TFF Yönetim Kurulu Üyeleri ve profesyonel liglerde yer alan kulüplerin yöneticilerinin katıldığı TFF’nin Olağan Mali Genel Kurulu, bugün Ankara’daki JW Marriott Hotel’de yapıldı. TFF Genel Kurulu’na kulübümüz adına Yönetim Kurulu Başkanımız Seyit Mehmet Özkan ve Başkan Vekilimiz Barış Orhunbilge katıldı.

Genel Kurul’da, Yönetim Kurulu Başkanımız Seyit Mehmet Özkan da söz aldı ve Türk futbolunun temel sorunlarını anlatan ve bu sorunların nasıl aşılacağına dair çözüm önerisi getiren bir sunum yaptı.

Özkan, sunumunda 2020/21 Sezonu itibariyle birçok kulübün borçlarla cebelleştiği Süper Lig’in Avrupa’nın üst düzey 31 ligi arasında en yaşlı lig ortalamasına ve aynı zamanda yabancı oyunculara en fazla süre veren (gurbetçi oyuncular dahil) lig olduğunu belirtti ve Türkiye’de yetişen oyuncuların Süper Lig’de süre alma oranının sadece %27,5 olduğunu ifade etti.

Çözümün; kulüplerin akademi tesislerini kurup, öz kaynak sistemlerine yatırım yaparak, her yıl kademe kademe “Bu Toprakların Çocukları”na ilk 11’de forma şansı vermek olduğunu ifade eden Özkan, aynı zamanda bir akademi tesisinin nasıl ve ne kadara yapıldığını, bir futbol akademisinin yıllık giderlerinin ne kadar olduğunu, bir akademi tesisi krokisiyle birlikte örnek teşkil etmesi açısından tüm katılımcılarla detaylı olarak paylaştı. 1 stadyumun yapım maliyetinin, 40 akademi tesisi yapım maliyetine de eşit olduğunu sözlerine ekledi.

Sürdürülebilir bir başarı için sistem kurmanın şart olduğunu belirten Özkan; sunumunun sonunda, 40 yıl boyunca Gençlerbirliği Kulübü’nü borçsuz yöneten rahmetli İlhan Cavcav’a, Akademi ve Gelişim Ligleri’ni kuran eski TFF Başkanı rahmetli Hasan Doğan’a ve Türkiye’de altyapıcılık tabirini Öz Kaynak Sistemi ile değiştiren antrenör Serpil Hamdi Tüzün’e Türk futboluna yaptığı katkılardan ötürü ayrı parantez açtı. • ANTRENÖRLERİMİZDEN İSTİKLAL SERGİSİ'NE ZİYARET
  Yeşilyurt Merkez Futbol Okulu Antrenörlerimiz İzmir, Kültürpark'ta yer alan İstiklal Sergisi'ni ziyaret etti.
 • SELÇUK'TA ŞENLİK GİBİ ETKİNLİKLER DEVAM EDİYOR!
  İsmet Orhunbilge Tesisleri'nde düzenlediğimiz AFO Etkinliklerimiz hız kesmeden devam ediyor.
 • RH BANDIRMASPOR 2 - 1 ALTINORDU
  TFF 1. Lig’in Yedinci Haftasında Deplasmanda RH Bandırmaspor ile Karşılaştığımız Mücadeleyi 2 - 1 Kaybettik.
 • PLANETARYUMU ZİYARET ETTİK
  ALFA U15 ve U14 Takımı sporcularımızla Karşıyaka'da yer alan Planetaryum'u ziyaret ettik.
 • ALFA U13 TAKIMIMIZLA AKILLI KÖYÜ ZİYARET ETTİK
  Klasik tarım yöntemlerini yüksek teknoloji ile harmanlayan Vodafone Akıllı Köy'ü ziyaret ettik.
 • FENERBAHÇE U17 TAKIMI İLE DOSTLUK MAÇI: 1 - 2
  ALTINORDU Futbol Akademisi (ALFA) U17/16 Takımımızın 2021/22 Sezonu hazırlıkları kapsamında Fenerbahçe U17 takımı ile karşılaştığı özel maçta 2 - 1 galip geldi.
 • GÜMÜŞORDU U12 YEŞİLYURT SAHASI AÇILIŞINA KATILDI
  Karabağlar Belediyesi Yeşilyurt Futbol Sahası'nın resmi açılış törenine Gümüşordu U12 Takımımızla katıldık.
 • İSTİKLAL SERGİSİ'NE ZİYARETLERİMİZ DEVAM EDİYOR
  Yeşilyurt Merkez Futbol Okulu sporcularımız Türk milletinin verdiği mücadeleyi anlatan İstiklal Sergisi'ni ziyaret etti.
 • U16 MİLLİLERDE 8 SPORCUMUZ OYNADI
  8 ÖKS oyuncumuz, U16 Milli Takımımızın Belarus ile oynadığı özel maçlarda forma giydi.
 • GALATASARAY U19 TAKIMI İLE DOSTLUK MAÇI: 0 - 3
  ALTINORDU Futbol Akademisi (ALFA) U19/18 takımız, 2021/22 Sezonu hazırlıkları kapsamında dostluk maçı oynamak üzere Galatasaray U19 takımını konuk ettiğimiz özel karşılaşmada 3 - 0 mağlup oldu.