Altınordu Futbol Akademisi’nde (ALFA) eğitim gören sporcuların daha iyi şartlarda yetişmesi için yatırımlarına devam eden kulübümüz, Kriyoterapi sistemini devreye aldıktan sonra şimdi de futbolcuların küçük yaşlardan itibaren gelişimlerini yakından takip edebilmek için yeni bir adım daha attı. Türkiye’de birçok özel sporcuyla bireysel çalışmalar yapan Emin Arslan, kulübümüzde Egzersiz Fizyolojisi Uzmanı olarak göreve başladı.

SPOR BİR BİLİM DALIDIR

Altınordu TV’ye açıklamalarda bulunan Arslan, sporun bilim tarafını icra etmek için göreve başladığını belirterek, “Çocuklarımızın geleceği için farklı değerlendirmeler ve ölçümler uygulayacağız. Onların daha iyi gelişebilmesi için yoğun bir şekilde çalışıyoruz” dedi.

Özellikle futbolcu olmak isteyen küçükler için bazı testlerin erken yaşlardan itibaren yapılması gerektiğini vurgulayan Emin Arslan, sözlerini şöyle tamamladı: “'Sporcularin gelişiminde biyomekaniğe, kas iskelet sisteminin durumu, antrenmanı, beslenmesi, dinlenmesi gibi bir çok etken var. Bunları ölçümleyip eksikleri tespit edip buna uygun egzersiz reçeteleri uygulayıp sporcularımızın daha küçük yaştan performanslarını düzenlemeye çalışacağız. Şu anda Altınordu Futbol Akademisi bünyesinde testlerimiz devam ediyor. Yapılan sonuçlar bize şunu gösterdi ‘Bu testler daha küçük yaşta yapılmalı’ Biyomekanik sistemi daha düzgün ve konforlu hale getirmemiz, performansın daha hızlı arttırılmasında ve şiddetin eklemler üzerindeki etkilerinin azaltmasında etkili olacaktır. Çocuklarımıza futbola özgü hareketlerin gelişimi, bizleri daha alt yaş grubundan itibaren eğitime itiyor. 13-14 yaşlarında bu eğitimlere başlamamız lazım. Biyomekanik düzeltme yapmadan kuvvetlendirme, hızlandırma, sıçrama veya sporcunun Neye ihtiyaci varsa, bu calismalar ilerleyen yaşlarda problemleri de beraberinde getiriyor.” • ALTINORDU: 0 - İSTANBULSPOR: 5
  Altınordumuz Spor Toto 1. Lig’de İstanbulspor'a 5-0 mağlup oldu.
 • HEDEFİMİZ İSTANBULSPOR MAÇINI KAZANMAK
  Spor Toto 1. Lig’de yarın İstanbulspor’la karşılaşacak Altınordumuzda hedef bu maçı kazanarak tekrar bir çıkış başlatmak.
 • SAĞLIK RAPORU
  A Takım Doktorumuz Raşit Şimşek, takımımızdaki sakat oyuncularımızın son durumu hakkında resmi sitemize açıklamalarda bulundu.
 • ALFA U15 TAKIMIMIZDA ÇALIŞMALAR SÜRÜYOR
  Altınordu Futbol Akademisi (ALFA) U15 Takımımız, Gelişim Ligleri Elit U16 Ligi’nin 12. haftasında deplasmanda Manisa FK ile oynayacağı karşılaşmanın hazırlıklarına devam ediyor.
 • HOŞ GELDİN KUBİLAY AKTAŞ
  A Takımımız sezonun ilk yarısında Manisa FK’da forma giyen Kubilay Aktaş ile kadrosunu güçlendirdi.
 • ALMANYA’DAN KONUKLARIMIZI AĞIRLIYORUZ
  Altınordu Futbol Kulübü olarak yurt dışından kulübümüze gelen konukları ağırlamaya devam ediyoruz.
 • FRANSA'DA GÜNDEM CENGİZ ÜNDER
  Fransa'da en çok izlenen spor programı Téléfoot, Öz Kaynak Sistemimizden (ÖKS) yetişerek bizleri Avrupa'da gururlandıran Cengiz Ünder'in hayat hikayesini belgesel olarak izleyicilerine aktardı.
 • İSTANBULSPOR MAÇI HAZIRLIKLARINA BAŞLADIK
  A Takımımız, cumartesi günü Bornova Stadyumu'nda İstanbulspor ile oynayacağı karşılaşmanın hazırlıklarına başladı.
 • BAŞKANIMIZDAN ANADOLU AJANSI’NA AÇIKLAMALAR
  Başkanımız Seyit Mehmet Özkan’ın geçtiğimiz günlerde Anadolu Ajansı’na yapmış olduğu röportajdan bir bölüm
 • ALFA’DA KEYİFLİ ETKİNLİKLER
  Altınordu Futbol Akademisi (ALFA) U14 ve U13 Takımı sporcularımız, yerleşik yaşama katkı faaliyetleri kapsamında Metin Oktay Yerleşkemizde yer alan organik tarım alanında ıspanak toplayıp, örnek besi alanında keyifli dakikalar geçirdi