Altınordu Futbol Akademisi’nde (ALFA) eğitim gören sporcuların daha iyi şartlarda yetişmesi için yatırımlarına devam eden kulübümüz, Kriyoterapi sistemini devreye aldıktan sonra şimdi de futbolcuların küçük yaşlardan itibaren gelişimlerini yakından takip edebilmek için yeni bir adım daha attı. Türkiye’de birçok özel sporcuyla bireysel çalışmalar yapan Emin Arslan, kulübümüzde Egzersiz Fizyolojisi Uzmanı olarak göreve başladı.

SPOR BİR BİLİM DALIDIR

Altınordu TV’ye açıklamalarda bulunan Arslan, sporun bilim tarafını icra etmek için göreve başladığını belirterek, “Çocuklarımızın geleceği için farklı değerlendirmeler ve ölçümler uygulayacağız. Onların daha iyi gelişebilmesi için yoğun bir şekilde çalışıyoruz” dedi.

Özellikle futbolcu olmak isteyen küçükler için bazı testlerin erken yaşlardan itibaren yapılması gerektiğini vurgulayan Emin Arslan, sözlerini şöyle tamamladı: “'Sporcularin gelişiminde biyomekaniğe, kas iskelet sisteminin durumu, antrenmanı, beslenmesi, dinlenmesi gibi bir çok etken var. Bunları ölçümleyip eksikleri tespit edip buna uygun egzersiz reçeteleri uygulayıp sporcularımızın daha küçük yaştan performanslarını düzenlemeye çalışacağız. Şu anda Altınordu Futbol Akademisi bünyesinde testlerimiz devam ediyor. Yapılan sonuçlar bize şunu gösterdi ‘Bu testler daha küçük yaşta yapılmalı’ Biyomekanik sistemi daha düzgün ve konforlu hale getirmemiz, performansın daha hızlı arttırılmasında ve şiddetin eklemler üzerindeki etkilerinin azaltmasında etkili olacaktır. Çocuklarımıza futbola özgü hareketlerin gelişimi, bizleri daha alt yaş grubundan itibaren eğitime itiyor. 13-14 yaşlarında bu eğitimlere başlamamız lazım. Biyomekanik düzeltme yapmadan kuvvetlendirme, hızlandırma, sıçrama veya sporcunun Neye ihtiyaci varsa, bu calismalar ilerleyen yaşlarda problemleri de beraberinde getiriyor.” • ALTAY U17 TAKIMI İLE ÖZEL MAÇTA KARŞILAŞTIK
  Altınordu Futbol Akademisi (ALFA) U16/17 Takımımız, yeni sezon hazırlıkları kapsamında Altay U17 Takımı ile özel maçta karşılaştı.
 • VELİLERİMİZLE TOPLANTILARIMIZ DEVAM EDİYOR
  Altınordu Futbol Akademisi'nde (ALFA) eğitim gören sporcularımızın aileleri için bilgilendirme toplantılarına devam ediyoruz.
 • ATAMIZIN HUZURUNDAYIZ
  Altınordu Futbol organizasyonu olarak Başkent’te oynayacağımız maçlar öncesinde Anıtkabir’e ziyaretlerimiz devam ediyor.
 • AO CAMPS ÜÇÜNCÜ MEZUNLARINI VERDİ
  Kulübümüz tarafından düzenlenen Altınordu Football Camps'ın üçüncü haftası sona erdi.
 • BAŞKANIMIZ ÖZKAN’A ZİYARET
  Başkanımız Seyit Mehmet Özkan, Sait Altınordu Tesislerimizde eski oyuncularımızdan Gürsel Baliç ve birçok takımda kaleci antrenörü olarak görev yapan eski kalecilerden Gökalp Sal ile bir araya geldi.
 • TAZİYE ZİYARETİ
  Altınordu Futbol Okulları (AFO) İdari Direktörümüz Köksal Ferizcan ve yardımcısı Cenge Ateş, Altınordu Fethiye Okulu Sorumlu Antrenörümüz Sabit Tarhan’ın ailesine taziye ziyaretinde bulundu.
 • İKİ OYUNCUMUZA U16 MİLLİ TAKIM DAVETİ
  U16 Milli Takımımızın Erzurum’da yapacağı hazırlık kampına Altınordu Futbol Akademisi’nden (ALFA) iki oyuncumuz davet edildi.
 • YANGIN EĞİTİMİ ALDIK
  Altınordu Futbol Akademimizin (ALFA) bulunduğu Metin Oktay Yerleşkemizde sporcularımıza ve çalışanlarımıza yangın eğitimi verildi.
 • İLKER AKAR’A MİLLİ DAVET
  Altınordu Futbol Akademisi (ALFA) U18/19 Takımı sporcularımızdan İlker Akar, U19 Milli Takımımızın Erzurum'da gerçekleştireceği hazırlık kampının aday kadrosuna davet edildi.
 • TURGUTLUSPOR U19 TAKIMI İLE ÖZEL MAÇTA KARŞILAŞTIK
  Altınordu Futbol Akademisi (ALFA) U18/19 Takımımız, yeni sezon hazırlıkları kapsamında Turgutluspor U19 Takımı ile özel maçta karşı karşıya geldi.