ORGANİZASYONUMUZUN temelini oluşturan Altınordu Futbol Okulları (AFO), her geçen gün büyüyüp daha fazla çocuğun spor yapmasını sağlarken, Altınordu Futbol Akademisi’nin (ALFA) de ana kaynağını oluşturuyor. ALFA’daki küçük yaş takımlarının tamamına yakınının futbol okulları kaynaklı olduğunu vurgulayan AFO Direktörü Köksal Ferizcan, “134 farklı noktadaki okullarımıza son olarak İzmit, Kağıthane, Bayrampaşa, Tekirdağ, Adana, Kastamonu ve Tire de eklendi” dedi.

11 BİNDEN FAZLA ÖĞRENCİ
Ülkemizin en büyük futbol okulları organizasyonu olduğumuzun altını çizen Ferizcan, “Bu toprakların çocuklarına güvenerek çıktığımız yolda emin adımlarla yürüyoruz. Altınordu’yu dev bir piramit olarak düşünürseniz, tüm sistemin temelinde 11 binden fazla çocuğumuzun eğitim aldığı futbol okullarımız yer alıyor. Onlar bizim geleceğimiz ve yakın gelecekte Altınordu armasını  onurla taşıyacaklar. Pandemi sürecinin geride kalmasının ardından okul sayımızı 150’ye çıkarmayı hedefliyoruz” dedi.

EŞİT ŞARTLARDA SPOR
Futbol okullarının fizik şartlarının dikkatle incelendiğini özellikle vurgulayan Ferizcan, “Her çocuğun eşit şartlarda spor yapma hakkı var. Bu nedenle ülke genelindeki okullarımızın aynı fiziki kalite standartlarına sahip olmasına özen gösteriyoruz. Antrenörlerimizi  okulun açıldığı bölgenin tanınmış, futbol geçmişi olan, eğitimli  isimlerinden seçiyoruz. Bu kriterler,  birinci önceliğimiz. Altınordu armasının bulunduğu her ortamın bu armaya layık olması gerekiyor” yorumu yaptı.

NİCELİK DEĞİL NİTELİK
Altınordu Futbol Okulları’nda niceliğin değil niteliğin ön planda olduğunun da altını çizen Ferizcan,  “AFO’lar, iyi birey ve iyi vatandaş olmayı öğrenen çocuklarımızın futbolla tanıştığı yerler. Kaliteli eğitim standartlarımızı sağladığımız oranda büyümeye özen gösteriyoruz. Bu noktada futbol okullarımızı kulübümüzün bir gelir kalemi olarak değil, geleceğimiz olarak baktığımız çocuklarımızın bir eğitim yuvası gözüyle değerlendiriyoruz” diye konuştu.

ATEŞ: HER ANTRENÖRE ORYANTASYON
İzmit, Kağıthane, Bayrampaşa, Tekirdağ, Adana, Kastamonu ve Tire’deki okulların açılmasıyla birlikte 141 okula ulaşacağımızı belirten AFO İdari Direktör Yardımcısı Cenge Ateş ise “Her antrenörümüz önce oryantasyona alınıyor. Sonra yıl içerisinde teknik-teorik eğitimler veriliyor. İletişim, sosyal medya dersleri ile antrenörlerimize ALFA’daki  eğitim müfredatımıza benzer içerikler aktarılıyor. Kurduğumuz iletişimin ne kadar güçlü olduğunu özellikle pandemi döneminde yakından tanık olduk” dedi.

16 VİDEOLUK EĞİTİM MODÜLÜ
Pandemi sürecinde hazırlanan evde antrenman videolarının çocuklarımızın önemli bir eksikliğini doldurduğunu da söyleyen Ateş, “5’ten 13’e kadar dört farklı yaş grubu için 16’şar videodan oluşan iki aylık bir eğitim seti yayınladık. Bu sayede çocuklarımız, evlerinde pratik şekilde antrenmanlarını yaptılar. Oyun kuralları, iletişim, psikoloji ve sosyal medya derslerini yine online ortamda binlerce çocuğumuza vererek pandeminin etkilerini biraz olsun azalttık” diye konuştu. 

ÇOK HASSAS SÜREÇ
Yeni açılacak yedi futbol okulunun antrenörleri ise “Altınordu gibi bir marka altında çalışacak olmaktan çok mutlu ve heyecanlıyız” şeklinde duygularını özetledi. Çok hassas bir süreçten geçip okul izni aldıklarını ifade eden antrenörler, “Altınordu, sistemli ve disiplinli bir organizasyon. Sadece tesis yeterliliği değil, antrenörlerin güler yüzü bile büyük önem taşıyor. Özellikle aldığımız oryantasyon sayesinde Altınordu’muzun markasına verdiği değeri yakından gözlemledik” dediler.
 • TAKIMIMIZ ÇALIŞMALARINI SÜRDÜRDÜ
  ALTINORDU'muz yeni sezon hazırlıklarını bugün yaptığı tek antrenmanla devam etti.
 • ÇİFT İDMAN YAPTIK
  ALTINORDU'muz yeni sezon hazırlıklarına sabah ve akşam antrenmanlarıyla devam etti.
 • İLK İMZA AHMET İLHAN ÖZEK'TEN
  SÜPER Lig kariyerinde 20 kez gol sevinci yaşayan tecrübeli forvet Ahmet İlhan Özek ile iki yıllık sözleşme imzaladık.
 • BEŞ AYLIK ÖZLEMLE...
  ALTINORDU Futbol Akademisi (ALFA) beş aylık pandemi arasının ardından kapılarını açtı ve iki ekibimiz sezonun ilk çalışmasına çıktı.
 • TEKNİK ÇALIŞMA GERÇEKLEŞTİRDİK
  2020-2021 sezonu hazırlıklarına başlayan Altınordu'muz, bugün yaptığı antrenmanla hazırlıklarını sürdürdü.
 • ÖNCE TEST SONRA İDMAN
  YENİ sezon hazırlıklarını sürdüren Altınordu'muzda futbolcularımıza FMS (Fonksiyonel Hareket Değerlendirme) testi uygulandı, akşam ise teknik çalışma gerçekleştirildi.
 • MAGNONİ TESTİNDEN GEÇTİK
  2020-2021 sezonu hazırlıklarına başlayan Altınordu'muzda futbolculara sağlık ekibimiz tarafından özel testler yapıldı.
 • NİĞDE ANADOLU MERHABA DEDİ
  HAZIRLAYICI takımımız, yeni sezonun ilk antrenmanını 19 kişilik bir kadroyla yaparak çalışmalarına başladı.
 • ÖZKAN: BAŞARI HİKAYESİ YAZIYORUZ
  ALTINORDU'muz yeni sezonun ilk antrenmanını yaparken Başkanımız Seyit Mehmet Özkan, Altınordu arması altında bir başarı hikayesi yazdığımızı söyledi.
 • NİMET ALTINORDU'YU KAYBETTİK
  EFSANE oyuncumuz Sait Altınordu'nun eşi, 94 yaşında hayata gözlerini yumdu.