/ Haber / “U12 İZMİR CUP ÇOCUKLARIMIZIN GELİŞİMİ ADINA ÖNEMLİ BİR TURNUVA”

“U12 İZMİR CUP ÇOCUKLARIMIZIN GELİŞİMİ ADINA ÖNEMLİ BİR TURNUVA”

Kulüp olarak 7-8-9 Nisan tarihinde düzenleyeceğimiz Uluslararası Ul2 İzmir Cup’a sayılı günler kala heyecan artarak devam ediyor.


20 ülkeden 42 takım ve Türkiye’den 32 takımın katılımı ile toplam 72 takımlı organizasyonun hazırlıkları da tüm hızıyla sürüyor. Maçların oynanacağı İsmet Orhunbilge Tesislerimiz de hazır hale geldi.

Beşiktaş Akademisi U12 Yaş Altı Takımlar Sorumlusu Faruk Akan Şahin, U12 İzmir Cup’ın çocuklarımızın gelişimi adına çok önemli bir turnuva olduğunu vurgulayarak, “Tüm dünyada yaşanan pandemi döneminde çocuklarımız futboldan uzak kaldılar. Bu süreçte her turnuva bizim için çok önemliydi. U12 İzmir Cup’ın ayrı bir özelliği var. Gelen yabancı takımların yanı sıra kaliteli Türk takımları ile çocuklarımız mücadele ediyor. Onların gelişimlerini görme adına ve kendimizin nerede olduğunu görme adına önemli bir turnuva. Bu turnuva sayesinde çocuklarımız hem sportif hem de kültürel anlamda gelişecekler. Daha önce 2007 takımı ile U12 İzmir Cup’a katılmıştık. O zaman çok keyif almıştık. Çok kaliteli maçlar oynadık. Tekrar U12 İzmir Cup’a katılacağımız için mutluyum”

Beşiktaş U12 Teknik Sorumlusu Murat Ateş de U12 İzmir Cup için şunları ifade etti: “Ben bu turnuvaya ilk kez katılacağım. Çocuklarımızın gelişimi adına çok önemli bir turnuva olacak. Yurt dışından ve yurt içinden çok kaliteli takımlarla mücadele edeceğiz. Kendi takımımızı ölçmek adına çok önemli bir turnuva. Bu turnuvaya katıldığımız için çok mutluyuz” diye konuştu.