ALTINORDU Futbol Akademisi (ALFA) U19/18 ve U17 takımlarımız, pandemi nedeniyle ara verdiği çalışmalarına beş aylık bir molanın ardından yeniden başladı. 2020-2021 sezonu hazırlıklarına Torbalı’daki Metin Oktay Yerleşkesi’nde start veren gençlerimiz ile Başkanımız Seyit Mehmet Özkan, kısa süreli bir toplantı yaptı. 

Pandeminin çok can alıcı bir dönemde geldiğini belirten Başkanımız Özkan, “Eğitime ve gelişime en fazla ihtiyaç duyduğunuz aylarda yaşanan olayın olumsuz etkileri olacak. Ancak bu sadece sizin için değil, bütün dünya için geçerli. Gelinen noktadan herkesin ders alması gerekir. Tüketim odaklı olduğumuz, günlük yaşadığımız, doğaya, bitkilere ve hayvanlara değer vermediğimiz sürece bu tarz sorunlar yaşayacağız. İşte bu nedenle Altınordu Futbol Akademisi’nde verilen ileri futbol eğitimi kapsamındaki saha içi çalışmalar kadar iyi birey, iyi vatandaş eğitimleri de çok önemli. Bu nedenle, sloganımız iyi birey ile başlıyor. Önce iyi birey olun, doğayı sevin, bitkileri sevin,  hayvanları sevin. ALFA’daki saha dışı eğitimleri can kulağıyla dinleyin” saptamasında bulundu.

Avrupa’da kalıcı olmanın yolunun saha dışı eğitimlerden geçtiğine dikkat çeken Özkan, “İyi futbolcu olarak bir noktaya gelebilirsiniz; ancak orada kalıcı olmak için karakter gerekir. Kariyerinizi yönetemediğiniz, geldiğiniz noktayı hazmedemediğiniz sürece hiç bir yerde kalıcı olamazsınız. Futbol, sadece ayak ile oynanan bir oyun değildir. Stres yönetimi, iletişim ve paylaşım da futbolunun doğasında olan faktörlerdir. 105’e 68 metrelik bir sahayı tek başınıza geçemezsiniz.  Farklı yerlerden gelen gençler olarak, en popüler takım oyunu olan futbolda başarılı olmanız için yardımlaşma ve paylaşma gibi değerler çok önemli” dedi. 

Herkesin kendini ileriye taşıyacak bir planının olması gerektiğinin altını çizen Özkan, “Kendinizi analiz edip iyi ve eksik yönlerinizi bulmalısınız. Eksiklerinizin üzerine gidip, iyi taraflarınızı geliştirmelisiniz. Yılmadan, bakmadan, usanmadan hayata asılmalısınız. Düşmeyi ve kalkmayı öğrenmelisiniz. Bizlere enerji vermelisiniz. Bu yaşlarda hayatı tam elinizde tutuyorsunuz. Gelecek sizin, bunun değerinizi bilin” diye konuştu.
 • ÇALIŞMALARA DEVAM EDİYORUZ
  ALTINORDU'muz, Pazartesi günü deplasmanda B.Boluspor ile oynayacağı maçın hazırlıklarını sürdürdü.
 • ALTINORDU'MUZDA EĞİTİM ZAMANI
  TFF’nin hakem eğitmenlerinden Mustafa Arslan, Beytullah Baliç Yerleşkesi'nde futbolcularımıza eğitim verdi.
 • ALFA, ÇOK HAREKETLİ !
  FUTBOLU meslek olarak seçen üç gencimiz Tayfun Tatlı, Anıl Doyuran ve Berke Kılıç ile profesyonel sözleşme imzalandı.
 • B.BOLUSPOR HAZIRLIKLARI BAŞLADI
  ALTINORDU'muz bir günlük iznin ardından bu hafta deplasmanda oynayacağı karşılaşmanın ilk antrenmanını yaptı.
 • NİĞDE ANADOLU FK: 1 HACETTEPESPOR:1
  HAZIRLAYICI takımımız, sezonun ilk maçında evinde ağırladığı Hacettepespor karşısında 90+5. dakikada Şahan Akyüz'ün golü ile 1-1 berabere kaldı.
 • YILLAR SONRA BULUŞTULAR
  ROMA forması giyen Cengiz Ünder, Leicester City’ye transfer oldu, Altınordu’daki kardeşi Çağlar Söyüncü ile buluştu.
 • KAZANMAMIZ GEREKEN BİR MAÇTI
  TEKNİK Direktörümüz Hüseyin Eroğlu, 2-0 kaybettiğimiz Bursaspor karşılaşmasını değerlendirdi.
 • ALTINORDU'MUZ: 0 BURSASPOR: 2
  BU sezon evimizdeki ilk maçta rakibimize ikinci 45 dakikada yediğimiz gollerle mağlup olduk.
 • EMRE NEFİZ ALTINORDU'MUZDA
  SÜPER Lig deneyimine sahip 26 yaşındaki sağ bek Emre Nefiz ile iki yıllık sözleşme imzaladık.
 • 1923 ŞEREFİNE YÜZDE 19 İNDİRİM
  ATEŞ, Hava ve Su isimli formalarımız, kuruluş yılımızın şerefine 19-23 Eylül tarihleri arasında indirimli olarak satışa çıktı.