Başkanımız Özkan, “Sabah saatlerinde Sait Altınordu Tesislerimizde U13 Takımımızın sezon açılışını yaptık. U13’lerin  şöyle bir özelliği var, küçük sahadan büyük sahaya geçişin ilk yılı o yüzden bu ilk yıl çok önemli. Yani küçük sahada belli top becerileri olan ya da oyun algıları küçük sahaya göre gelişmiş olan çocuklarımız büyük sahaya geçişlerde, bazıları gerçekten uyum zorluğu çekiyor bazıları daha çabuk adapte oluyor. U13 futbol yetiştirme ve geliştirme yolunda önemli bir durak oluyor; yani çocuğun gerçekten büyük sahaya adaptasyonunda sorun çıkarsa maalesef eleniyor, oluyor böyle şeyler. Biz bunu değişik yöntemlerle, sahayı giderek büyüterek bu işi yapıyoruz” dedi.

Altınordu U13 Takımımızdan beklentilerinin yüksek olduğunu ifade eden Başkanımız, sözlerini şöyle sürdürdü: “U13 Takımımız bizim adımıza çok önemli orada iyi bir jenerasyonumuz var. Ben de U13 takımımızı çok beğeniyorum. Her jenerasyonumuz iyi değil ama U13 iyi geliyor. İnşallah o takımdan gelecekte iyi oyuncular çıkacaktır.”

Altınordu U15 takımımız hakkında ise Başkanımız Seyit Mehmet Özkan, şunları ifade etti: “Altınordu U15 takımımız bizim akademi formatının ikinci sezonunu yaşıyor. Bu akademi formatını ikiye ayırıyoruz; bir performans dönemi bir de ileri futbol dönemi. Şimdi performans döneminde U14 ve U15 takımlarımızın bu sezonu iyi geçirmeleri gerekiyor. U16 takımından sonra mesleğe giriş başlıyor. U14 ve U5 meslek öncesi eğitimi oluyor. U15 takımı tam basamak atlama dönemidir. Bunların hepsini sporcularımızla paylaştık. Çocuklarımızın neler yapmaları gerektiğini onlara anlattık. Artık çocukluktan kurtulmaları gerektiğini, mesleklerine göre hayatlarına devam etmelerini istedik. Biz onlara yol göstereceğiz” diye konuştu.  

Yeni sezonda Altınordu Futbol Akademisi takımlarının 5. bölgede daha aktif olacağını belirten Başkanımız, sözlerini şöyle tamamladı: “Altınordu Futbol Akademisi Mükemmeliyet Merkezi döneminin ikinci sezonuna başladık. Bu sene daha çok 5. bölge de yani forvet gol yollarında özel çalışma dönemimiz olacak; daha cok gol atmak üzerine çalışmalarımız olacak. Yolumuz uzun, bir sezona daha başladık. Yeni sezonun tüm kulüplerimize ve sporcularımıza hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.”


 • ALTAY U17 TAKIMI İLE ÖZEL MAÇTA KARŞILAŞTIK
  Altınordu Futbol Akademisi (ALFA) U16/17 Takımımız, yeni sezon hazırlıkları kapsamında Altay U17 Takımı ile özel maçta karşılaştı.
 • VELİLERİMİZLE TOPLANTILARIMIZ DEVAM EDİYOR
  Altınordu Futbol Akademisi'nde (ALFA) eğitim gören sporcularımızın aileleri için bilgilendirme toplantılarına devam ediyoruz.
 • ATAMIZIN HUZURUNDAYIZ
  Altınordu Futbol organizasyonu olarak Başkent’te oynayacağımız maçlar öncesinde Anıtkabir’e ziyaretlerimiz devam ediyor.
 • AO CAMPS ÜÇÜNCÜ MEZUNLARINI VERDİ
  Kulübümüz tarafından düzenlenen Altınordu Football Camps'ın üçüncü haftası sona erdi.
 • BAŞKANIMIZ ÖZKAN’A ZİYARET
  Başkanımız Seyit Mehmet Özkan, Sait Altınordu Tesislerimizde eski oyuncularımızdan Gürsel Baliç ve birçok takımda kaleci antrenörü olarak görev yapan eski kalecilerden Gökalp Sal ile bir araya geldi.
 • TAZİYE ZİYARETİ
  Altınordu Futbol Okulları (AFO) İdari Direktörümüz Köksal Ferizcan ve yardımcısı Cenge Ateş, Altınordu Fethiye Okulu Sorumlu Antrenörümüz Sabit Tarhan’ın ailesine taziye ziyaretinde bulundu.
 • İKİ OYUNCUMUZA U16 MİLLİ TAKIM DAVETİ
  U16 Milli Takımımızın Erzurum’da yapacağı hazırlık kampına Altınordu Futbol Akademisi’nden (ALFA) iki oyuncumuz davet edildi.
 • YANGIN EĞİTİMİ ALDIK
  Altınordu Futbol Akademimizin (ALFA) bulunduğu Metin Oktay Yerleşkemizde sporcularımıza ve çalışanlarımıza yangın eğitimi verildi.
 • İLKER AKAR’A MİLLİ DAVET
  Altınordu Futbol Akademisi (ALFA) U18/19 Takımı sporcularımızdan İlker Akar, U19 Milli Takımımızın Erzurum'da gerçekleştireceği hazırlık kampının aday kadrosuna davet edildi.
 • TURGUTLUSPOR U19 TAKIMI İLE ÖZEL MAÇTA KARŞILAŞTIK
  Altınordu Futbol Akademisi (ALFA) U18/19 Takımımız, yeni sezon hazırlıkları kapsamında Turgutluspor U19 Takımı ile özel maçta karşı karşıya geldi.