GENÇLERİMİZİN sadece futbol değil, “İyi Birey” ve “İyi Vatandaş” eğitimi de aldığı Altınordu Futbol Akademisi’nde (ALFA) Kuşadası Adnan Menderes Üniversitesi Psikoloji Bölümü Gelişim Psikolojisi Ana Bilim Dalı Başkanı Dr. Mehmet Şakiroğlu’nu konuk ettik.

Başkanımız Seyit Mehmet Özkan ve İcra Kurulu Başkanımız (CEO) Barış Orhunbilge tarafından ağırlanan Şakiroğlu’na akademimizdeki eğitim, psiko-sosyal gelişim alanındaki çalışmalarımız, futbol dışında verilen İngilizce, satranç, sosyal medya, iletişim, beslenme ve dünya futbol tarihi dersleriyle ilgili bilgiler aktarıldı. 

Gördüklerinden etkilendiğini ve Türk gençleri adına mutlu olduğunu belirten Şakiroğlu, herkesin işini özen ve itinayla yaptığını belirterek, "Böyle bir ortamı ne zamandır görmemiştim" vurgusu yaptı.  

ODTÜ Psikoloji Bölümü mezunu olan Şakiroğlu, mutluluk, afet psikolojisi, depresyon, stres ve kaygı konuları üzerinde makaleler, kitaplar yayınladı. Bugüne kadar Milli Eğitim Bakanlığı, Emniyet Müdürlükleri, İçişleri Bakanlığı, Adalet Akademisi ve kurumlarda motivasyon, stres, öfke kontrolü ve kaygı gibi konular üzerine eğitimler veren Şakiroğlu, bir dönem TRT Ankara Radyosu’nda sunucu ve yapımcı olarak kendi programını hazırlayıp sundu. Radyo ODTÜ’de Benden Hoşlanıyorum, Kanal D Doktorum, TRT Günlük Rehber isimli programlara katılan Şakiroğlu, Mutsuzluğa Mahkumuz, Öfkeyi Olumlu Kullanmak ve Aşkın Psikolojisi isimli kitapları yazdı.

 • ALFA 2021/22 SEZONUNU AÇTI!
  Altınordu Futbol Akademisi (ALFA) yeni sezona oryantasyon etkinlikleriyle merhaba dedi.
 • KAMPTA İKİNCİ HAZIRLIK MAÇI
  Altınordumuz ikinci hazırlık maçını Fethiyespor ile oynadı.
 • TEŞEKKÜRLER METEHAN MİMAROĞLU
  Oyuncumuzun Adana Demirspor’a transferi tamamlandı.
 • DAMİR DUGANDZİC İLE SÖYLEŞİ
  Alman Federasyonu Yetenek Geliştirme Programı Koordinatörü Damir Dugandzic ile söyleşi.
 • ÖZKAN, TFF GENEL KURULU’NDA KONUŞMA YAPTI
  Başkanımız Seyit Mehmet Özkan, TFF Genel Kurulu’nda Türk futboluna dair önemli bir sunum yaptı.
 • A TAKIMIMIZ TEKNE TURUYLA ENERJİ DEPOLADI
  Yeni sezon hazırlıklarına tüm hızıyla devam eden a takımımız, Somaspor ile yaptığı hazırlık maçından sonra tekne turuyla enerji depoladılar.
 • KAMPTA İLK HAZIRLIK MAÇI
  Altınordumuz ilk hazırlık maçını Somaspor ile oynadı.
 • YİĞİT EMRE ÇELTİK FORTUNA SITTARD’DA
  8 yıl boyunca kulübümüzde forma giyen Öz Kaynak oyuncularımızdan Yiğit Emre Çeltik, Hollanda ekiplerinden Fortuna Sittard’a transfer oldu.
 • KAMPIMIZIN İKİNCİ ETABI DEVAM EDİYOR
  A Takımımız yeni sezon öncesi kamp çalışmalarında 2. etapla devam ediyor.
 • ALFA SPORCULARIMIZ MİLLİ TAKIM KAMPINDA
  Altınordu Futbol Akademisi'nden 8 oyuncumuz, U17 ve U16 Milli Takım kampında buluştu.