Sait Altınordu için ilk tören Altınordu Spor Kulübü Derneği tarafından yenilenen kabri başında gerçekleştirildi. Kokluca Mezarlığı’ndaki anma törenine Altınordu Spor Kulübü Derneği Başkanı Sinan Bezircioğlu ve yönetim kurulu üyeleri katıldı.

TESİSLERİMİZDE TÖREN YAPILDI

Öte yandan tesislere ismini vermiş olduğumuz Yeşilyurt Sait Altınordu Tesisleri’nde de efsane futbolcumuz anıldı. 2011 doğumlu öğrencilerimizin katılımıyla yapılan anma töreni saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. Öğrencilerimize Sait Altınordu’nun hayatı konusunda bilgilendirmeler yapıldı. Yine öğleden sonra da Metin Oktay Yerleşkesi’nde Sait Altınordu’nun heykeli önünde sporcularımızın da katılımıyla anma töreni gerçekleştirildi. Tesislerimizde Sait Altınordu’nun hayrına lokma döküldü.

Sait Altınordu’yu anma töreninde Başkanımız Seyit Mehmet Özkan ve Altınordu Derneği Yöneticileri de Sait Altınordu’nun anısına konuşmalar gerçekleştirdi. Törenin sonunda öğrencilerimiz Sait Altınordu heykelinin önüne çelenk bıraktı.

SEYİT MEHMET ÖZKAN: SAİT ALTINORDU BİZİM İDOLÜMÜZDÜR

Metin Oktay Yerleşkesi’nde düzenlenen törende konuşan Başkanımız Seyit Mehmet Özkan, Altınordu’nun kuruluşu hakkında da sporcularımıza bilgilendirmelerde bulundu. Kulübümüzün Cumhuriyetin ilanından sonra kurulan ilk spor kulübü olduğun kaydeden Başkanımız, “Altınordu Kulübü, Cumhuriyet ile aynı yaştadır. Kulübümüz geçmişte futbolda olduğu gibi atletizm ve basketbolda da önemli başarılar elde etmiştir” dedi.

Başkanımız Seyit Mehmet Özkan, Sait Altınordu’nun kulübümüze gelişi ve soy adını alması ile ilgili olarak da şu bilgileri paylaştı: “Altınordu İzmir Amatör Ligi’nde oynarken İstanbul’dan 16 yaşında bir genç İzmir’e gelmiş ve kulübümüze kaydolmuş. 16 yaşında da formamızı giyemeye başlamıştır. Altınordu’da oynarken başarılı olunca A Milli Takım ve Olimpiyat Milli Takımına seçilmiştir. Her transfer döneminde üç büyüklerden kendisine transfer teklifleri gelmesine rağmen İzmir’de ve Altınordu’da mutluyum diyerek bunları kabul etmemiştir. Şimdi bizim hedefimiz ise Avrupa’nın en büyük 5 ligine transferler gerçekleştirmektir. Soyadı kanunu çıkınca da herkes kendisine bir soy adı seçerken Altınordulu Sait de kulübümüzün ismini kendisine soy adı olarak almıştır. İsmi Sait, soy ismi de Altınordu olmuştur.”

SAİT ALTINORDU’DAN İSTİKRARI ÖĞRENDİK

Başkanımız Seyit Mehmet Özkan, efsane futbolcumuzdan istikrarı öğrendiklerini vurgulayarak, sözlerini şöyle tamamladı: “Kendisi dile kolay tam 27 yıl formamızı giymiştir ve bu maçlarda ilk 11'de oynamıştır. Bu özelliği ile ondan istikrarı öğrenmiş olduk. Yani bir insan çok çalışırsa kendine bakarsa uzun süre bir takımda forma giyebilir. Mutluluğun sadece parada değil forma aşkında bulunabileceğini bize göstermiş oldu. Bu değerler tabi ki çok geride kaldı ancak bu değerleri hatırlamak için Sait Altınordu bizim idolümüzdür. Ruhu şad olsun, mekanı cennet olsun”

NE MUTLU ALTINORDULUYUM DİYENE

Altınordumuzun efsane futbolcuları arasında yer alan Mustafa Güngören de anma töreninde Sait Altınordu ve Altınordu forması giydiği dönemler hakkında sporcularımıza bilgiler verdi. “Sait Altınordu’nun mekanı cennet olsun” diyerek sözlerine başlayan efsane futbolcumuz, “Ne Mutlu Altınorduluyum” diyerek sözlerini tamamladı.

KENAN AKSEKİ: İZMİR’İN SEMBOLLERİNDEN BİRİYDİ

Anma töreninde yer alan kulübümüzün tarihini yakından inceleyen Altınordu Tarihçisi Kenan Akseki de anma töreninde Sait Altınordu hakkında sporcularımıza bilgiler verdi.  Akseki, “Sait Altınordu, Altınordu formasını tam  27 yıl giydikten sonra İzmir ve Türk futboluna da hizmet etmeye devam etti. Altınordu’ya verilen hizmeti konuşmaya gerek yok. 27 yıl aynı elbiseyi giyemezsiniz ama o Altınordu formamızı giydi.  Kendisi İzmir’in en büyük sembollerinden birisiydi” dedi.

 • AFO’LARIMIZIN ETKİNLİĞİ DEVAM EDİYOR
  Altınordu Futbol Okullarımız (AFO) turnuva ve etkinlikler gerçekleştirmeye devam ediyor.
 • ATLETİK PERFORMANSTA BİYOMEKANİK ÖNEMLİ
  Egzersiz Fizyolojisi Uzmanımız Emin Arslan, futbolcularımızın gelişimi için biyomekanik sisteminin küçük yaşlardan itibaren oturtulması gerektiğini söyledi.
 • NİCE 200’LERE ÇAĞLAR SÖYÜNCÜ
  Öz Kaynak Sistemimizden (ÖKS) yetişen gururumuz Çağlar Söyüncü, Leicester City formasıyla Aston Villa karşısında profesyonel kulüp kariyerinin 200. maçına çıktı.
 • ALTINORDU U19/18: 2 – SAMSUNSPOR: 1
  Altınordu Futbol Akademisi (ALFA) U19/18 Takımımız, Gelişim Ligleri U19 TFF Birinci Lig 7. hafta maçında Samsunspor’u 2-1 mağlup etti. Takımımız galibiyetle puanını 16’ya çıkardı.
 • ALTINORDU: 0 - SAMSUNSPOR: 2
  Altınordumuz Spor Toto 1. Lig’de Bornova Aziz Kocaoğlu Stadyumu’nda konuk ettiği Samsunspor’a 2-0 mağlup oldu.
 • ALTINORDU U17/16: 6 – MANİSA FK U17: 0
  Altınordu Futbol Akademisi U17/16 Takımımız, Gelişim Ligleri Elit U17 Ligi’nin 5. haftasında Manisa FK’yı 6-0 mağlup etti.
 • ALTINORDU U15: 2 – MANİSA FK 16: 0
  Altınordu Futbol Akademisi (ALFA) U15 Takımımız, Gelişim Ligleri Elit U16 Ligi'nin 5. haftasında Manisa FK’yı 2-0 mağlup etti
 • KRİYOTERAPİ SİSTEMİNİ KURDUK
  Altınordumuz geleceğin futbolcularının daha iyi şartlarda yetişebilmesi için dünyanın önde gelen kulüplerinin kullanmış olduğu Kriyoterapi Sistemi’ni Metin Oktay Yerleşkesi’ne kurdu.
 • ÇOK ÖZEL MİSAFİRLERİ AĞIRLADIK
  Hafta sonu Bornova Aziz Kocaoğlu Stadyumu’nda Samsunspor’u konuk edecek A Takımımız, bugünkü çalışmasında çok özel misafirleri ağırladı.
 • GALATASARAY'A KONUK OLDUK
  Altınordu Futbol Akademisi (ALFA) U14 ve U13 Takımlarımız, Galatasaray U14 ve U13 Takımları ile özel maçlarda karşı karşıya geldiler.