Ümit Milli Takım Teknik Direktörü ve Genç Milli Takımlar Sorumlusu Tolunay Kafkas, Trabzonspor’un eski futbolcularından İbrahima Yattara, TSYD Başkanı Oğuz Tongsir, Uzman Dr. Şerafettin Özdoğan ve medya mensupları Torbalı Metin Oktay Yerleşkemizde düzenlenen Yıldız Futbolcu Semineri’ne katıldı.

Spor konusunda uzman hekimler yetenek sürdürülebilirliği konusunda deneyimlerini aktarırken, ÇEVKO’dan uzman isimler geri dönüşüm konusunda genç sporcularımıza bilgiler verdi.

TOLUNAY KAFKAS: EKSTRA ÇALIŞMALAR YAPMANIZ LAZIM

Altınordu Futbol Akademisi’nde (ALFA) forma giyen genç sporcuların sorularını cevaplayan Ümit Milli Takım Sorumlusu Tolunay Kafkas, ofansif futbol oyunu üzerinde durduklarını dile getirerek, “Biz oyunu pres, ofansif geçiş, savunma arkasına koşularla 3 ana ayrı bölüme ayırdık. Pres olmazsa olmaz kültürlerimizden. Oyunun ofansif tarafıyla ilgileniyoruz. Bunu da 9 farklı bölüme ayırdık. Bunların antrenmanlarını kendimiz çizerek bir yerlere getirmeye çalışıyoruz. Onun için de ümit milli takımın en önemli parametresi hücum etme üzerine kurulu. Kalemize çok yakın bir yerde savunma yapmayı sevmiyoruz. Sistem dışı oynuyoruz saha dizilişine önem vermiyoruz. Prensiplerin üzerinde gidiyoruz. Oyunun tamamen ofansif yönüyle ilgileniyoruz” dedi. 

GENÇ FUTBOLCULARIMIZA ÖVGÜ


Genç futbolcularımıza öğütlerde bulunan Kafkas, iyi futbolcu olmak için çok çalışmanın önemine vurgu yaparak, “Üst düzey futbolcu olmak istiyorsanız mutlaka ekstra çalışmalar yapınız. Çok çalışmanız gerekiyor” dedi.
Altınordulu genç bir sporcunun “Altınordu’dan gelen oyuncular ile diğer takımlardan gelen oyuncuları kıyaslar mısınız?” sorusuna Tolunay Kafkas, şu cevabı verdi: “Altınordu’dan gelen oyuncuların davranış biçimi ve iletişimimiz farklı düzeyde. Ravil Tagir kıymet verdiğimiz, önemsediğimiz oyunculardan bir tanesi. A Milli Takım forması giyecek oyunculardan bir tanesi. Enis Destan da bizim önemli oyuncularımızdan bir tanesi. Elit üst düzey futbolcu olmak istiyorsanız ekstra çalışın. Neyiniz eksikse onu daha fazla antrenmanla tamamlayın. Kim daha fazla ekstra çalışırsa en elit oyuncu olur. Neyi bilinçli bir şekilde öğrenirseniz o kadar iyi oyuncu olursun” yönünde tavsiyelerde bulundu.

YATTARA: ALTINORDU MÜKEMMEL BİR YER

Torbalı Metin Oktay Yerleşkemizi ilk kez gördüğünü dile getiren dile getiren Yattara da genç sporcularımıza tavsiyelerde bulundu. Kendi yaşadığı zorluklardan bahseden eski yıldız, “Sizler çok şanslısınız. Çok harika tesislerde çalışıyorsunuz. Altınordu’nun ismini ilk kez duydum. Tesislerde her türlü imkanınız var. Çok profesyonel bir yapı var. Küçük sporcular yetişiyor. Burada olmaktan çok mutluyum. Altınordu Başkanı ve yöneticilerini tebrik ediyorum.”

TSYD Başkanı Oğuz Tongsir de gerçekleştirmiş oldukları organizasyon için ev sahipliği yapan kulübümüze teşekkür etti.

 • AFO’LARIMIZIN ETKİNLİĞİ DEVAM EDİYOR
  Altınordu Futbol Okullarımız (AFO) turnuva ve etkinlikler gerçekleştirmeye devam ediyor.
 • ATLETİK PERFORMANSTA BİYOMEKANİK ÖNEMLİ
  Egzersiz Fizyolojisi Uzmanımız Emin Arslan, futbolcularımızın gelişimi için biyomekanik sisteminin küçük yaşlardan itibaren oturtulması gerektiğini söyledi.
 • NİCE 200’LERE ÇAĞLAR SÖYÜNCÜ
  Öz Kaynak Sistemimizden (ÖKS) yetişen gururumuz Çağlar Söyüncü, Leicester City formasıyla Aston Villa karşısında profesyonel kulüp kariyerinin 200. maçına çıktı.
 • ALTINORDU U19/18: 2 – SAMSUNSPOR: 1
  Altınordu Futbol Akademisi (ALFA) U19/18 Takımımız, Gelişim Ligleri U19 TFF Birinci Lig 7. hafta maçında Samsunspor’u 2-1 mağlup etti. Takımımız galibiyetle puanını 16’ya çıkardı.
 • ALTINORDU: 0 - SAMSUNSPOR: 2
  Altınordumuz Spor Toto 1. Lig’de Bornova Aziz Kocaoğlu Stadyumu’nda konuk ettiği Samsunspor’a 2-0 mağlup oldu.
 • ALTINORDU U17/16: 6 – MANİSA FK U17: 0
  Altınordu Futbol Akademisi U17/16 Takımımız, Gelişim Ligleri Elit U17 Ligi’nin 5. haftasında Manisa FK’yı 6-0 mağlup etti.
 • ALTINORDU U15: 2 – MANİSA FK 16: 0
  Altınordu Futbol Akademisi (ALFA) U15 Takımımız, Gelişim Ligleri Elit U16 Ligi'nin 5. haftasında Manisa FK’yı 2-0 mağlup etti
 • KRİYOTERAPİ SİSTEMİNİ KURDUK
  Altınordumuz geleceğin futbolcularının daha iyi şartlarda yetişebilmesi için dünyanın önde gelen kulüplerinin kullanmış olduğu Kriyoterapi Sistemi’ni Metin Oktay Yerleşkesi’ne kurdu.
 • ÇOK ÖZEL MİSAFİRLERİ AĞIRLADIK
  Hafta sonu Bornova Aziz Kocaoğlu Stadyumu’nda Samsunspor’u konuk edecek A Takımımız, bugünkü çalışmasında çok özel misafirleri ağırladı.
 • GALATASARAY'A KONUK OLDUK
  Altınordu Futbol Akademisi (ALFA) U14 ve U13 Takımlarımız, Galatasaray U14 ve U13 Takımları ile özel maçlarda karşı karşıya geldiler.