“Altınordu Tekrar Avrupa Yolları’nda (ATAY)” Projesi kapsamında Altınordu Futbol Akademisi (ALFA) U18/19 Takımı’na TSN Nierndorf Takımı’ndan Serhat Saraç ve VFL Osnabrück takımından Sergen Yüksekdağ kadroya dahil edildi.
ATAY Projesi kapsamında Altınordu Futbol Akademisi’ne transfer edilen oyuncularımız, yeterli performans sergilemesi halinde aynen yurt dışında yetişmiş Türk oyuncularımız gibi A Takım kadromuza yükselme şansı elde ediyor. Kulüp olarak da her yıl en az iki yurt dışı doğumlu  oyuncumuzu A Takımımıza monte etmeye çalışıyoruz.
Metin Oktay Yerleşkemizde gerçekleştirilen imza törenine Başkanımız Seyit Mehmet Özkan, ALFA İdari Direktörümüz Ahmet Furkan Can ve Avrupa Direktörümüz Murat Korkmaz’ın yanısıra oyuncularımızın aileleri de katıldı.

AVRUPA'DA BÖYLE İMKANLARA SAHİP TESİS YOK


Altınordu Futbol Akademisi (ALFA) U18/19 Takımımıza VFL Osnabrück takımından transfer edilen Sergen Yüksekdağ, çalışmalarının gayet iyi gittiğini belirterek, “Burada çok güzel bir ortamla karşılaştım. Hemen takımla kaynaştım. Buradaki imkanlarımız çok fazla. Almanya’da ben böyle imkanlara sahip tesis görmedim. Metin Oktay Yerleşkesi’ndeki imkanlar çok fazla. Bir futbolcunun gelişmesi için her şey fazlasıyla var” dedi.

Hedefleri konusunda ise genç oyuncumuz, “Hedefim Altınordu A Takım forması giydikten sonra Avrupa’nın 5 büyük liginde forma giymek istiyorum” diye konuştu.

TSN Nierndorf Takımı’ndan transfer ettiğiminiz Serhat Saraç da “Buradaki çalışmalar çok iyi gidiyor. Buraya geldiğim için çok mutluyum. İlk hedefim A Takım’a yükselmek sonrasında Avrupa’nın 5 büyük liginde forma giymek istiyorum. Burası şu ana kadar gördüğüm en güzel tesislerden bir tanesi. Futbolcunun kendisini geliştirmesi için her türlü imkan var. Resmi maçlar oynamak için sabırsızlanıyorum” dedi.
 • ALTAY U17 TAKIMI İLE ÖZEL MAÇTA KARŞILAŞTIK
  Altınordu Futbol Akademisi (ALFA) U16/17 Takımımız, yeni sezon hazırlıkları kapsamında Altay U17 Takımı ile özel maçta karşılaştı.
 • VELİLERİMİZLE TOPLANTILARIMIZ DEVAM EDİYOR
  Altınordu Futbol Akademisi'nde (ALFA) eğitim gören sporcularımızın aileleri için bilgilendirme toplantılarına devam ediyoruz.
 • ATAMIZIN HUZURUNDAYIZ
  Altınordu Futbol organizasyonu olarak Başkent’te oynayacağımız maçlar öncesinde Anıtkabir’e ziyaretlerimiz devam ediyor.
 • AO CAMPS ÜÇÜNCÜ MEZUNLARINI VERDİ
  Kulübümüz tarafından düzenlenen Altınordu Football Camps'ın üçüncü haftası sona erdi.
 • BAŞKANIMIZ ÖZKAN’A ZİYARET
  Başkanımız Seyit Mehmet Özkan, Sait Altınordu Tesislerimizde eski oyuncularımızdan Gürsel Baliç ve birçok takımda kaleci antrenörü olarak görev yapan eski kalecilerden Gökalp Sal ile bir araya geldi.
 • TAZİYE ZİYARETİ
  Altınordu Futbol Okulları (AFO) İdari Direktörümüz Köksal Ferizcan ve yardımcısı Cenge Ateş, Altınordu Fethiye Okulu Sorumlu Antrenörümüz Sabit Tarhan’ın ailesine taziye ziyaretinde bulundu.
 • İKİ OYUNCUMUZA U16 MİLLİ TAKIM DAVETİ
  U16 Milli Takımımızın Erzurum’da yapacağı hazırlık kampına Altınordu Futbol Akademisi’nden (ALFA) iki oyuncumuz davet edildi.
 • YANGIN EĞİTİMİ ALDIK
  Altınordu Futbol Akademimizin (ALFA) bulunduğu Metin Oktay Yerleşkemizde sporcularımıza ve çalışanlarımıza yangın eğitimi verildi.
 • İLKER AKAR’A MİLLİ DAVET
  Altınordu Futbol Akademisi (ALFA) U18/19 Takımı sporcularımızdan İlker Akar, U19 Milli Takımımızın Erzurum'da gerçekleştireceği hazırlık kampının aday kadrosuna davet edildi.
 • TURGUTLUSPOR U19 TAKIMI İLE ÖZEL MAÇTA KARŞILAŞTIK
  Altınordu Futbol Akademisi (ALFA) U18/19 Takımımız, yeni sezon hazırlıkları kapsamında Turgutluspor U19 Takımı ile özel maçta karşı karşıya geldi.