AVRUPA’nın dev kulüplerini peşinden koşturan Altınordulu Ravil Tagir’in ailesi, 17 yaşındaki yıldız futbolcunun sözleşmesini 2023 sezon sonuna kadar uzatırken baba Gülali Tagir ile anne Süreyya Tagir, “Çocuk bizim, ancak futbolcu Altınordu’nundur” dedi. Gülali - Süreyya Tagir çifti, “Ravil’den para pul beklentimiz yok. Tek isteğimiz değişmesin, adam gibi adam olmaya devam etsin. Anne-baba için bundan değerli bir armağan olamaz. Altınordu’da olması bu açıdan çok önemli” dedi. 

Ravil Tagir’in kariyeri konusunda tek yetkinin Altınordu Başkanı Seyit Mehmet Özkan’da olduğunu söyleyen Baba Gülali Tagir, “Ravil’i 12 yaşında alıp sahiplenip bu noktaya kadar getirdi. Onun hakkını ödeyemeyiz. Çocuk bizim olabilir; ancak futbolcu Ravil, Altınordu Kulübü’nündür. Onun geleceği, kariyeri ve transferi konusunda en doğru kararı Başkan Özkan verir. Biz, alınacak her kararın arkasında dururuz. Bu nedenle sözleşmeyi hiç okumadan imzaladık” dişe konuştu. 

Ravil’in sakinlik ve disiplinini annesinden, çalışkanlığını kendisinden aldığını vurgulayan baba Gülali Tagir, “Bu özelliklerinin hiç değişmemesini istiyorum. Baba olarak ona en büyük tavsiyem, dik duruşa sahip, adam gibi bir adam olmaya devam etmesidir. Para-pul her yerde kazanılır, transfer her zaman yapılır ama bunu sürdürmek için karaktere ihtiyaç var. Ravil’in Avrupa’da futbol oynamasını tabi ki çok isterim fakat tekrar ifade ediyorum ki bu konudaki karar bize değil kulübe aittir” dedi.

Anne Süreyya Tagir ise oğlundan hiçbir beklentisi olmadığını söyleyerek, “Futbolcu annesi olmak zor. Maçlarını izlerken bazen sevinip, bazen üzülüyorum. Sakatlanınca telaşlanıyorum. Ama o güçlü bir çocuk. Hem ailede hem de Altınordu’da iyi bir eğitim aldı. Artık kendi ayaklarının üzerinde duruyor. Bu saatten sonra bizim tek isteğimiz bozulmadan yoluna devam etmesidir. Başkanımız da Ravil’e kendi evladı gibi baktığı için gözümüz asla arkada değil” yorumu yaptı. 

Ravil’in ağabeyi Tahir Tagir kardeşiyle gururlandığını ifade ederek, “Sokakta top oynarken bu günleri hiç hayal etmemiştik. Avrupa’nın en önemli kulüpleri benim kardeşimi istiyor, ne mutlu bana. Tabi burada tüm yeteneklerini benden aldığını söylememem lazım” dedi. Abla İsmira Tagir de azimli, çalışman ve başarıya odaklı Ravil Tagir’in her zaman yanında olduğunu vurgulayarak, “İnşallah onu dünyanın en büyük kulüplerinde forma giyerken izleyeceğiz” diye konuştu.  • BEŞ AY SONRA “MERHABA”
  ALTINORDU Futbol Akademisi’nin kapıları beş aylık bir pandemi arasından sonra yeniden açıldı ve iki ekibimiz çalışmalarına başladı.
 • TEKNİK ÇALIŞMA GERÇEKLEŞTİRDİK
  2020-2021 sezonu hazırlıklarına başlayan Altınordu'muz, bugün yaptığı antrenmanla hazırlıklarını sürdürdü.
 • ÖNCE TEST SONRA İDMAN
  YENİ sezon hazırlıklarını sürdüren Altınordu'muzda futbolcularımıza FMS (Fonksiyonel Hareket Değerlendirme) testi uygulandı, akşam ise teknik çalışma gerçekleştirildi.
 • MAGNONİ TESTİNDEN GEÇTİK
  2020-2021 sezonu hazırlıklarına başlayan Altınordu'muzda futbolculara sağlık ekibimiz tarafından özel testler yapıldı.
 • NİĞDE ANADOLU MERHABA DEDİ
  HAZIRLAYICI takımımız, yeni sezonun ilk antrenmanını 19 kişilik bir kadroyla yaparak çalışmalarına başladı.
 • ÖZKAN: BAŞARI HİKAYESİ YAZIYORUZ
  ALTINORDU'muz yeni sezonun ilk antrenmanını yaparken Başkanımız Seyit Mehmet Özkan, Altınordu arması altında bir başarı hikayesi yazdığımızı söyledi.
 • NİMET ALTINORDU'YU KAYBETTİK
  EFSANE oyuncumuz Sait Altınordu'nun eşi, 94 yaşında hayata gözlerini yumdu.
 • SONUÇ DEĞİL, SÜREÇ ODAKLIYIZ
  İCRA Kurulu Başkanımız (CEO) Barış Orhunbilge, misyonumuz, vizyonumuz ve yapılan çalışmalarımızla ilgili önemli açıklamalar yaptı.
 • BU TOPRAKLARIN ÇOCUKLARI İÇİN
  İZMİT, Kağıthane, Bayrampaşa, Tekirdağ, Adana, Kastamonu ve Tire’nin de eklenmesiyle 141 okula ulaşan Altınordu Futbol Okulları, 11 binin üzerindeki öğrencisiyle sistemin temelini oluşturuyor.
 • İŞ BİRLİĞİ İÇİN İLK ADIM ATILDI
  İSTANBUL Seyrantepe Ofspor ve Çeliktepe kulüplerinin başkanı Hasan Cevahiroğlu’nu tesislerimizde konuk ettik.