1937 yılında Altınordu taraftarının kemikleşmiş olduğu Tilkilik’te doğan Ali Amca, doğuştan bedensel engelli de olsa askerlik yapma isteği ve Altınordu aşkı ile yanıp tutuşuyordu.
Doğuştan sol elini kullanamama engeli bulunan Ali amcamız, öğretmen olan kızının girişimleri ile askerlik özlemini bir günlük de olsa 57. Topçu Tugayı Tuğsavul Kışlası’nda ‘Temsili Askerlik Uygulaması’ kapsamında gerçekleştirdi. Tugay Komutanı Tuğgeneral Halil Ünver’in elinden de terhis belgesini alıp bu hayaline kavuştu.

EVİNDE ZİYARET ETTİK

Altınordu Bornova Futbol Okulları Koordinatörü C. Sezai Öncü’nün girişimi ile doğuştan Altınordulu Ali Amcamızı hafta sonunda oynanan Erzurumspor maçı sırasında ziyaret ederek onun heyecanına ortak olduk. Sezai Öncü, Tugay Komutanı Halil Ünver Paşa ve Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı Bornova İlçesi Başkanı Sebahattin Demir, Erzurumspor maçı sırasında Ali Amcamızı Eski Foça’da yaşadığı evinde ziyaret ederek ona çok sevdiği Altınordu formasına ve şapka hediye etti. Altınordumuzun galibiyetinden sonra da Teknik Direktörümüz Hüseyin Eroğulu ile telefonda görüşüp takımımıza bundan sonraki maçlarda başarılar diledi.
Görüşmenin ardından Ali Amcamız kendisini ziyaret edenlere “Bugünü bana yaşatarak benim ömrümü en az iki yıl uzattınız” diyerek herkese teşekkürlerini iletti.
 • HENDEK CUP’TA 3. GÜN HEYECANI
  Altınordu U11 ve U10 Takımlarımız ile katıldığımız Hendek Cup Tayfur Havutçu Futbol Turnuvası’nda heyecan devam ediyor.
 • ALTINORDU U12 TAKIMIMIZ ÇEYREK FİNALDE
  Altınordu U12 Takımımız, İzmir Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) Özge Kanbay U12 Ligi son 16 turu maçında Genç Tiregücü Spor’u eleyerek adını çeyrek finale yazdırdı.
 • HENDEK CUP’TA İKİNCİ GÜN HEYECANI
  Altınordu U11 ve U10 Takımlarımız ile katıldığımız Sakarya’da düzenlenen Hendek Cup Tayfur Havutçu Futbol Turnuvası’nda heyecan devam ediyor.
 • KAMP PROGRAMIMIZ BELLİ OLDU
  A Takımımızın 2022-2023 sezonu öncesinde gerçekleştireceği kamp programı belli oldu.
 • HENDEK CUP TURNUVASI’NDA İLK GÜN TAMAMLANDI
  Yeşilyurt Merkez Futbol Okulu’nda eğitim gören U11 ve U10 Takımlarımız, Sakarya Hendek’te düzenlenen Hendek Cup Tayfur Havutçu Futbol Turnuvası’na katıldı.
 • ALTINORDU U12 TAKIMIMIZ TUR ATLADI
  Altınordu U12 Takımımız, İzmir Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) Özge Kanbay U12 Ligi son 32 maçında Aliağa Körfezspor U12 Takımını eleyerek son 16 turuna kaldı.
 • CANLI SPOR U11: 1 – ALTINORDU U11: 2
  Altınordu U11 Takımımız, İzmir Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) Onur Sorguç İzmir U11 Ligi’nde Canlı Spor U11 Takımı’nı 2-1 mağlup etti.
 • GEÇMİŞ OLSUN HASAN BERAT KAYALI
  Altınordu Futbol Akademisi (ALFA) U19/18 Takımı sporcularımızdan Hasan Berat Kayalı, "Akut Apandisit" tanısıyla ameliyat oldu.
 • ALTINORDU FK YENİDEN TRANSFERROOM ZİRVESİ'NDE
  60 ülkeden 650’den fazla kulübün üye olduğu TransferRoom’un son birleşimi İspanya’nın başkenti Madrid’de gerçekleşti.
 • AKIN GÖKSU SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI
  Bir dönem Altınordumuzda da forma giyen eski milli futbolculardan Akın Göksu, son yolculuğuna uğurlandı.