YÖNETİM KURULU
Seyit Mehmet ÖZKAN
Altınordu Futbol Kulübü Yönetim Kurulu Başkanı
- Doğumu: 1955 yılında, İzmir’de, o yılların en hareketli semti olan Eşrefpaşa’nın, en hareketli mahallesi Çimentepe’de doğdu.
- Genetiği: Baba dedesi Kırşehirli, Babaannesi Şumnu Tatarı . Anne dedesi Kırcaali’li, Anneannesi Gümülcine’li. Genetik 1/4 Anadolu , 3/4 Balkanlar. “Karışım”’dan memnun.
- Ailesi: Tornacı-Demirci rahmetli Kenan Usta’dan olma, evi çekip çeviren rahmetli annesi,“İşletme uzmanı” Ayşe Hanım’dan doğma. Dört kardeşin en büyüğü…
- Eğitimi: İlköğretim Eşrefpaşa Zafer İlkokulu, Orta öğretim Güzelyalı Türk Koleji, Üniversite Ankara ODTÜ İşletme’79. Top eğitimi ise “alaylı“, Damlacık .
- Medeni hali: 34 yıllık evli, çocuğu yok, ama iki taraf ta kalabalık. Kendisinin sayısı çok, o da Eşrefpaşa’lı olan sevgili eşi Tülay hanımın ise en az 12 tane çocuğu var.
- Mesleği: Yaşamak ve yaşatmak.
- Bu kahpe Dünya’daki görevi: Aile şirketi Özkan Demir Çelik Sanayi A.Ş.’yi kardeşleri, akrabaları ve personeli ile birlikte “onurlu” ve “topluma yararlı” olacak şekilde yönetmek .
- Öbür Taraf’a hazırlıkları: Çocuklarımızın-Gençlerimizin daha çok spor yapmasına ve onların sportmen bireyler olarak hayata hazırlanmalarına katkı koymak .
- Altınordu’daki görevi: Göğsünde Altınordu arması taşıyarak spor yapan çocuklarımızın sayısını artırmak ve içlerinden önce ahlaklı, sonra hızlı ve doğal yetenekli olanların gerçek profesyoneller olmalarına katkı sağlamak.
- Hobileri: Doğal olan her şeyi sevmek, Avrupa’da maça gitmek, kaybolmak, şarkı söylemek, yürümek, yüzmek, okumak, Doğa’nın sesini dinlemek, en çok da Bilgeler’le sohbet etmek…
- Hayali: Süper Lig’de, tamamı “Altınordu Öz Kaynak“ sisteminden yetişmiş, bu toprakların çocuklarından kurulu, yalandan değil, “Gerçekten Profesyonel” bireylerden kurulu, toplumumuza örnek bir futbol kulübü ve takımı yaratmak.
Kenan ÖZKAN
Başkan Vekili
15 Ağustos 1988 İzmir doğumlu. Bahçeşehir Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği mezunu. Londra Queen Mary University of London Üniversitesi'nde Management and Organisational Innovation yüksek lisans, Richmond Üniversitesi'nde MBA eğitimi gördü. Aile şirketi Özkan Demir Çelik Sanayi A.Ş.’de İş Geliştirme Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyesi görevlerini yürütüyor. Almanca ve İngilizce biliyor.
Barış ORHUNBİLGE
İcra Kurulu Başkanı
23 Ekim 1977 İzmir doğumlu. 9 Eylül Üniversitesi İşletme Bölümü mezunu. 17 yıl boyunca Uluslararası bir sigorta şirketinde yönetici pozisyonunda görev yaptı. Üç yıl Altınordu FK Yönetim Kurulu Başkan Vekili olarak çalıştıktan sonra 1 Ağustos 2018 tarihinde İcra Kurulu Başkanılığı'na getirildi. İyi derecede İngilizce bilen Orhunbilge, 1 kız çocuğu sahibi.
Hüseyin EROĞLU
Altınordu FK Teknik Direktörü
2 Kasım 1972 Almanya doğumlu. 1994-2005 yılları arasında S.Sotes, S.Linyit, Marmaris Bld, Akhisar Bld, Eskişehirspor ve Kemalpaşa'da oynadı. Ege Ünv. BESYO mezunu. Antrenörlüğe Bucaspor FA’da başladı. U15 ile 2007’de Türkiye 2.’si, 2010’da Nike Premier Cup Türkiye ve Avrupa Grup 1.’si oldu. 2010-12’de A Takım’da yrd. antrenörlük yaptı. Altınordu ile 2012-13'te 3. Lig, 2013-14'te 2. Lig şampiyonluğu yaşadı. UEFA Pro Lisans sahibi. Evli, iki çocuk babası, Almanca ve İngilizce biliyor.
Ali ERGÖÇMEZ
İletişim Sorumlusu
9 Ocak 1971 İzmir doğumlu. Altınordu’da 6 yıl basketbol oynadı. Ege Ünv. İletişim Fak. Gazetecilik Bölümü’nden 1993’te mezun oldu. 1990’dan itibaren Fotospor, Milliyet, Kanal 1 TV, Star TV ile Star Gazetesi’nde spor muhabirliği görevinde bulundu. 12 yıl boyunca LİG TV'nin Ege Bölge Sorumluluğu’nu üstlendi. Evli ve bir kız çocuğu babası. 2003’te kurucu ortağı olduğu Medyaspor Spor İletişimi Ajansı’nda genel müdür.