Bir dizi görüşme için Almanya’da bulunan Kurumsal İletişim Direktörümüz Can Erbesler ve Avrupa Direktörümüz Murat Korkmaz ile bir araya gelen genç futbolcu, hedefleri başta olmak üzere bir çok konuda açıklamalarda bulundu. 
Almanya’ya tamamen uyum sağladığını belirten Burak İnce, “Her şey çok güzel, beklediğimden daha sıcak karşılandım. Burada beni çok seviyorlar ben de onların güvenlerini boşa çıkarmak istemiyorum.  Önce kendimi burada kanıtlayıp goller atıp asistler yapıp takımı Bundesliga’ya çıkarmak istiyoruz. Bunu yapabilecek gücümüz de var. İnşallah kendimi daha da geliştirip daha büyük yerlere gitmek istiyorum” dedi.
Bundesliga 1 ve 2 arasında fazla farkın bulunmadığını dile getiren genç oyuncu, “Saha kalitesi olarak fazla bir fark yok. Bundesliga 2 hem sert hem de taktiksel anlamda çok iyi bir lig. Geçen yıl ligden düştük ama düşmek dünyanın sonu değil. Her yerde olan bir şey. Bir üst lige çıkmak ne kadar doğalsa düşmek de o kadar doğal. Hatalarımızdan ders çıkarmamız lazım. Sezon sonunda tekrar üst lige çıkmak istiyoruz” diye konuştu. 
Burak İnce, Almanya’daki yaşamı ve taraftarlar hakkında ise şunları ifade etti: “Burada dışarı çıktığım da taraftarlarımız beni görüp fotoğraflar çektiriyorlar. Bu benim çok hoşuma gidiyor. Taraftarlarımız takımımıza çok bağlı. Geçen yıl kümü düştüğümüz maçta bile 20 bin kişi stattaydı. O beni çok etkilemişti. Buradaki taraftarlar takımlarına küme düşse de sahip çıkıyorlar”
Altınordu Futbol Akademisi’nde (ALFA) eğitim aldığı dönemlerde “Avrupa’nın 5 büyük liginde forma giyme hedefi” doğrultusunda eğitimler aldığının hatırlatılması üzerine Burak İnce, “Ben akademilerde forma giyen genç kardeşlerime şunları söylemek isterim. Herkes yurt dışına gitmeyi hedefliyor ama bu öyle kolay bir şey değil. Çalışılmadan hiçbir yere varılmıyor. Özellikle genç kardeşlerim antrenörlerinin ve büyüklerinin sözlerini dinlesinler. Avrupa’daki maçları seyretsinler. Onlardan bir şeyler kapmaya çalışsınlar. Biz daha yolun başındayız. Ben de maçlarımızdan fırsat buldukça üst ligleri takip ediyorum. Her zaman yeni bireyler öğrenmek istiyorum”şeklinde konuştu.

HİLLE: BURAK İNCE’NİN SOL AYAĞI SİLAH GİBİ

Arminia Bielefeld Yardımcı antrenörü Sebastian Hille, geçen yıl Altınordumuzdan transfer ettikleri Burak İnce hakkında şunları ifade etti: “Burak'ın burada olduğu ilk günler gerçekten çok şaşırdım. O çok yetenekli bir oyuncu. İnanılmaz sol ayağı var, bence bu bir silah. Ben ona hep sol ayağına geldiğinde Türkçe olarak "Vur!" diyorum. Çünkü sol ayağı bir silah gibi. Ama zaman alıyor, biliyorsunuz Almanya'ya gelip her şeyi benimsemesi için zamana ihtiyacı var. Burada farklı bir oyun türü olduğunu düşünüyorum. Bu yüzden zamana ihtiyacı var. Ama birinci Bundesliga'da ilk geldiğinde iyi maçlar da çıkardı. Kendisini daha da geliştirecektir” 
Hille, genç oyuncuların yetişmesi için iyi bir ortam oluşturmaya çalıştıklarını belirterek, “Burada kulübümüz  aile gibi. Özellikle genç oyuncuların burada yetişmesi için iyi bir ortam sağlıyor. Bence asıl önemli olan nokta da bu Burak için. Ailesi uzakta, bu yüzden burada bir tür ailesi olması ona çok yardımcı oluyor. Her zaman genç oyunculara söylerim, en önemli şey sahada olmak, çok çalışmak, herkesten çok çalışmak. Sanırım Burak İnce de sol ayağını çalıştırıyor. Bazen ona 'Hey, lütfen daha çok sağ ayakla çalış, biliyorsun ikisine de ihtiyacın var' derim. Her zaman öğrenmek istiyor, bu genç bir oyuncu için gerçekten önemli bir şey, her zaman daha iyi olmak istiyorlar. Bu benim için genç bir oyuncudaki en önemli şey. Bunu sürdürsünler, her zaman sahada olsunlar ve her zaman pozitif kalsınlar; en büyük önerilerim bunlar”

 • ALTAY U17 TAKIMI İLE ÖZEL MAÇTA KARŞILAŞTIK
  Altınordu Futbol Akademisi (ALFA) U16/17 Takımımız, yeni sezon hazırlıkları kapsamında Altay U17 Takımı ile özel maçta karşılaştı.
 • VELİLERİMİZLE TOPLANTILARIMIZ DEVAM EDİYOR
  Altınordu Futbol Akademisi'nde (ALFA) eğitim gören sporcularımızın aileleri için bilgilendirme toplantılarına devam ediyoruz.
 • ATAMIZIN HUZURUNDAYIZ
  Altınordu Futbol organizasyonu olarak Başkent’te oynayacağımız maçlar öncesinde Anıtkabir’e ziyaretlerimiz devam ediyor.
 • AO CAMPS ÜÇÜNCÜ MEZUNLARINI VERDİ
  Kulübümüz tarafından düzenlenen Altınordu Football Camps'ın üçüncü haftası sona erdi.
 • BAŞKANIMIZ ÖZKAN’A ZİYARET
  Başkanımız Seyit Mehmet Özkan, Sait Altınordu Tesislerimizde eski oyuncularımızdan Gürsel Baliç ve birçok takımda kaleci antrenörü olarak görev yapan eski kalecilerden Gökalp Sal ile bir araya geldi.
 • TAZİYE ZİYARETİ
  Altınordu Futbol Okulları (AFO) İdari Direktörümüz Köksal Ferizcan ve yardımcısı Cenge Ateş, Altınordu Fethiye Okulu Sorumlu Antrenörümüz Sabit Tarhan’ın ailesine taziye ziyaretinde bulundu.
 • İKİ OYUNCUMUZA U16 MİLLİ TAKIM DAVETİ
  U16 Milli Takımımızın Erzurum’da yapacağı hazırlık kampına Altınordu Futbol Akademisi’nden (ALFA) iki oyuncumuz davet edildi.
 • YANGIN EĞİTİMİ ALDIK
  Altınordu Futbol Akademimizin (ALFA) bulunduğu Metin Oktay Yerleşkemizde sporcularımıza ve çalışanlarımıza yangın eğitimi verildi.
 • İLKER AKAR’A MİLLİ DAVET
  Altınordu Futbol Akademisi (ALFA) U18/19 Takımı sporcularımızdan İlker Akar, U19 Milli Takımımızın Erzurum'da gerçekleştireceği hazırlık kampının aday kadrosuna davet edildi.
 • TURGUTLUSPOR U19 TAKIMI İLE ÖZEL MAÇTA KARŞILAŞTIK
  Altınordu Futbol Akademisi (ALFA) U18/19 Takımımız, yeni sezon hazırlıkları kapsamında Turgutluspor U19 Takımı ile özel maçta karşı karşıya geldi.