Altınordu Futbol Akademisi'ne (ALFA) “İyi Antrenör Yetiştirmek" misyonu ile yola çıktığımız, organizasyonumuzun kendi içinden antrenörlerini eğiteceği ve sistemimize hazırlayacağı Altınordu Antrenör Akademisi - ANTAK bölümünü açtık.

Açılışımızı birlik ve beraberlik içerisinde başkanımız Seyit Mehmet Özkan, A Takım Teknik Direktörümüz Hüseyin Eroğlu ve teknik ekibimiz, ALFA teknik ve idari kadrolarımızın yanı sıra Yeşilyurt Merkez AFO (YAFO) İdari Direktörümüz Kural Altıntaş'ın katılımıyla aile ortamında geçirdik. 

Başkanımız Seyit Mehmet Özkan açılış konuşmasını yaparken, konuşmasında şu cümlelere yer verdi:

"Bugün Altınordu için gerçekten önemli bir gün. Altınordu Organizasyonu çok geniş bir organizasyon. Tamamıyla sadece sporcusunu değil hatta masörünü bile kendisi yetiştiren bir sisteme doğru gidişat içindeyiz. Tam bir futbol kulübü olma yolunda ilerliyoruz. Tabi bu işin en önemli personel bölümü teknik kadro. Biz futbolcu yetiştirmek için buradayız. En iyi antrenörler, en iyi oyuncuları yetiştirir. Bizim de en iyi antrenörler yetiştirmemiz için gerçekten en alttan, tabandan başlamamız gerekiyor. Artık donanımı bitirdik, yazılım dönemine başladık. Geçen sene A Takımda %36 oranında Öz Kaynak Sistemi oyuncusu oynattık ki çok önemli bir şey. Bu sene %40 hedefini mutlaka tutturacağız. Futbol Okullarımızdaki antrenörlerimizi kurslar ile eğitime alacağız. Onların içerisinden de akademiye seçmeler yapacağız. Şu anda kaynağımız Yeşilyurt, ancak bunu daha da genişleteceğiz. Çünkü akademideki sisteme en iyi antrenörleri düşünüyoruz."

Altınordu Antrenör Akademisi’nin (ANTAK) başına hem amatör olarak futbol oynamış, hem de profesyonel takımda atletik performans antrenörlük deneyimi yaşamış bir futbol bilim insanı olan Doç. Dr. Sabri Kaya getirildi. 

Sabri Kaya düşüncelerini şu şekilde ifade etti:

"Altınordu Antrenör Akademisi (ANTAK) Türkiye'de ilk defa uygulayacağımız bir sistem. Antrenör akademisinin kurulması Türk Futbolunun dönüşümüne, ekosistemine ve de evrilmesine yardım edecek bir sistem. ANTAK'ın kurulma amacı Altınordu’nun futbolcu yetiştirici kimliğinin yanında kendi öz kaynak antrenörlerini de yetiştirerek Türk futbol sistemine kazandırmak. Futbol oyununu geliştirmek oyuncu potansiyelini en üst seviyeye taşımak, antrenörlük standardını iyileştirerek bilgi ve beceri niteliklerini geliştirmektir. Bilinmelidir ki iyi oyuncuları iyi antrenörler yetiştirir."

Açılımızda söz alan A Takım Teknik Direktörümüz Hüseyin Eroğlu, ANTAK Direktörlüğü görevine gelen Sabri Kaya'ya hayırlı olsun dileklerini iletirken şu cümlelere yer verdi:

"Öncelikle Sabri hocama hayırlı olsun diyorum. Altınordu, her yönüyle Türkiye’nin en güçlü akademisidir. Avrupa’da Altınordu Futbol Akademisi çok önemli. Buranın en önemli görevi antrenörlerde. Altınordu, antrenörlerin gelişimi için çok güzel bir organizasyon."

Altınordu Antrenör Akademisi’nin (ANTAK) organizasyonumuz ve Türk futbolu için hayırlı olmasını dileriz. • ANTRENÖRLERİMİZDEN İSTİKLAL SERGİSİ'NE ZİYARET
  Yeşilyurt Merkez Futbol Okulu Antrenörlerimiz İzmir, Kültürpark'ta yer alan İstiklal Sergisi'ni ziyaret etti.
 • SELÇUK'TA ŞENLİK GİBİ ETKİNLİKLER DEVAM EDİYOR!
  İsmet Orhunbilge Tesisleri'nde düzenlediğimiz AFO Etkinliklerimiz hız kesmeden devam ediyor.
 • RH BANDIRMASPOR 2 - 1 ALTINORDU
  TFF 1. Lig’in Yedinci Haftasında Deplasmanda RH Bandırmaspor ile Karşılaştığımız Mücadeleyi 2 - 1 Kaybettik.
 • PLANETARYUMU ZİYARET ETTİK
  ALFA U15 ve U14 Takımı sporcularımızla Karşıyaka'da yer alan Planetaryum'u ziyaret ettik.
 • ALFA U13 TAKIMIMIZLA AKILLI KÖYÜ ZİYARET ETTİK
  Klasik tarım yöntemlerini yüksek teknoloji ile harmanlayan Vodafone Akıllı Köy'ü ziyaret ettik.
 • FENERBAHÇE U17 TAKIMI İLE DOSTLUK MAÇI: 1 - 2
  ALTINORDU Futbol Akademisi (ALFA) U17/16 Takımımızın 2021/22 Sezonu hazırlıkları kapsamında Fenerbahçe U17 takımı ile karşılaştığı özel maçta 2 - 1 galip geldi.
 • GÜMÜŞORDU U12 YEŞİLYURT SAHASI AÇILIŞINA KATILDI
  Karabağlar Belediyesi Yeşilyurt Futbol Sahası'nın resmi açılış törenine Gümüşordu U12 Takımımızla katıldık.
 • İSTİKLAL SERGİSİ'NE ZİYARETLERİMİZ DEVAM EDİYOR
  Yeşilyurt Merkez Futbol Okulu sporcularımız Türk milletinin verdiği mücadeleyi anlatan İstiklal Sergisi'ni ziyaret etti.
 • U16 MİLLİLERDE 8 SPORCUMUZ OYNADI
  8 ÖKS oyuncumuz, U16 Milli Takımımızın Belarus ile oynadığı özel maçlarda forma giydi.
 • GALATASARAY U19 TAKIMI İLE DOSTLUK MAÇI: 0 - 3
  ALTINORDU Futbol Akademisi (ALFA) U19/18 takımız, 2021/22 Sezonu hazırlıkları kapsamında dostluk maçı oynamak üzere Galatasaray U19 takımını konuk ettiğimiz özel karşılaşmada 3 - 0 mağlup oldu.