Altınordumuz, ABD’nin spor giyim devlerinden Capelli Sport ile 5 yıllık sponsorluk anlaşmasına imza attı.
 
Pandemi koşulları nedeniyle çevrimiçi olarak düzenlenen imza töreninde Başkanımız Seyit Mehmet Özkan, Başkan Vekilimiz Barış Orhunbilge, Capelli Sport Avrupa Başkanı Kay Mourheg ve Capelli Sport Satış Müdürü Halil Özçelik yer aldı.
 
5 yıllık sözleşme kapsamında, A Takımımız ve Altınordu Futbol Akademisi (ALFA) takımlarımız maçlarda ve antrenmanlarda Capelli Sport ürünleri giyecek.
 
Özkan: ‘‘Aynı yöne doğru bakan iki kurum el ele verdi’’
 
Altınordumuz ile Capelli Sport’un misyonlarının birbirine benzediğini vurgulayan Başkan Seyit Mehmet Özkan ‘‘Bu anlaşmaya, bir forma sponsorluğundan çok, aynı yöne doğru bakan iki kurumun el ele vermesi gözüyle bakıyorum.’’ dedi.
Capelli Sport sahibi ve CEO’su George Altris’in 2011 yılında ABD New Jersey’de çocuklara ve genç oyunculara en iyi spor tesislerini ve en iyi imkanları sağlama hedefiyle Cedar Stars Akademisi’ni kurduğunu hatırlatan Özkan, bu anlamda kulübümüz ile örtüşen hedeflere sahip olduklarını belirtti.
 
Capelli Sport Avrupa Başkanı Kay Mourheg ise şunları ifade etti: ‘‘Altınordu FK gibi muhteşem bir kulüp ile sponsorluk anlaşmasına imza atmaktan dolayı çok memnunuz. Altınordu FK, Capelli Sport’un iş birliği yapmak istediği bir kulüp misyonuna sahip. Her iki tarafın da çok ortak noktası var. Önümüzdeki dönemde, kulübe olan desteğimizi arttırarak, iş birliğini genişletmek istiyoruz.’’
 
Başkan Vekilimiz Barış Orhunbilge ise Altınordu FK ile Capelli Sport anlaşması ile yeni bir felsefe birlikteliğinin doğduğunu dile getirdi ve şunları söyledi: ‘‘İki kurum birçok konuda benzerlikler gösteriyor. Bu benzerliklerden biri de, uluslararası gençlik turnuvalarına son derece önem vermeleri. Pandemiden sonra, bu konuda da uluslararası seviyede önemli işbirliklerine imza atacağımıza inanıyoruz.’’
 
Capelli Sport Satış Müdürü Halil Özçelik de, görüşmeler başladığından itibaren karşılıklı güven duygusu oluştuğunu ifade ederek, Altınordu FK’nın "İyi Birey, İyi Vatandaş, İyi Futbolcu" sloganının, felsefelerine mükemmel bir şekilde uyduğunu söyledi.
 
Capelli Sport hakkında
 
Moda ve iş aksesuarları alanında 30 yıldan fazla deneyime sahip olan GMA Group kurucusu George Altris, 2010 yılında 8 ve 10 yaşlarında olan iki oğluna futbol eğitimi yaptıracak ciddi bir kurum bulamaz.
Çocukların futbol eğitimleri ve spor giysileri konusunda bu alanda bir boşluk olduğunu fark eder, bu alana yatırım yapmaya karar verir.
 
Bir yandan 2011 yılında ABD New York’ta takım sporları ve aksesuarlarına güçlü bir şekilde odaklanarak, spor ve yaşam tarzı ürünleri tasarlayan, üreten ve pazarlayan yenilikçi yeni bir marka yaratır : Capelli Sport.
Diğer yandan yine 2011 yılında ABD’nin New Jersey kentinde çocuklara ve genç oyunculara en iyi spor tesislerini ve en iyi imkanları sağlama hedefiyle bir futbol eğitim kurumu kurar : Cedar Stars Academy.
Altris’in an itibariyle 2’si kız, 5’si erkek olmak üzere 7 çocuğu bulunuyor ve oğullarından 4’ü futbol oynuyor. Dolayısıyla, bu akademi de en başta, oğullarının iyi bir futbol eğitimi almasını sağlamak için kurulmuştur.
 
Ana şirket GMA Group 10 yıllık süreç içinde dünya çapında profesyonel ve amatör pek çok kulübe ortak olur. Alman ekibi MSV Duisburg ile Danimarka’dan HB Koge kulübü bunlardan bazıları..
Spor giysileri üretimi, futbol akademisi ve ortaklık yaptığı kulüpleriyle futbolun her alanında kazandıkları deneyimler sayesinde, Capelli Sport en kaliteli eğitim ve spor ekipmanlarının üretimi ve inovasyonu ile karakterize olmuştur.
 
Capelli Sport kurucu ortağı ve CEO’su olan George Altris ise sponsorluk anlaşması hakkında şu ifadeleri kullandı: ‘‘Altınordu FK gibi sadece futbol değil, aynı zamanda bir yaşam eğitim kurumu olarak ABD Futbol Gelişim Akademisi'ne 2014 yılında kabul edildik. Şu anda Cedar Stars Academy ve Altris Vakfı sayesinde futbol yoluyla, gençlerin yaşamlarını iyileştirme tutkusunu yaşatıyoruz. Capelli Sport ise yine böyle bir misyondan hareketle temeli atılan bir spor giyim markasıdır. Altınordu FK ile sadece futbola odaklanmadığımız için aynı yöne bakıyoruz.”  • PLAY-OFF YARI FİNAL MAÇ PROGRAMIMIZ:
  Play-Off Yarı Final maç programımız açıklandı.
 • PLAY-OFF’TAKİ RAKİBİMİZ Y. SAMSUNSPOR
  TFF 1. Lig Play-Off yarı finalinde Yılport Samsunspor ile karşılaşacağız.
 • PLAY-OFF’TAYIZ !..
  TFF 1.Lig’in son haftasında Aydeniz Et Balıkesirspor’u 5-0 yenerek Play-Off oynamaya hak kazandık.
 • ANNELERİMİZİN GÜNÜ
  Çocuklarımız, Metin Oktay Yerleşkesi’nde görevli annelere gül vererek anneler gününü kutladı.
 • OĞULCAN ÜLGÜN, 100. MAÇINA ÇIKACAK
  Öz Kaynak Sistemi oyuncumuz Oğulcan Ülgün, Balıkesirspor maçıyla dalya diyecek.
 • BERABERE KALDIK: 0 - 0
  TFF 1. Lig U19 Ligi’nde 9. maçına çıkan ALFA U19/18 takımımız evinde misafir ettiği Aydeniz Et Balıkesirspor U19 takımıyla 0-0 berabere kaldı.
 • AMFİ TİYATRODA KEYİFLİ BİR AKŞAM
  Sıcak havaların gelişiyle birlikte Altınordu Sahnesi’nde maç, film ve belgesel gösterimleri başladı.
 • ALFA OYUNCULARIMIZDAN PETUNYA DİKİMİ
  ALFA oyuncularımız, birbirinden güzel petunyalar diktiler.
 • GENÇLERİMİZ KAZANDI: 2-1
  TFF 1. Lig U19 Ligi’nde 8. maçına çıkan ALFA U19/18 takımımız deplasmanda, Tuzlaspor U19 takımını 2-1 mağlup etti.
 • GEÇMİŞ OLSUN ALTAR HAN HİDAYETOĞLU
  NİĞDE Anadolu FK'daki genç oyuncumuz, sol diz ön çapraz bağlarından başarılı bir operasyon geçirdi.