TEKNİK Direktörümüz Hüseyin Eroğlu, Koronavirüs salgını nedeniyle futbolun ekonomik dengesinin bozulduğunu, oyuncu yetiştirmenin ise her zamankinden daha büyük değer kazanmaya başladığını açıkladı. “Gelir-gider dengesi arasında uçurum olan bir yapıyı ayakta tutmanın tek formülü öz kaynak sistemidir” vurgusu yapan Eroğlu, “Sekiz yıl önce hayata geçirdiğimiz öz kaynak sistemi bizim en büyük gücümüz ve geleceğimizin teminatıdır” diye konuştu.

“Hedefimiz Avrupa’nın beş büyük ligine oyuncu göndermek” saptamasında bulunan Eroğlu, “Çağlar Söyüncü ve Cengiz Ünder ile ilk adımı attık. Berke Özer, Barış Alıcı, Erce Kardeşler, Ozan Can Oruç, Alican Özfesli, Muhammet Taha Tepe ve Yusuf Acer’i Süper Lig’e gönderdik. Sadece sekiz yıllık bir sürede geldiğimiz nokta, gerçek anlamda bir başarıdır. Çok değil, bir-iki sezon sonra Avrupa’nın beş büyük liginde Altınordu armasını ve ülkemizi gururla temsil eden oyuncularımız olacak” dedi.

 “Koronavirüs salgını nedeniyle kulüplerin gelirleri azalırken, omuzlarındaki yük arttı” saptamasında bulunan Eroğlu, “Futbolun en büyük gelir kaynağı, oyuncu satış geliri. Oysa, Türk futbolunun en büyük gider kalemini transfer oluşturuyor. İşte bu tezat, geleceğimizi tehdit ediyor. Kimine göre tek çare, Süper Lig’e çıkıp borçları temizlemek. Oysa bu formülle Süper Lig’e yükselen bir çok kulüp bugün artık amatör kümede. Herkesin deneyip daha fazla borçlandığı bir sistemde ısrar etmemek gerekir” dedi.

“Her kulüp, iki yabancıya ödediği para ile akademisin temellerini atabilir” diyen Eroğlu, “Altınordu Futbol Akademisi, yatırımları ve hedefleri itibariyle yüksek maliyetli bir sistem. Ancak her kulüp çok daha düşük rakamlarla kendi akademisini kurabilir. Koronavirüs salgını, artan ekonomik yük, azalan gelirler, artan giderler, TFF’nin hayata geçirmeye çalıştığı yabancı kısıtlaması ve finansal fair-play, artık herkesi kaçınılmaz bir sona, yani öz kaynak sistemine doğru yönlendiriyor” diye konuştu.

Altınordu’nun 2019-2020 sezonunda kulüp kriterleri açısından başarılı olduğuna işaret eden Eroğlu, “16 yaşında forma verdiğimiz Ravil Tagir, bugün Avrupa’nın en değerli genç oyuncuları arasında.  Ligin en genç golcüsü Burak İnce için çok sayıda teklif alıyoruz. ALFA patentli diğer gençlerimiz de büyük ihtimalle transfer olacaklar. 18 takımın 15’niin başarısız olarak nitelendirildiği bir yapıda, bana göre tek ve gerçek başarı kalıcı eserler bırakmaktır” diye sözlerini noktaladı. • PLAY-OFF YARI FİNAL MAÇ PROGRAMIMIZ:
  Play-Off Yarı Final maç programımız açıklandı.
 • PLAY-OFF’TAKİ RAKİBİMİZ Y. SAMSUNSPOR
  TFF 1. Lig Play-Off yarı finalinde Yılport Samsunspor ile karşılaşacağız.
 • PLAY-OFF’TAYIZ !..
  TFF 1.Lig’in son haftasında Aydeniz Et Balıkesirspor’u 5-0 yenerek Play-Off oynamaya hak kazandık.
 • ANNELERİMİZİN GÜNÜ
  Çocuklarımız, Metin Oktay Yerleşkesi’nde görevli annelere gül vererek anneler gününü kutladı.
 • OĞULCAN ÜLGÜN, 100. MAÇINA ÇIKACAK
  Öz Kaynak Sistemi oyuncumuz Oğulcan Ülgün, Balıkesirspor maçıyla dalya diyecek.
 • BERABERE KALDIK: 0 - 0
  TFF 1. Lig U19 Ligi’nde 9. maçına çıkan ALFA U19/18 takımımız evinde misafir ettiği Aydeniz Et Balıkesirspor U19 takımıyla 0-0 berabere kaldı.
 • AMFİ TİYATRODA KEYİFLİ BİR AKŞAM
  Sıcak havaların gelişiyle birlikte Altınordu Sahnesi’nde maç, film ve belgesel gösterimleri başladı.
 • ALFA OYUNCULARIMIZDAN PETUNYA DİKİMİ
  ALFA oyuncularımız, birbirinden güzel petunyalar diktiler.
 • GENÇLERİMİZ KAZANDI: 2-1
  TFF 1. Lig U19 Ligi’nde 8. maçına çıkan ALFA U19/18 takımımız deplasmanda, Tuzlaspor U19 takımını 2-1 mağlup etti.
 • GEÇMİŞ OLSUN ALTAR HAN HİDAYETOĞLU
  NİĞDE Anadolu FK'daki genç oyuncumuz, sol diz ön çapraz bağlarından başarılı bir operasyon geçirdi.