Süper Lig’de dahil bir çok kulüpte forvet antrenörü yer almazken kulübümüz sporcularımızın daha iyi şartlarda gelişebilmesi için bünyesinde forvet antrenörü bulunduruyor. 

ÖZEL ANTRENMANLAR ÇOK ÖNEMLİ…

ALFA’da eğitim gören sporcularımıza özel çalışmalar yaptıran forvet antrenörümüz Gökhan Derince, Altınordu TV’ye açıklamalarda bulundu. Forvet mevkiinde oynayan oyuncularımızın performanslarını en üst seviye çıkarabilmek için özel idmanlar yaptıklarını belirten Derince, “Altınordu Futbol Akademisi’nde zaten yetenekli oyuncular bulunuyor. Mevkisel olarak biz de onları en iyi şekilde hazırlamaya çalışıyoruz. Benim de buradaki amacım geçmişteki tecrübelerimizi buradaki kardeşlerimize anlatarak onları hem A Takımımıza hem de Avrupa’ya hazırlamak” dedi.
Futbolun geçmişe göre çok değiştiğini ve bu nedenle özel çalışmaların öneminin arttığına vurgu yapan Gökhan Derince, sözlerini şöyle sürdürdü: “Özellikle son yıllarda Türk futbolu golcü yetiştirme konusunda büyük sıkıntılar yaşıyor. Biz de küçük yaş kategorilerinden oyuncularımızı eğitiyoruz. ALFA’dan bir çok oyuncumuz değişik yaş kategorilerinde milli takımlarımızda forma giyiyor. Artık futbolda özel çalışmanın önemi daha da arttı. Biz de ileri uçta oynayan oyuncularımıza özel çalıştırmalar yaptırarak sahada iyi olmalarına yardımcı oluyoruz" 

HER ZAMAN ÇALIŞMALISINIZ

Forvet oyuncularının sahada yer alan oyunculardan farklı düşünmesi gerektiğini kaydeden antrenörümüz, “Forvetin nerede ne zaman duracağını iyi bilmesinin yanı sıra bunu hissetmesi de lazım. Forvetin bazı özellikleri de doğuştan gelir ama burada önemli olan noktalardan birisi de oyuncunun çok çalışmasıdır. Ben ne zaman oldum derse o zaman süreç tamamlanmıyor. Her zaman genç arkadaşlarımıza çok çalışmalarını tavsiye ediyorum” diye konuştu. • HENDEK CUP’TA 3. GÜN HEYECANI
  Altınordu U11 ve U10 Takımlarımız ile katıldığımız Hendek Cup Tayfur Havutçu Futbol Turnuvası’nda heyecan devam ediyor.
 • ALTINORDU U12 TAKIMIMIZ ÇEYREK FİNALDE
  Altınordu U12 Takımımız, İzmir Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) Özge Kanbay U12 Ligi son 16 turu maçında Genç Tiregücü Spor’u eleyerek adını çeyrek finale yazdırdı.
 • HENDEK CUP’TA İKİNCİ GÜN HEYECANI
  Altınordu U11 ve U10 Takımlarımız ile katıldığımız Sakarya’da düzenlenen Hendek Cup Tayfur Havutçu Futbol Turnuvası’nda heyecan devam ediyor.
 • KAMP PROGRAMIMIZ BELLİ OLDU
  A Takımımızın 2022-2023 sezonu öncesinde gerçekleştireceği kamp programı belli oldu.
 • HENDEK CUP TURNUVASI’NDA İLK GÜN TAMAMLANDI
  Yeşilyurt Merkez Futbol Okulu’nda eğitim gören U11 ve U10 Takımlarımız, Sakarya Hendek’te düzenlenen Hendek Cup Tayfur Havutçu Futbol Turnuvası’na katıldı.
 • ALTINORDU U12 TAKIMIMIZ TUR ATLADI
  Altınordu U12 Takımımız, İzmir Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) Özge Kanbay U12 Ligi son 32 maçında Aliağa Körfezspor U12 Takımını eleyerek son 16 turuna kaldı.
 • CANLI SPOR U11: 1 – ALTINORDU U11: 2
  Altınordu U11 Takımımız, İzmir Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) Onur Sorguç İzmir U11 Ligi’nde Canlı Spor U11 Takımı’nı 2-1 mağlup etti.
 • GEÇMİŞ OLSUN HASAN BERAT KAYALI
  Altınordu Futbol Akademisi (ALFA) U19/18 Takımı sporcularımızdan Hasan Berat Kayalı, "Akut Apandisit" tanısıyla ameliyat oldu.
 • ALTINORDU FK YENİDEN TRANSFERROOM ZİRVESİ'NDE
  60 ülkeden 650’den fazla kulübün üye olduğu TransferRoom’un son birleşimi İspanya’nın başkenti Madrid’de gerçekleşti.
 • AKIN GÖKSU SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI
  Bir dönem Altınordumuzda da forma giyen eski milli futbolculardan Akın Göksu, son yolculuğuna uğurlandı.