BU sezon Altınordu A Takımı’mıza Furkan Metin, Yusuf Can Esendemir ve Enis Destan’ı veren Altınordu Futbol Akademisi (ALFA) bir gencini daha diploma töreniyle uğurladı. ALFA’daki eğitimini başarılı bir şekilde tamamlayan 2003 doğumlu kaleci Emirhan Emir, Teknik Direktörümüz Hüseyin Eroğlu tarafından A Takım kadrosuna dahil edildi. Metin Oktay Yerleşkesi’nden törenle ile yolcu edilen Emirhan Emir, Beytullah Baliç Yerleşkesi’nde ise alkışlarla karşılandı.

“Bize büyük emek veren Başkanımız Seyit Mehmet Özkan başta olmak üzere idari ve teknik kadro ile tüm personele çok teşekkür ediyorum” diyen Emirhan Emir, “Altınordu’ya 15 yaşında geldim ve üç yılda hayatım değişti. ALFA’daki imkanları sonuna kadar kullandım, hedeflerime ulaşmak için her zaman daha fazlasını istedim. Teknik Direktörümüz Hüseyin Eroğlu’na çok teşekkür ediyorum. Buradaki arkadaşlarımı en kısa sürede A Takım kadromuzda göreceğime inanıyorum” dedi.

Altınordu'muzun , sadece bir futbol kulübü değil, aynı zamanda futbol ve yaşam eğitim kurumu olduğunu vurgulayan İcra Kurulu Başkanı (CEO) Barış Orhunbilge ise “A takım kadromuzdaki öz kaynak oyuncu sayımız 10’a yükseldi. Her maç en az dört öz kaynak oyuncumuz, 11’de oynuyor. A Takım’a hazır gelen gençlerimizin üzerinde ALFA ekibimizin çok büyük emekleri var. Emirhan çok çalışıp karşılığını aldı. Kaledeki rekabet, onun daha da gelişmesini sağlayacak” diye konuştu.

Genç Emirhan Emir’in sezon başından bu yana A Takım antrenmanlara çıktığını ifade eden Teknik Direktörümüz Hüseyin Eroğlu ise şunları söyledi: “A Takım ile birlikte olan her oyuncunun gelişim süreci hızlanıyor. Son iki sezonda ALFA’dan aramıza katılan her genç oyuncuda bu gelişimi gördük. Emirhan Emir, Altınordu A Takımı formasını giyme yolunda ilk adımı attı ancak bundan sonrası daha zor.  Daha fazla istemeli ve daha fazla çalışmalı.” 

ALFA İdari Direktörü Halit Eroğlu, ALFA Atletik Performans Direktörü Namet Ateş ve Eğitim Direktörü Hande Özel Emirhan Emir’e başarı dilerken, Altınordu Kaleci Başantrenörü Atilla Küçüktaka ise duygularını şöyle özetledi: “Erce Kardeşler ile başlayan sürecimiz Berke Özer, Ozan Can Oruç, Muhammet Taha Tepe, Mertcan Dağlı ile devam etti. Emirhan Emir’in de bu sürece dahil olmasından yana çok mutluyuz. Emirhan’dan sonra gelecekler bu geleneği devam ettirecektir.”
 • TEMPOYU YÜKSELTTİK
  MENEMENSPOR ile karşılaşacak Altınordu'muz, günü çift antrenmanla tamamladı.
 • CAN: “HER PUANA TALİBİZ”
  NİĞDE Anadolu FK’nın deneyimli Teknik Direktörü Yüksel Can, ligin ikinci yarısı öncesi net konuştu, takımın hedefe varacak potansiyeli olduğunu söyledi.
 • MENEMENSPOR HAZIRLIKLARI BAŞLADI
  ALTINORDU'muz, Pazartesi günü oynanacak karşılaşmaya yönelik çalışmalarına iki günlük iznin ardından start verdi.
 • TEK ARMAYA ADANMIŞ ÖMÜR
  ALTINORDU’muzda üç dönem başkanlık yapan, çok sevdiği renkler için amigo olarak tribüne çıkan İlyas Gönen, kırmızı-lacivert renklere olan sevdasını anlattı.
 • GENÇLERLE 5.714 DAKİKA
  TEKNİK Direktörümüz Hüseyin Eroğlu, kırmızı-lacivertli ekibin ilk yarı performansını değerlendirirken ilkler anlamında çok önemli işler yaptıklarına dikkat çekti.
 • GÜNÜ TEK İDMANLA BİTİRDİK
  TFF 1.Lig'de ikinci devre hazırlıklarını sürdüren Altınordu'muz çalışmalarına devam ediyor.
 • ALFA'DA GURUR DOLU BİR GÜN
  ALTINORDU Futbol Akademisi’ne Fransa’nın Saint Etienne takımından 1,5 yıl önce gelen 2002 doğumlu Kenan Fakılı, profesyonel sözleşme imzaladı.
 • TAKIMIMIZ TAKTİK ÇALIŞTI
  ALTINORDU'muz, ikinci devre hazırlıklarına yaptığı çift antrenmanla devam etti.
 • İKİNCİ YARI HAZIRLIKLARIMIZ SÜRÜYOR
  ALTINORDU'muz, ligin ikinci yarısına yönelik antrenmanlarına tüm hızıyla devam ediyor.
 • TAKIMIMIZ ARA VERMEDEN ÇALIŞIYOR
  ALTINORDU'muz, ikinci yarı öncesinde antrenmanlarına Selçuk'taki İsmet Orhunbilge Tesisleri'nde devam etti.