Transferi sonrası kendisine verdiği emekler için Altınordu camiasına teşekkür eden Yiğit Emre Çeltik çok çalışacağını belirtti:

“Öncelikle başkanımıza, Hüseyin hocama, teknik ekibimize ve tüm kulüp çalışanlarımıza çok teşekkür ederim. Neredeyse 8 yılı aşkındır buradayım, başkanımızla beraberim. Akademideki hocalarımızın da emekleri bende çok büyük, inşallah yurtdışında da Altınordu armasını ve değerlerini en iyi şekilde temsil edeceğim. Onun için çok çalışacağım.” 

WIN3 PARTNER PROGRAMININ İLK TRANSFERİ

Bu transfer, Yiğit Emre Çeltik’in geleceğine katkısı yanında kulübümüzün kurumsallaşma politikaları dahilinde çok önemli bir yere oturuyor. 

Kulübümüzün konu ile ilgili açıklaması şu şekilde: ‘‘Bu transfer ile oyuncumuz Yiğit Emre Çeltik’in kariyer gelişimine katkısı yanında, Altınordu’nun kurumsallaşması açısından da öneminin büyük olduğunu düşünmekteyiz. Bu yaklaşım Altınordu'nun WIN WIN WIN Partner Program ile yaptığı ilk transfer olarak tarihe geçmiştir. Yerelden evrensele geçiş stratejimiz çerçevesinde ürettiğimiz programla, sporcumuzun Hollanda Eredivise‘nin köklü kulübü Fortuna Sittard’a transferini gerçekleştirmiş olduk.”

YENİ BİR DÖNEM

Yeni WIN3 projesi ile Altınordu sporcularını en doğru liglere yollama hedefini güdüyor. Bu kapsamda Altınordu’nun lider bir yetiştirici kulüp olma hedefine daha da yaklaşacağının altı çizildi:

“Altınordu WIN3 Partner Program ile sporcularımız, gelişimleri için uygun liglerde ve takımlarda süre alarak, transferin bütün tarafları için en yüksek değeri yaratmış olacak. Altınordu olarak biz de 5 büyük lige ihracat yapan, lider yetiştirici kulüplerden biri olma hedefimize bir adım daha yaklaşmış olacağız. Transferdeki vizyoner yaklaşımları için Fortuna Sittard kulübüne teşekkür ederiz.”

Bu projenin Altınordu için önemli bir katma değer yaratacağını söyleyen Altınordu FK Yönetim Kurulu Üyesi Tarkan Batgün de Altınordu’nun yeni vizyonuna işaret etti:

“Transferin sporcumuz ve her iki kulüp için de hayırlı olmasını diliyorum. 5 büyük lige ihracat hedefiyle çıktığımız bu yolda, yerelde yarattığımız değeri evrensel hale getirmek için kulüp olarak bütün gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz.” 
 • ANTRENÖRLERİMİZDEN İSTİKLAL SERGİSİ'NE ZİYARET
  Yeşilyurt Merkez Futbol Okulu Antrenörlerimiz İzmir, Kültürpark'ta yer alan İstiklal Sergisi'ni ziyaret etti.
 • SELÇUK'TA ŞENLİK GİBİ ETKİNLİKLER DEVAM EDİYOR!
  İsmet Orhunbilge Tesisleri'nde düzenlediğimiz AFO Etkinliklerimiz hız kesmeden devam ediyor.
 • RH BANDIRMASPOR 2 - 1 ALTINORDU
  TFF 1. Lig’in Yedinci Haftasında Deplasmanda RH Bandırmaspor ile Karşılaştığımız Mücadeleyi 2 - 1 Kaybettik.
 • PLANETARYUMU ZİYARET ETTİK
  ALFA U15 ve U14 Takımı sporcularımızla Karşıyaka'da yer alan Planetaryum'u ziyaret ettik.
 • ALFA U13 TAKIMIMIZLA AKILLI KÖYÜ ZİYARET ETTİK
  Klasik tarım yöntemlerini yüksek teknoloji ile harmanlayan Vodafone Akıllı Köy'ü ziyaret ettik.
 • FENERBAHÇE U17 TAKIMI İLE DOSTLUK MAÇI: 1 - 2
  ALTINORDU Futbol Akademisi (ALFA) U17/16 Takımımızın 2021/22 Sezonu hazırlıkları kapsamında Fenerbahçe U17 takımı ile karşılaştığı özel maçta 2 - 1 galip geldi.
 • GÜMÜŞORDU U12 YEŞİLYURT SAHASI AÇILIŞINA KATILDI
  Karabağlar Belediyesi Yeşilyurt Futbol Sahası'nın resmi açılış törenine Gümüşordu U12 Takımımızla katıldık.
 • İSTİKLAL SERGİSİ'NE ZİYARETLERİMİZ DEVAM EDİYOR
  Yeşilyurt Merkez Futbol Okulu sporcularımız Türk milletinin verdiği mücadeleyi anlatan İstiklal Sergisi'ni ziyaret etti.
 • U16 MİLLİLERDE 8 SPORCUMUZ OYNADI
  8 ÖKS oyuncumuz, U16 Milli Takımımızın Belarus ile oynadığı özel maçlarda forma giydi.
 • GALATASARAY U19 TAKIMI İLE DOSTLUK MAÇI: 0 - 3
  ALTINORDU Futbol Akademisi (ALFA) U19/18 takımız, 2021/22 Sezonu hazırlıkları kapsamında dostluk maçı oynamak üzere Galatasaray U19 takımını konuk ettiğimiz özel karşılaşmada 3 - 0 mağlup oldu.