ALTINORDU'muz, kısa süre önce büyük bir revizyon yaparak hizmete açtığı Yeşilyurt’taki Sait Altınordu Yerleşkesi’nde, Milli Takımlar Eski Teknik Direktörü Abdullah Avcı ve Milli Takımlar Eski İdari Koordinatörü Okan Buruk’u konuk etti. 

Yönetim Kurulu Üyelerimiz Murat Dizdar, İbrahim Görücüoğlu ve Zafer Bilgetay’ın yanı sıra Yeşilyurt’ta görev yapan tüm Altınordu personeli ile akademi futbolcularımızın katıldığı ziyaret sırasında Avcı ve Buruk, tesisleri tepeden tırnağa inceledi. Akademi öğrencileriyle tanışıp hatıra fotoğrafı çektiren, yapılan çalışmalar ve verilen dersler konusunda bilgiler alan ikili, lojman, cimnastik çadırı, idari bölümü de incelerken özellikle sahalarla yakından ilgilendi. 

Altınordu’muzun çocuklara spor yaptırmak adına çok önemli yatırımlar yaptığını belirten Avcı, “Milli Takım’daki görevim sırasında da Altınordu’daki gelişmeleri yakından takip ettim. Anlatılanlar ve gördüklerim, bir futbol adamı olarak beni çok mutlu etti. Altınordu’nun yarattığı bu modelin ülkemizdeki tüm kulüplere örnek olmasını diliyorum” dedi. 

Türk futbolunun böyle yatırımlara ihtiyacı olduğunun altını çizen Avcı, “Türkiye’deki temel sorun eğitim. Bunu sadece futbol eğitimi olarak algılamamak gerekir. Bir futbolcu, beslenmeden anatomiye kadar her alanda eğitilmeli. Altınordu, bunu başarabilen bir kulüp” diye konuştu.

Okan Buruk ise geçen sezondan bu yana Altınordu ile çok yakın bir ilişki içerisinde olduğunu ifade ederek, “Gelişmeleri, bir yıldır yakın takip ediyorum. Uluslararası U-12 Cup ve lig maçları için İzmir’e geldiğimde fikir alış verişinde bulunduk. Altınordu’nun bu çizgisini koruyacağına ve Türk futbolunda bir çığır açacağına inanıyorum” dedi.

Görücüoğlu ve Dizdar,  Avcı ile Buruk’a üzerlerinde isimlerinin yazılı olduğu Altınordu forması hediye ederken Futbol Direktörümüz Murat Dizdar, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirip, “Kısa sürede önemli adımlar attık. Yaptığımız bu doğru işlerin, Türk futbolunun önemli isimleri tarafından takip edilmesi ve yerinde incelenmesi bizleri daha fazla motive ediyor. Akademi oyuncularımız ise Avcı ve Okan Buruk gibi isimlerle tanışarak kariyer planının ne kadar önemli olduğunu görüyorlar” yorumu yaptı. • FARKLI KAZANDIK: 4-0
  TFF 1. Lig U19 Ligi’nde 4. maçına çıkan ALFA U19/18 takımımız, Ankara Keçiörengücü U19 takımını 4-0 mağlup etti.
 • ANKARA KEÇİÖRENGÜCÜ: 5 - ALTINORDU: 3
  TFF 1.Lig’de deplasmanda karşılaştığımız Ankara Keçiörengücü maçından puansız ayrıldık.
 • KİP ŞIKLIĞI İLE ANKARA'DAYIZ
  Ankara Keçiörengücü deplasmanına "Centilmenlik Sponsorumuz" KİP tarafından hazırlanan kıyafetlerle gittik.
 • ALTINORDU: 6 - ESKİŞEHİRSPOR: 3
  TFF 1.Lig’de kendi evimizde karşılaştığımız Eskişehirspor maçından 3 puanla ayrıldık.
 • ALFA'DA ÇEVRİMİÇİ İNGİLİZCE EĞİTİM DÖNEMİ
  ALFA oyuncularımız interaktif ve çevrimiçi eğitim dönemine geçiş yaptı.
 • HAYATIM DERS OLSUN
  Efsane oyuncularımızdan Mustafa Güngören, Milli Takım ve Beşiktaş kariyerlerinin ardından 25 yaşında futboldan kopma hikayesini anlattı…
 • ENİS DESTAN A MİLLİ TAKIMDA
  Evladımız Enis Destan A Milli Takım kadrosuna dahil edildi.
 • ÜMİT MİLLİ TAKIM’DA ALFA PATENTLİ 6 OYUNCU
  ALFA patentli 6 oyuncu, Ümit Milli Takım kampında buluştu.
 • U19/18 TAKIMIMIZ BERABERE KALDI: 2-2
  TFF 1. Lig U19 Ligi’nde ikinci maçına çıkan ALFA U19/18 takımımız, evinde İstanbulspor U19 takımıyla 2-2 berabere kaldı.
 • İSTANBULSPOR: 1 - ALTINORDU: 2
  TFF 1.Lig’de deplasmanda karşılaştığımız İstanbulspor maçından 3 puanla ayrıldık.