İZMİR Büyükşehir Belediyesi, pandemi nedeniyle maç günü ve yayın gelirleri düşen, futbol okulları faaliyetleri askıya alınan İzmir’deki profesyonel spor kulüplerine “Biz Varız” diyerek 18 milyon TL’lik tarihi reklam desteği paketini açıkladı.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, İzmir Spor Kulüpleri Birliği Vakfı (İZVAK) çatısı altındaki kulüp temsilcileriyle yaptığı online toplantıda, 18 milyon TL’lik ödemenin ödemenin altı ay içerisinde yapılacağını, haziran ayından sonra tekrar bir araya gelerek yeni şartlara göre hareket edileceğini müjdeledi. 2019-2020 sezonunda yılında İzmir’in profesyonel kulüpleriyle 10 milyon TL’lik reklam anlaşması imzalayan İzmir Büyükşehir Belediyesi, böylelikle iki sezonda 28 milyon TL’ye yakın bir kaynak aktarımı yapmış olacak. İzmir kulüpleri de “İzmir Zamanı” diyerek, anlaşma uyarınca kentin tanıtım çalışmalarında çok etkin bir şekilde rol alacak.

Soyer’in online toplantısına İZVAK Başkanı Ali Erten, Göztepe Başkanı Mehmet Sepil, Altay Başkanı Özgür Ekmekçioğlu, Altınordu CEO’su Barış Orhunbilge, Karşıyaka Başkanı Turgay Büyükkarcı, Bucaspor Başkanı Mehmet Sevinç, İzmirspor Başkanı Emin İşletir, Menemenspor Onursal Başkanı Tahir Şahin ve Bergama Belediyespor Başkanı Hasan Canoğlu katıldı.

İZMİR, DÜNYAYA İLHAM VERDİ

İzmir’in pandemi ve deprem döneminde sadece ülkemize değil tüm dünyaya ilham veren bir dayanışma ruhu ile hareket ettiğini vurgulayan Başkan Soyer, “Pandemi, başlı başına zor bir süreç iken İzmir’de buna bir de deprem eklendi, 50 bin vatandaşımız dışarıda kaldı. Bir ay gibi kısa bir sürede, siyaset üstü bir yaklaşım ve İzmirlinin dayanışma ruhuyla herkesi başına sokacak bir eve kavuşturduk.  Şunu bir kez daha gördük ki, böylesine zamanlarda 1 artı 1, 2’den çok fazla yapıyor.  Deprem döneminde hep yanımızda olan İzmir kulüplerinin de dayanışma ruhu içerisinde olmasından çok mutluyum.  İzmir’in yarattığı iklim, iki ezeli rakip Göztepe ile Karşıyaka’nın ortak amaç noktasında omuz omuza gelmesini sağlıyor. Bu iklimin devamı için elimizden gelenin daha da fazlasını yapacağımıza emin olabilirsiniz. 18 milyon TL’lik reklam anlaşması, bunun ilk adımıdır” dedi.

İZMİR FORMASI, İZMİR SPOR FİLMİ

Soyer, 2021’in de kolay geçmeyeceğine ifade ederek, İzmir kulüplerine daha büyük ve kalıcı gelirle yaratacakları çalışmaların müjdesini verdi. Dünyanın en iyi reklam firmalarından biriyle anlaşma sağlandığını belirten Soyer, “İzmir’in spor kulüpleri temalı filmler hazırlanacak. İZVAK ile ortak hareket ederek bu filmlere sponsorlar bulunacak. Sponsorluk ve TV yayın gelirlerinin tamamı kulüplerimizin olacak. Böylelikle her kulüp eforu oranında çok yüksek gelirlerin sahibi olabilecek” diye konuştu.

Soyer, İzmir’deki profesyonel kulüplerin renklerinden oluşan özel bir İzmir forması üzerinde de çalışma yapıldığını sözlerine ekleyerek, “Çok kısa bir süre içerisinde İzmir forması ile sizleri tanıştıracağız. Kentimizin tanıtımında gerçekten çok etkili olacağına inandığımız, eşi benzeri olmayan bir çalışmada artık son aşamaya geldik. İzmir forması, kentimiz ile kulüplerimizin arasındaki bağları daha da güçlendirecek” yorumu yaptı.

İZVAK Başkanı Ali Erten de İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne ve Başkan Soyer’e teşekkür ederek şunları söyledi: “Tüm dünya gibi İzmir’imiz de zorlu günler yaşıyor. Kulüplerimizin maç günü ve yayın gelirleri azaldı. Futbol okullarının faaliyetleri aylardır askıda. Forma satışları tarihinin en kötü döneminde. Bunun üzerine yaşadığımız deprem ise bizleri iyice karamsarlığa sürükledi. Tam bu dönemde İzmir kulüplerine desteği açıklayan Sayın Soyer’e çok teşekkür ediyoruz. İzmir spor kulüpleri temalı filmin yüksek sponsorluk gelirlerine kavuşması için de kulüplerimizle ortak bir hareket planı belirleyeceğiz.” • TEMPOYU YÜKSELTTİK
  MENEMENSPOR ile karşılaşacak Altınordu'muz, günü çift antrenmanla tamamladı.
 • CAN: “HER PUANA TALİBİZ”
  NİĞDE Anadolu FK’nın deneyimli Teknik Direktörü Yüksel Can, ligin ikinci yarısı öncesi net konuştu, takımın hedefe varacak potansiyeli olduğunu söyledi.
 • MENEMENSPOR HAZIRLIKLARI BAŞLADI
  ALTINORDU'muz, Pazartesi günü oynanacak karşılaşmaya yönelik çalışmalarına iki günlük iznin ardından start verdi.
 • TEK ARMAYA ADANMIŞ ÖMÜR
  ALTINORDU’muzda üç dönem başkanlık yapan, çok sevdiği renkler için amigo olarak tribüne çıkan İlyas Gönen, kırmızı-lacivert renklere olan sevdasını anlattı.
 • GENÇLERLE 5.714 DAKİKA
  TEKNİK Direktörümüz Hüseyin Eroğlu, kırmızı-lacivertli ekibin ilk yarı performansını değerlendirirken ilkler anlamında çok önemli işler yaptıklarına dikkat çekti.
 • GÜNÜ TEK İDMANLA BİTİRDİK
  TFF 1.Lig'de ikinci devre hazırlıklarını sürdüren Altınordu'muz çalışmalarına devam ediyor.
 • ALFA'DA GURUR DOLU BİR GÜN
  ALTINORDU Futbol Akademisi’ne Fransa’nın Saint Etienne takımından 1,5 yıl önce gelen 2002 doğumlu Kenan Fakılı, profesyonel sözleşme imzaladı.
 • TAKIMIMIZ TAKTİK ÇALIŞTI
  ALTINORDU'muz, ikinci devre hazırlıklarına yaptığı çift antrenmanla devam etti.
 • İKİNCİ YARI HAZIRLIKLARIMIZ SÜRÜYOR
  ALTINORDU'muz, ligin ikinci yarısına yönelik antrenmanlarına tüm hızıyla devam ediyor.
 • TAKIMIMIZ ARA VERMEDEN ÇALIŞIYOR
  ALTINORDU'muz, ikinci yarı öncesinde antrenmanlarına Selçuk'taki İsmet Orhunbilge Tesisleri'nde devam etti.