TEKNİK Direktörümüz Hüseyin Eroğlu, Koronavirüs salgını nedeniyle futbolun ekonomik dengesinin bozulduğunu, oyuncu yetiştirmenin ise her zamankinden daha büyük değer kazanmaya başladığını açıkladı. “Gelir-gider dengesi arasında uçurum olan bir yapıyı ayakta tutmanın tek formülü öz kaynak sistemidir” vurgusu yapan Eroğlu, “Sekiz yıl önce hayata geçirdiğimiz öz kaynak sistemi bizim en büyük gücümüz ve geleceğimizin teminatıdır” diye konuştu.

“Hedefimiz Avrupa’nın beş büyük ligine oyuncu göndermek” saptamasında bulunan Eroğlu, “Çağlar Söyüncü ve Cengiz Ünder ile ilk adımı attık. Berke Özer, Barış Alıcı, Erce Kardeşler, Ozan Can Oruç, Alican Özfesli, Muhammet Taha Tepe ve Yusuf Acer’i Süper Lig’e gönderdik. Sadece sekiz yıllık bir sürede geldiğimiz nokta, gerçek anlamda bir başarıdır. Çok değil, bir-iki sezon sonra Avrupa’nın beş büyük liginde Altınordu armasını ve ülkemizi gururla temsil eden oyuncularımız olacak” dedi.

 “Koronavirüs salgını nedeniyle kulüplerin gelirleri azalırken, omuzlarındaki yük arttı” saptamasında bulunan Eroğlu, “Futbolun en büyük gelir kaynağı, oyuncu satış geliri. Oysa, Türk futbolunun en büyük gider kalemini transfer oluşturuyor. İşte bu tezat, geleceğimizi tehdit ediyor. Kimine göre tek çare, Süper Lig’e çıkıp borçları temizlemek. Oysa bu formülle Süper Lig’e yükselen bir çok kulüp bugün artık amatör kümede. Herkesin deneyip daha fazla borçlandığı bir sistemde ısrar etmemek gerekir” dedi.

“Her kulüp, iki yabancıya ödediği para ile akademisin temellerini atabilir” diyen Eroğlu, “Altınordu Futbol Akademisi, yatırımları ve hedefleri itibariyle yüksek maliyetli bir sistem. Ancak her kulüp çok daha düşük rakamlarla kendi akademisini kurabilir. Koronavirüs salgını, artan ekonomik yük, azalan gelirler, artan giderler, TFF’nin hayata geçirmeye çalıştığı yabancı kısıtlaması ve finansal fair-play, artık herkesi kaçınılmaz bir sona, yani öz kaynak sistemine doğru yönlendiriyor” diye konuştu.

Altınordu’nun 2019-2020 sezonunda kulüp kriterleri açısından başarılı olduğuna işaret eden Eroğlu, “16 yaşında forma verdiğimiz Ravil Tagir, bugün Avrupa’nın en değerli genç oyuncuları arasında.  Ligin en genç golcüsü Burak İnce için çok sayıda teklif alıyoruz. ALFA patentli diğer gençlerimiz de büyük ihtimalle transfer olacaklar. 18 takımın 15’niin başarısız olarak nitelendirildiği bir yapıda, bana göre tek ve gerçek başarı kalıcı eserler bırakmaktır” diye sözlerini noktaladı. • TEKNİK ÇALIŞMA GERÇEKLEŞTİRDİK
  2020-2021 sezonu hazırlıklarına başlayan Altınordu'muz, bugün yaptığı antrenmanla hazırlıklarını sürdürdü.
 • ÖNCE TEST SONRA İDMAN
  YENİ sezon hazırlıklarını sürdüren Altınordu'muzda futbolcularımıza FMS (Fonksiyonel Hareket Değerlendirme) testi uygulandı, akşam ise teknik çalışma gerçekleştirildi.
 • MAGNONİ TESTİNDEN GEÇTİK
  2020-2021 sezonu hazırlıklarına başlayan Altınordu'muzda futbolculara sağlık ekibimiz tarafından özel testler yapıldı.
 • NİĞDE ANADOLU MERHABA DEDİ
  HAZIRLAYICI takımımız, yeni sezonun ilk antrenmanını 19 kişilik bir kadroyla yaparak çalışmalarına başladı.
 • ÖZKAN: BAŞARI HİKAYESİ YAZIYORUZ
  ALTINORDU'muz yeni sezonun ilk antrenmanını yaparken Başkanımız Seyit Mehmet Özkan, Altınordu arması altında bir başarı hikayesi yazdığımızı söyledi.
 • NİMET ALTINORDU'YU KAYBETTİK
  EFSANE oyuncumuz Sait Altınordu'nun eşi, 94 yaşında hayata gözlerini yumdu.
 • SONUÇ DEĞİL, SÜREÇ ODAKLIYIZ
  İCRA Kurulu Başkanımız (CEO) Barış Orhunbilge, misyonumuz, vizyonumuz ve yapılan çalışmalarımızla ilgili önemli açıklamalar yaptı.
 • BU TOPRAKLARIN ÇOCUKLARI İÇİN
  İZMİT, Kağıthane, Bayrampaşa, Tekirdağ, Adana, Kastamonu ve Tire’nin de eklenmesiyle 141 okula ulaşan Altınordu Futbol Okulları, 11 binin üzerindeki öğrencisiyle sistemin temelini oluşturuyor.
 • İŞ BİRLİĞİ İÇİN İLK ADIM ATILDI
  İSTANBUL Seyrantepe Ofspor ve Çeliktepe kulüplerinin başkanı Hasan Cevahiroğlu’nu tesislerimizde konuk ettik.
 • “1” NUMARALI KAMP
  ALTINORDU Futbol Akademisi'nde yer alan genç kalecilerimiz, mesafe, maske ve hijyen kurallarına uygun olarak bir haftalık özel kampa alındı.