BU sezon Altınordu A Takımı’mıza Furkan Metin, Yusuf Can Esendemir ve Enis Destan’ı veren Altınordu Futbol Akademisi (ALFA) bir gencini daha diploma töreniyle uğurladı. ALFA’daki eğitimini başarılı bir şekilde tamamlayan 2003 doğumlu kaleci Emirhan Emir, Teknik Direktörümüz Hüseyin Eroğlu tarafından A Takım kadrosuna dahil edildi. Metin Oktay Yerleşkesi’nden törenle ile yolcu edilen Emirhan Emir, Beytullah Baliç Yerleşkesi’nde ise alkışlarla karşılandı.

“Bize büyük emek veren Başkanımız Seyit Mehmet Özkan başta olmak üzere idari ve teknik kadro ile tüm personele çok teşekkür ediyorum” diyen Emirhan Emir, “Altınordu’ya 15 yaşında geldim ve üç yılda hayatım değişti. ALFA’daki imkanları sonuna kadar kullandım, hedeflerime ulaşmak için her zaman daha fazlasını istedim. Teknik Direktörümüz Hüseyin Eroğlu’na çok teşekkür ediyorum. Buradaki arkadaşlarımı en kısa sürede A Takım kadromuzda göreceğime inanıyorum” dedi.

Altınordu'muzun , sadece bir futbol kulübü değil, aynı zamanda futbol ve yaşam eğitim kurumu olduğunu vurgulayan İcra Kurulu Başkanı (CEO) Barış Orhunbilge ise “A takım kadromuzdaki öz kaynak oyuncu sayımız 10’a yükseldi. Her maç en az dört öz kaynak oyuncumuz, 11’de oynuyor. A Takım’a hazır gelen gençlerimizin üzerinde ALFA ekibimizin çok büyük emekleri var. Emirhan çok çalışıp karşılığını aldı. Kaledeki rekabet, onun daha da gelişmesini sağlayacak” diye konuştu.

Genç Emirhan Emir’in sezon başından bu yana A Takım antrenmanlara çıktığını ifade eden Teknik Direktörümüz Hüseyin Eroğlu ise şunları söyledi: “A Takım ile birlikte olan her oyuncunun gelişim süreci hızlanıyor. Son iki sezonda ALFA’dan aramıza katılan her genç oyuncuda bu gelişimi gördük. Emirhan Emir, Altınordu A Takımı formasını giyme yolunda ilk adımı attı ancak bundan sonrası daha zor.  Daha fazla istemeli ve daha fazla çalışmalı.” 

ALFA İdari Direktörü Halit Eroğlu, ALFA Atletik Performans Direktörü Namet Ateş ve Eğitim Direktörü Hande Özel Emirhan Emir’e başarı dilerken, Altınordu Kaleci Başantrenörü Atilla Küçüktaka ise duygularını şöyle özetledi: “Erce Kardeşler ile başlayan sürecimiz Berke Özer, Ozan Can Oruç, Muhammet Taha Tepe, Mertcan Dağlı ile devam etti. Emirhan Emir’in de bu sürece dahil olmasından yana çok mutluyuz. Emirhan’dan sonra gelecekler bu geleneği devam ettirecektir.”
 • ALFA 2021/22 SEZONUNU AÇTI!
  Altınordu Futbol Akademisi (ALFA) yeni sezona oryantasyon etkinlikleriyle merhaba dedi.
 • KAMPTA İKİNCİ HAZIRLIK MAÇI
  Altınordumuz ikinci hazırlık maçını Fethiyespor ile oynadı.
 • TEŞEKKÜRLER METEHAN MİMAROĞLU
  Oyuncumuzun Adana Demirspor’a transferi tamamlandı.
 • DAMİR DUGANDZİC İLE SÖYLEŞİ
  Alman Federasyonu Yetenek Geliştirme Programı Koordinatörü Damir Dugandzic ile söyleşi.
 • ÖZKAN, TFF GENEL KURULU’NDA KONUŞMA YAPTI
  Başkanımız Seyit Mehmet Özkan, TFF Genel Kurulu’nda Türk futboluna dair önemli bir sunum yaptı.
 • A TAKIMIMIZ TEKNE TURUYLA ENERJİ DEPOLADI
  Yeni sezon hazırlıklarına tüm hızıyla devam eden a takımımız, Somaspor ile yaptığı hazırlık maçından sonra tekne turuyla enerji depoladılar.
 • KAMPTA İLK HAZIRLIK MAÇI
  Altınordumuz ilk hazırlık maçını Somaspor ile oynadı.
 • YİĞİT EMRE ÇELTİK FORTUNA SITTARD’DA
  8 yıl boyunca kulübümüzde forma giyen Öz Kaynak oyuncularımızdan Yiğit Emre Çeltik, Hollanda ekiplerinden Fortuna Sittard’a transfer oldu.
 • KAMPIMIZIN İKİNCİ ETABI DEVAM EDİYOR
  A Takımımız yeni sezon öncesi kamp çalışmalarında 2. etapla devam ediyor.
 • ALFA SPORCULARIMIZ MİLLİ TAKIM KAMPINDA
  Altınordu Futbol Akademisi'nden 8 oyuncumuz, U17 ve U16 Milli Takım kampında buluştu.