TEKNİK Direktörümüz Hüseyin Eroğlu, Koronavirüs salgını nedeniyle futbolun ekonomik dengesinin bozulduğunu, oyuncu yetiştirmenin ise her zamankinden daha büyük değer kazanmaya başladığını açıkladı. “Gelir-gider dengesi arasında uçurum olan bir yapıyı ayakta tutmanın tek formülü öz kaynak sistemidir” vurgusu yapan Eroğlu, “Sekiz yıl önce hayata geçirdiğimiz öz kaynak sistemi bizim en büyük gücümüz ve geleceğimizin teminatıdır” diye konuştu.

“Hedefimiz Avrupa’nın beş büyük ligine oyuncu göndermek” saptamasında bulunan Eroğlu, “Çağlar Söyüncü ve Cengiz Ünder ile ilk adımı attık. Berke Özer, Barış Alıcı, Erce Kardeşler, Ozan Can Oruç, Alican Özfesli, Muhammet Taha Tepe ve Yusuf Acer’i Süper Lig’e gönderdik. Sadece sekiz yıllık bir sürede geldiğimiz nokta, gerçek anlamda bir başarıdır. Çok değil, bir-iki sezon sonra Avrupa’nın beş büyük liginde Altınordu armasını ve ülkemizi gururla temsil eden oyuncularımız olacak” dedi.

 “Koronavirüs salgını nedeniyle kulüplerin gelirleri azalırken, omuzlarındaki yük arttı” saptamasında bulunan Eroğlu, “Futbolun en büyük gelir kaynağı, oyuncu satış geliri. Oysa, Türk futbolunun en büyük gider kalemini transfer oluşturuyor. İşte bu tezat, geleceğimizi tehdit ediyor. Kimine göre tek çare, Süper Lig’e çıkıp borçları temizlemek. Oysa bu formülle Süper Lig’e yükselen bir çok kulüp bugün artık amatör kümede. Herkesin deneyip daha fazla borçlandığı bir sistemde ısrar etmemek gerekir” dedi.

“Her kulüp, iki yabancıya ödediği para ile akademisin temellerini atabilir” diyen Eroğlu, “Altınordu Futbol Akademisi, yatırımları ve hedefleri itibariyle yüksek maliyetli bir sistem. Ancak her kulüp çok daha düşük rakamlarla kendi akademisini kurabilir. Koronavirüs salgını, artan ekonomik yük, azalan gelirler, artan giderler, TFF’nin hayata geçirmeye çalıştığı yabancı kısıtlaması ve finansal fair-play, artık herkesi kaçınılmaz bir sona, yani öz kaynak sistemine doğru yönlendiriyor” diye konuştu.

Altınordu’nun 2019-2020 sezonunda kulüp kriterleri açısından başarılı olduğuna işaret eden Eroğlu, “16 yaşında forma verdiğimiz Ravil Tagir, bugün Avrupa’nın en değerli genç oyuncuları arasında.  Ligin en genç golcüsü Burak İnce için çok sayıda teklif alıyoruz. ALFA patentli diğer gençlerimiz de büyük ihtimalle transfer olacaklar. 18 takımın 15’niin başarısız olarak nitelendirildiği bir yapıda, bana göre tek ve gerçek başarı kalıcı eserler bırakmaktır” diye sözlerini noktaladı. • ÇİFT KALE MAÇ YAPTIK
  ALTINORDU'muz yeni sezon hazırlıklarına sabah ve akşam antrenmanlarıyla devam etti.
 • VALİMİZ KÖŞGER'İ ZİYARET ETTİK
  İZMİR Valisi Sayın Yavuz Selim Köşger'e, hayırlı olsun ziyaretinde bulunduk, kulübümüz hakkında detaylı bilgiler aktardık.
 • TAKIMIMIZ KUVVET ÇALIŞTI
  ALTINORDU'muz yeni sezon hazırlıklarına sabah ve akşam antrenmanlarıyla devam etti.
 • VEFAT VE BAŞSAĞLIĞI
  EVLADIMIZ Abdullah Soğucak'ın babasının vefat haberini büyük bir üzüntüyle öğrenmiş bulunuyoruz.
 • FUTBOL OKULLARI YENİDEN BAŞLIYOR
  PANDEMİ nedeniyle yaklaşık beş ay ara verdiğimiz Altınordu Futbol Okulları'nda eğitimler yeniden başlıyor.
 • TAKIMIMIZ ÇALIŞMALARINI SÜRDÜRDÜ
  ALTINORDU'muz yeni sezon hazırlıklarını bugün yaptığı tek antrenmanla devam etti.
 • ÇİFT İDMAN YAPTIK
  ALTINORDU'muz yeni sezon hazırlıklarına sabah ve akşam antrenmanlarıyla devam etti.
 • İLK İMZA AHMET İLHAN ÖZEK'TEN
  SÜPER Lig kariyerinde 20 kez gol sevinci yaşayan tecrübeli forvet Ahmet İlhan Özek ile iki yıllık sözleşme imzaladık.
 • BEŞ AYLIK ÖZLEMLE...
  ALTINORDU Futbol Akademisi (ALFA) beş aylık pandemi arasının ardından kapılarını açtı ve iki ekibimiz sezonun ilk çalışmasına çıktı.
 • TEKNİK ÇALIŞMA GERÇEKLEŞTİRDİK
  2020-2021 sezonu hazırlıklarına başlayan Altınordu'muz, bugün yaptığı antrenmanla hazırlıklarını sürdürdü.