İSMET ORHUNBİLGE TESİSLERİ
SELÇUK / İZMİR

7 Modern Saha Antrenman ve Turnuva Merkezi
Altınordu Futbol Kulübü 8 Ağustos 2012 tarihinde şirketleştirildikten sonra, hızla tesisleşme hamlesi başlatılmıştır. Futbol tesislerinin sanayi bölgelerinden uzak, temiz hava kalitesi iyi olan bölgelerde olması ve ulaşım açısından geçiş yolu üzerinde olması gereği vardır.. İzmir’in kuzeyinde ve doğusunda yoğun sanayi bölgeleri vardır, batısı ise çıkmaz sokaktır, Çeşme’de biter. Bu nedenle tesisleşme için İzmir’in Güney bölümü seçilmiştir.. 

İzmir merkezden 80 km uzaklıkta, şirin ve turistik bir yerleşim olan Selçuk ilçesinde, içinde 3 tane çok bakımsız saha bulunan bir futbol tesisi uzun vadeli kiralanmıştır.

70.000 metrekarelik bu alandaki 4 sahanın drenaj sistemleri ve saha zeminleri tekrar yapılmıştır. Bu sahalardan biri, aşırı yağmurlu havalarda kullanılmak üzere, İtalyan Limonta Sport marka doğal granüllü sentetik çim saha olarak yenilenmiştir. 

Diğer iki sahanın zemini ise doğal çim olarak yapılmıştır. İlerleyen iki sene içinde 3 tane daha doğal çim saha yapılmıştır.. Son yapılan 2 sahayı A takımımız kullanmaktadır. Bütün sahalar nizami ölçülerdedir. 

Son olarak 50x75 ölçülerinde bir adet daha suni çim saha yapılmıştır. Böylece Selçuk İsmet Orhunbilge tesislerimizde toplam 7 adet sahamız olmuştur. 

Tesise ismini verdiğimiz İsmet Orhunbilge, 1963 ile 1978 yılları arasında Altınordu’da tam 15 yıl aralıksız oynamış, sağlam karakteri ve efendiliğiyle tanınmış bir efsane futbolcumuzdur. 

Yukarıda belirttiğimiz gibi sahalarımızın 2 tanesi A takımımız tarafından, diğer 5 tane sahamız ise Altınordu Futbol Okulları bölümümüzün hafta sonu etkinliklerinde kullanılmaktadır. Türkiye genelinde pek çok il ve ilçede 200’den fazla Altınordu Futbol Okullarımız (AFO) faaliyet göstermektedir. “Türkiye’nin Altınordu’su” sloganımızla “Herkesin İkinci Takımı” olma hedefimiz vardır. Doğal yetenekli çocuğun ayağına kadar gitmek, onu bulup çıkarmak en önemli görevlerimizdendir. Selçuk İsmet Orhunbilge tesislerimizde hemen hemen her hafta sonu “Çocuk Futbolu Şenlikleri”, “Futbol Okullarımız Arası Turnuvalar”, “Elit Yaş Grupları Seçmeleri” şeklinde etkinlerimiz yapılmaktadır. 

Ayrıca kulübümüzün, doğduğumuz İzmir şehrine bir armağanı olan “Uluslararası U12 İZMİR Cup” her yılın Nisan ayında bu tesislerimizde yapılmaktadır. 3 tam gün süren bu turnuvaya toplam 72 takım katılmaktadır. Bunların 36 tanesi Avrupa’nın ünlü kulüpleri, 36 tanesi ise ülkemizin ve şehrimizin profesyonel kulüpleridir. “Uluslararası U12 İZMİR Cup” tüm Avrupa’da çok beğenilen bir turnuva olarak bilinmektedir, bizim de gururumuzdur. 

Tesisimizde 78 yataklı bir “Yatakhane Bölümü” de vardır.. Çocuk şenliklerinde ve AFO turnuvalarında beğenilen/seçilen doğal yetenekli çocuklarımız, okul zamanlarında hafta sonları Cuma gününden Pazar akşamına kadar, tatil zamanlarında ise hafta arası günlerde kampa alınarak gelişimleri takip edilmektedir..