BAŞKANIMIZ Seyit Mehmet Özkan, Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın Ankara’da düzenlediği “Spor Kulüpleri ve Federasyonları Çalıştayı’nda, katılılmcılara “Altınordu Modeli”ni anlattı. 

Özkan, The Green Park Hotel'deki çalıştayda ülkemizde kadrosunda yabancı oyuncu bulundurmayan tek kulübün Altınordu olduğuna dikkat çekerken, "Biz, bu toprakların çocuklarına kendimizi adadık. Türkiye'nin Altınordu'suyuz ve Herkesin İkinci Takımı olmaya talibiz" vurgusu yaptı.  

Özkan, misyon ve vizyonumuz hakkında da bilgileri katılımcılarla paylaştı. Kulübümüzün vizyonunu "Öz Kaynak Sistemi uygulayarak, bu toprakların çocuklarından gerçek profesyonel futbolcular yetiştiren örnek bir futbol kulübü olarak dünyada tanınmak" olarak ifade eden Özkan, misyonumuza ilişkin olarak da, "Bu toprakların çocuklarına spor yaptırmak, sportmen bireyler olmalarına katkı koymak ve içlerinden seçilmiş doğal yetenekli olanlarına, ileri futbol eğitimi vererek, onları üst düzey kalite ve kapasitede gerçek profesyonel futbolcular olarak yetiştirmek" ifadelerini kullandı.

Altınordu Futbol Akademisi (ALFA) hakkında da bilgiler veren Özkan, “Akademizin sloganı (İyi Birey, İyi Vatandaş,  İyi Futbolcu). Akademimizde verilen tüm eğitimler, kulübümüzün ana sloganı haline gelen bu üç başlık altında toplanıyor.  ALFA’daki tüm çalışmalarımızı 80 bin metrekarelik Metin Oktay Yerleşkesi'nde gerçekleştiriyoruz. Çağlar Söyüncü, Cengiz Ünder, Berke Özer, Erce Kardeşler, Barış Alıcı ve Alican Özfesli gibi yıldız isimleri Türk futboluna kazandırmanın gururunu yaşıyoruz.  54 genç milli futbolcumuz var. İzmir Yeşilyurt'ta merkezi bulunan Altınordu Futbol Okulları, Türkiye genelinde 134 okulda 12 bin sporcuya eğitim veriyor. Burası sadece bir futbol kulübü değil, aynı zamanda bir futbol eğitim kurumu” dedi.  • NİĞDE ANADOLU FK: 1 HACETTEPESPOR:1
  HAZIRLAYICI takımımız, sezonun ilk maçında evinde ağırladığı Hacettepespor karşısında 90+5. dakikada Şahan Akyüz'ün golü ile 1-1 berabere kaldı.
 • YILLAR SONRA BULUŞTULAR
  ROMA forması giyen Cengiz Ünder, Leicester City’ye transfer oldu, Altınordu’daki kardeşi Çağlar Söyüncü ile buluştu.
 • KAZANMAMIZ GEREKEN BİR MAÇTI
  TEKNİK Direktörümüz Hüseyin Eroğlu, 2-0 kaybettiğimiz Bursaspor karşılaşmasını değerlendirdi.
 • ALTINORDU'MUZ: 0 BURSASPOR: 2
  BU sezon evimizdeki ilk maçta rakibimize ikinci 45 dakikada yediğimiz gollerle mağlup olduk.
 • EMRE NEFİZ ALTINORDU'MUZDA
  SÜPER Lig deneyimine sahip 26 yaşındaki sağ bek Emre Nefiz ile iki yıllık sözleşme imzaladık.
 • 1923 ŞEREFİNE YÜZDE 19 İNDİRİM
  ATEŞ, Hava ve Su isimli formalarımız, kuruluş yılımızın şerefine 19-23 Eylül tarihleri arasında indirimli olarak satışa çıktı.
 • BURSASPOR HAZIRLIKLARINI TAMAMLADIK
  ALTINORDU'muz, Cumartesi günü Bursaspor ile evinde oynayacağı karşılaşmanın son çalışmasını yaparak maç saatini beklemeye başladı.
 • GERİ SAYIMA BAŞLADIK
  ALTINORDU'muz, Cumartesi günü evinde Bursaspor ile oynayacağı maçın hazırlıklarını tek idmanla devam etti.
 • ÇALIŞMALARA DEVAM EDİYORUZ
  ALTINORDU'muz, Cumartesi günü evinde Bursaspor ile oynayacağı maçın hazırlıklarını sürdürdü.
 • OĞUZHAN AKGÜN ALTINORDU'MUZDA
  AHMET İlhan Özek, Ahmet Dereli ve Hüseyin Altuğ Taş’ın ardından Beşiktaş’ın genç oyuncusu Oğuzhan Akgün ile 2+2 yıllık kiralık olarak sözleşme imzaladık.