BİZ İNANIYORUZ…
“Bu Toprakların Çocuklarından Gerçek Profesyonel Futbolcular Yetiştirmek” amacıyla başkanımız Seyit Mehmet Özkan önderliğinde toplanmış bir grup Altınordu’luyuz.
Pazartesi, 05 Aralık 2022
Merhaba

Ben Fadime Eskiköy Polat.
Kimlik doğum günüm 25.03.1981,
Gerçek doğum günüm Kasım 1980. Kendime yıllar önce 20.11.1980 gününü belirledim :)
Benim gibi Mali Müşavir olan sevgili hayat arkadaşım Hakan Polat ile 16 yıldır evliyim.
Nazir Umut Polat’ın annesiyim ve bence dünyanın en şanslı annesiyim.

Bu mesleği seçmeye Ortaokul 2.sınıfta karar verdim. Herhalde hiçbir çocuğun 11-12 yaşlarındaki hayali değildir. Benim düşüncem de Ticaret Lisesi okuyup bir an önce iş hayatına atılmaktı. İyi ki de öyle olmuş. Geriye dönüp “keşke” değil “iyi ki” diyorum çünkü. İnsanın sevdiği mesleği yapması çok önemli, çünkü o zaman hiç iş yapmış sayılmıyor, sevdiği işi keyifle yapıyor.

Altınordu FK Yediemini Seyit Mehmet Özkan ile tanışmamıza ve 13 yıldır birlikte çalışmamıza vesile olan eski çalıştığım şirketteki muhasebe müdürüm Ayhan Özdamar’a sonsuz teşekkür ve saygılarımı iletirim.

Çünkü Mehmet Bey ile tanışmak, birlikte çalışma imkanı bulabilmek insanın başına gelebilecek en değerli tesadüflerden biridir. Çalışırsınız, gelişirsiniz, yaptıklarınızın sonucunu görürsünüz, motive edilirsiniz, yaptıklarınızın değerinin bilindiğini bilirsiniz. Ama çalışırsınız, “mış” gibi yapmazsınız, gerçekten işinize sahip çıkarsınız.

Muhasebenin Tanımı: Ekonomik faaliyetlerde bulunan tüm kuruluşların mali nitelikteki işlemleri ve olayları para ile ifade edilmiş şekilde kaydeden, sınıflandıran, özetleyerek rapor eden ve sonuçlarını yorumlayan ve analiz eden bir bilim dalıdır.

Ancak sadece bu değildir.
Hele ki bu toprakların çocuklarından gerçek profesyonel futbolcular yetiştirmek adına çıkılan bu yolda, bu kadar emek verilen, para harcanan organizasyonun içinde muhasebe asla sadece bilgileri derleyip, toparlamak ve analiz etmek değildir.

Para ile ifade edilebilecek her değerin, ederini, bugünkü değerini, yarınki değerini, katlanma gereğini hesaplamaktır. Bazen zor da olsa “bunu yapmayalım” diyebilmektir, bazen hiç akılda olmayan bir yatırımı “acaba yapsak mı” diyebilmektir.

“Terazinin bir tarafında Altınordu misyonu, diğer tarafında ise Altınordu Bütçesi” dediğimize göre;
misyonumuza uygun olarak “İyi Birey İyi Vatandaş İyi Futbolcu”lar yetiştirmek için, sürdürülebilir başarılar ve dolayısıyla sürdürülebilir gelirler elde edilerek, denk bütçe ile Altınordu Organizasyonun bu topraklarda varlığını ilelebet sürdürmesi hedefimizdir.

Tabii ki kolay değil…
Çok çalışıyoruz.
Yenilikler buluyoruz, hep “daha iyi”yi hedefliyoruz.

Bazen işler istediğimiz gibi gitmiyor.
Kendi içimizde iyi gitmediğini gördüğümüz yetmezmiş gibi toplumdan da bunu duyuyoruz.
Moralimiz bozuluyor.
“Acaba Olmayacak” mı diyoruz.

Sonra hemen toparlanıyoruz.
Çünkü; Gecenin en karanlık anı sabaha en yakın olduğu zamandır. Geceleri çok kez yaşadık ve sabaha uyandık.
Biz inanıyoruz.
İnandığımız için “Biz”iz.
Biz kim miyiz? Altınordu Organizasyonunda “İyi Birey İyi Vatandaş İyi Futbolcu” mottosu ile “Bu Toprakların Çocuklarından Gerçek Profesyonel Futbolcular Yetiştirmek” amacıyla başkanımız Seyit Mehmet Özkan önderliğinde toplanmış bir grup Altınordu’luyuz.

Bu yolda bizi yalnız bırakmayan, destek olan herkese sonsuz teşekkürler..

Sevgi ve Saygılarımla

Fadime Eskiköy Polat
Altınordu Futbol Yatırımları A.Ş.
Muhasebe ve Mali İşler Müdürü