ALTINORDU Futbol Akademisi’nden (ALFA) sezon başında mezun olup A Takım kadromuza geçen, ancak pandemi ve maç programlarının yoğunluğu nedeniyle diplomalarını alamayan üç gencimiz Burak İnce, Enis Destan ve Yiğit Emre Çeltik için bugün özel tören düzenlendi. Metin Oktay Yerleşkesi’ndeki törene İcra Kurulu Başkanımız (CEO) Barış Orhunbilge, İletişimden Sorumlu İcra Kurulu Üyemiz Ali Ergöçmez ve  A  Takım Teknik Direktörümüz Hüseyin Eroğlu’nun yanı sıra akademi idari-teknik kadrosu ile evlatlarımız katıldı.   

Gençlerimizin ALFA’ya ilk katıldıkları günden bu yana çekilen fotoğrafları barkovizyona yansıtılırken, CEO’muz Orhunbilge gençlerimizin A Takım’da giderek daha fazla süre almalarının mutluluğunu yaşadığımızı vurguladı. Orhunbilge, “Kulübüz artık 100. yaşına doğru ilerliyor. Asırlık kulübümüzün misyonunun bu şekilde oturduğunu görmek büyük gurur kaynağı. Başkanımız Mehmet Bey’in önderliğinde hepimiz bir ilki başarmak için yola çıktık” diye konuştu. 

Teknik Direktörümüz Hüseyin Eroğlu, A takımımız ile ALFA arasındaki bağın giderek güçlendiğine dikkat çekerek, “Türk futbolunda bir çığır açıyoruz ve hepimiz bunun canlı tanığı oluyoruz. Yıllar sonra bu yapılanlar yazılırken sizlerin de ismi geçecek. Yıllar çok çabuk geçiyor. Dün aranızda olan Burak İnce, Enis Destan ve Yiğit Emre Çeltik bugün Altınordu A Takım formasını gururla giyiyor. Sizler de çalışmalarınızın karşılığını alacaksınız. Hepinizle gurur duyuyoruz” dedi.

ALFA Direktörümüz Halit Eroğlu, “A takım kadrosundaki oyuncu sayımız giderek artıyor” saptamasında bulunarak, “Evlatlarımızı profesyonel liglerde görmek bizleri çok mutlu ediyor. Üç oyuncumuz da TFF 1. Lig’de kendilerini ıspat ettiler. Umarız, yolları Avrupa’nın beş büyük liginde yine kesişir” yorumu yaptı. Evlatlarımızın yetişmesinde her zaman önemli hizmetleri olan Sedat Gündoğdu da “Üç gencimiz de A takım formasını giyebilmek için gerçekten çok çalıştılar, çok istediler ve başardılar. Hepsini tebrik ediyorum. Darısı, ALFA’daki diğer gençlerimizin başına” diye konuştu.  




 • ALFA 2021/22 SEZONUNU AÇTI!
  Altınordu Futbol Akademisi (ALFA) yeni sezona oryantasyon etkinlikleriyle merhaba dedi.
 • KAMPTA İKİNCİ HAZIRLIK MAÇI
  Altınordumuz ikinci hazırlık maçını Fethiyespor ile oynadı.
 • TEŞEKKÜRLER METEHAN MİMAROĞLU
  Oyuncumuzun Adana Demirspor’a transferi tamamlandı.
 • DAMİR DUGANDZİC İLE SÖYLEŞİ
  Alman Federasyonu Yetenek Geliştirme Programı Koordinatörü Damir Dugandzic ile söyleşi.
 • ÖZKAN, TFF GENEL KURULU’NDA KONUŞMA YAPTI
  Başkanımız Seyit Mehmet Özkan, TFF Genel Kurulu’nda Türk futboluna dair önemli bir sunum yaptı.
 • A TAKIMIMIZ TEKNE TURUYLA ENERJİ DEPOLADI
  Yeni sezon hazırlıklarına tüm hızıyla devam eden a takımımız, Somaspor ile yaptığı hazırlık maçından sonra tekne turuyla enerji depoladılar.
 • KAMPTA İLK HAZIRLIK MAÇI
  Altınordumuz ilk hazırlık maçını Somaspor ile oynadı.
 • YİĞİT EMRE ÇELTİK FORTUNA SITTARD’DA
  8 yıl boyunca kulübümüzde forma giyen Öz Kaynak oyuncularımızdan Yiğit Emre Çeltik, Hollanda ekiplerinden Fortuna Sittard’a transfer oldu.
 • KAMPIMIZIN İKİNCİ ETABI DEVAM EDİYOR
  A Takımımız yeni sezon öncesi kamp çalışmalarında 2. etapla devam ediyor.
 • ALFA SPORCULARIMIZ MİLLİ TAKIM KAMPINDA
  Altınordu Futbol Akademisi'nden 8 oyuncumuz, U17 ve U16 Milli Takım kampında buluştu.