Efsane futbolcumuz için ilk tören 20 Kasım Cumartesi günü saat 12.00’da Kokluca Mezarlığı’nda yapılacak. 
Aynı gün öğleden sonra da Metin Oktay Yerleşkesi’nde saat 16.00’da Sait Altınordu’nun hayrına lokma dağıtımı yapılacak ve tesislerimizde efsane futbolcumuzu anacağız.  Unutulmaz oyuncumuz için yine Yeşilyurt Sait Altınordu Tesislerimizde de anma töreni gerçekleştirilecek. 

SAİT ALTINORDU KİMDİR ?

1912 yılında İstanbul’da doğan Sait Altınordu 1929’da Altınordulu oldu ve tam 27 yıl boyunca kırmızı-lacivertli formayı sırtında taşıdı. İstanbul’dan gelen bir çok cazip teklife rağmen Altınordu’yu bırakmadı.1936 Berlin Olimpiyatları’nda Almanya’nın ayakta alkışladığı ve Taksim Stadı’nda Macaristan’a karşı oynadığı futbolla ünlü Ferenc Puskas’ın büyük beğenisini kazanan milli futbolcu, orta sahada (sağ iç) 8 numaralı forması ile oynardı. 37 kez yabancı takımlara karşı özel ve temsili karşılaşmalarda görev yapan değerli futbolcu, 1978 yılında vefat etti. • AFO’LARIMIZIN ETKİNLİĞİ DEVAM EDİYOR
  Altınordu Futbol Okullarımız (AFO) turnuva ve etkinlikler gerçekleştirmeye devam ediyor.
 • ATLETİK PERFORMANSTA BİYOMEKANİK ÖNEMLİ
  Egzersiz Fizyolojisi Uzmanımız Emin Arslan, futbolcularımızın gelişimi için biyomekanik sisteminin küçük yaşlardan itibaren oturtulması gerektiğini söyledi.
 • NİCE 200’LERE ÇAĞLAR SÖYÜNCÜ
  Öz Kaynak Sistemimizden (ÖKS) yetişen gururumuz Çağlar Söyüncü, Leicester City formasıyla Aston Villa karşısında profesyonel kulüp kariyerinin 200. maçına çıktı.
 • ALTINORDU U19/18: 2 – SAMSUNSPOR: 1
  Altınordu Futbol Akademisi (ALFA) U19/18 Takımımız, Gelişim Ligleri U19 TFF Birinci Lig 7. hafta maçında Samsunspor’u 2-1 mağlup etti. Takımımız galibiyetle puanını 16’ya çıkardı.
 • ALTINORDU: 0 - SAMSUNSPOR: 2
  Altınordumuz Spor Toto 1. Lig’de Bornova Aziz Kocaoğlu Stadyumu’nda konuk ettiği Samsunspor’a 2-0 mağlup oldu.
 • ALTINORDU U17/16: 6 – MANİSA FK U17: 0
  Altınordu Futbol Akademisi U17/16 Takımımız, Gelişim Ligleri Elit U17 Ligi’nin 5. haftasında Manisa FK’yı 6-0 mağlup etti.
 • ALTINORDU U15: 2 – MANİSA FK 16: 0
  Altınordu Futbol Akademisi (ALFA) U15 Takımımız, Gelişim Ligleri Elit U16 Ligi'nin 5. haftasında Manisa FK’yı 2-0 mağlup etti
 • KRİYOTERAPİ SİSTEMİNİ KURDUK
  Altınordumuz geleceğin futbolcularının daha iyi şartlarda yetişebilmesi için dünyanın önde gelen kulüplerinin kullanmış olduğu Kriyoterapi Sistemi’ni Metin Oktay Yerleşkesi’ne kurdu.
 • ÇOK ÖZEL MİSAFİRLERİ AĞIRLADIK
  Hafta sonu Bornova Aziz Kocaoğlu Stadyumu’nda Samsunspor’u konuk edecek A Takımımız, bugünkü çalışmasında çok özel misafirleri ağırladı.
 • GALATASARAY'A KONUK OLDUK
  Altınordu Futbol Akademisi (ALFA) U14 ve U13 Takımlarımız, Galatasaray U14 ve U13 Takımları ile özel maçlarda karşı karşıya geldiler.