 2023
Değerli futbolseverler merhaba,

Adım Murat Korkmaz, 1984 Almanya doğumlu ve evli üç çocuk babasıyım.
2015 senesinde gönüllü olarak kapısından girdiğim Altınordu kulübünde, 2017 senesinden bu yana resmi olarak çalışmaktayım.
Kulübümüz akademi takımlarının Avrupa’da maçlar yapması ve turnuvalara katılmasından sorumluydum.

Futbol yöneticilik eğitimi aldım, yüksek lisansımı Berlin Steinbeiss üniversitesinde, tezimi ise Bundesliga ekiplerinden VfL Wolfsburg kulübünde bitirdim.
Dünyanın en büyük şanzıman üretim şirketlerinden biri olan ZF Friedrichshafen AG’de 12 sene yaklaşık 10.000 işçinin danışmanlığını ve binlerce yönergelerde, sözleşmelerde çalışanların temsilciliğini yönetici olarak gerçekleştirdim.
Alman Dil ve Tarih Öğretmeni olan eşim ve çocuklarım ile Almanya‘nın en güzel beldelerinden biri olan Konstanz Gölü kıyısındaki Friedrichshafen‘de yaşıyorduk.

Almanya’da doğmuş bir Türk olarak, çocuklarımızın Almanya’da ve diğer Avrupa şehirlerinde katıldığımız turnuvalarda ülkemizi çok iyi bir şekilde temsil etmelerini ve onların gelişimlerini görmek beni çok mutlu ediyordu.
A takımımızda oynayan tüm Öz Kaynak Sistemi (ÖKS) oyuncularımızın 12 yaşlarını biliyorum.

2 seneye yakın boş geçen pandemi döneminde çok düşündüm ve eşimle birlikte 2020 senesi Eylül ayında Türkiye’ye taşınmaya karar verdik.
Altınordu organizasyonunun içinde tam zamanlı görev alarak ülkeme hizmet etmeye ve ülkemin çocuklarına faydalı işler yapmaya karar verdim.
Çünkü ben ülkemi çok seviyorum. Bu topraklarda doğanlar, içinde doğdukları için farkında olmayabilirler, ama biliniz ki ülkesini uzaktan sevmek bambaşka bir duygudur.

Benim için ülkeme hizmet etmekle, Altınordu’nun misyonuna hizmet etmek aynı şeylerdir. Almanya’dan çok iyi biliyorum ki, bu toprakların çocuklarına yapılacak her türlü hizmet, bu güzel ülkenin geleceğine yapılacak en güzel yatırımdır.

36 YIL! > Doğduğun yerden uzaklara taşınmak, göç etmek nedir bilir misiniz? Herkes Avrupa’ya göç ederken, biz ülkemize göç etmeye karar vermiştik.
Doğduğumuz, büyüdüğümüz, düzen kurduğumuz şehirde herşeyi bırakıp geldik.

Tabii ki başlarda herkes bize, böyle bir güzel hayat varken Türkiye’de işiniz ne? diye sordu.
Bakış açımız biraz değişik olduğu için, yanımızdaki insanlar bile başta zor anladı bizi.

Başkanımız Seyit Mehmet Özkan 23 Kasım 2022’de ‘‘Zenginin malı züğürdün çenesini yorarmış‘‘ başlıklı bir yazı yayınladı.
Şahsen kaynağını çok merak ettim, büyük ihtimal siz de merak ettiniz.
Merak etmek, kaynağını ve konuyu araştırmak, bir insanın kişisel gelişimi için çok önemli olduğunu düşünüyorum.
Bu yönden MERAK iyi birşeydir..

Toplam 51 sayfa olan EPPP >English Premier League Elit Performance Player Plan (EPPP) raporunu sizler için araştırdım, okudum, anladım ve Türkçe‘ye çevirdim. Türkçe çeviriye bu linki kullanarak ulaşabilirsiniz.

Belki %50’niz linke bile basmayacaksınız..
%20’niz yarısını bile okumayacaksınız..
%18’iniz bu genç adam ne diyor, sanki bizden daha iyi biliyor diyeceksiniz..
%10’unuz komple okuyup ‘‘adamlar yapmış‘‘ deyip, diğer günlük işlerinize yöneleceksiniz..
Ama %2’niz okuyup, anlayıp konu ile iglili takımında, kulübünde veya ülkemizde birşeyler değiştirmeye çalışacaktır.

%2 az mı? değil!..

Sıfır ile kıyasladığımızda %200 artış demektir***
İşte bizim bakış açımız bu şekilde..

Not: Türkiye dünyanın en güzel ülkesidir..

İyi okumalar dilerim.
Sevgi ve Sayglarımla,

Murat Korkmaz
Avrupa Direktörü