ALTINORDU'muz, ligde ilk yarıyı 28 puanla noktalarken İcra Kurulu Başkanı (CEO) Barış Orhunbilge, genç futbolcu oynama süreleriyle ilgili iki hedefe ulaştıklarını vurguladı. “Her maç ilk 11’de en az dört öz kaynak oyuncumuz görev alacak ve her maç gençlerimizin oynama süresi % 34 olacak şeklinde iki hedefe odaklanmıştık” diyen Orhunbilge, “Yeni sistem sayesinde bir yandan yarışmacı kimliğimizi korurken, diğer yandan yetiştiricilik anlamında önemli bir devrim yaptık” dedi.

AVRUPA’DA 528 TAKIM İNCELENDİ
Sistemin, Avrupa’nın 32 liginde yer alan 528 takımın öz kaynak futbolcularının oynama sürelerinin baz alınarak kurgulandığını ifade eden Orhunbilge, “2020-2021 sezonunu en az yüzde 34 ile tamamladıktan sonra bu rakamı geliştirerek ilerleyen sezonlarda yüzde 64’e ulaşacağız. Böylelikle Altınordu Futbol Akademisi gibi değerli bir kurumda çok iyi eğitim alan gençlerimizin oynama süresi her maç 3’te 2’ler seviyesine yükselecek” diye konuştu.

ALFA VE A TAKIM’A TEŞEKKÜR
Ligin ilk yarısında A takım kadrosunda öz kaynak düzeninden gelen 9 oyuncunun yer aldığını, buna ek olarak ALFA patentli 6 gencin de farkı maçlarda A takım formasıyla sahaya çıktığını ifade eden Orhunbilge, “ALFA’dan gelen gençlerimiz oldukça çok sayıda sakatlık ve COVID-19 pozitif yaşadığımız günlerde aldıkları eğitim hakkını vererek A takım formamızı gururla giydiler. Eğitimlerine katkıda bulunan ALFA teknik ekip kadrosuna ve A takım teknik ekibimize teşekkür ediyoruz” yorumu yaptı.

YENİ BİR ŞEY SÖYLEMELİYİZ
Ülkemizde genç futbolcuya bakış açısının ve transfer politikasının değişmesi gerektiğine de dikkat çeken Orhunbilge, “Tüm Avrupa ligleri arasında en yaşlı futbolcu transfer eden ilk 15 kulübün 8’i Türk. En genç oyuncu transfer sıralamasının 30’unda yokuz. Ülkemizde bir çok genç futbolcu, sadece transfer tahtasının kapalı olması nedeniyle forma yüzü görebiliyor. Artık yeni bir şey söylemeli ve ülke olarak gençlerin önündeki yolu açmalıyız” diye konuştu. 

ALMANYA VE BILBAO ÖRNEĞİ ORTADA 
2,5 milyon gurbetçi Türk nüfusun yaşadığı Almanya’nın Mesut Özil, Hakan Çalhanoğlu, Nuri Şahin ve Emre Can gibi dünya çapında Türk yıldızlar çıkardığına işaret eden Orhunbilge, “Türkiye’de 15-24 yaş aralığında 15 milyona yakın genç bulunuyor. Neredeyse Almanya’daki toplam gurbetçi sayısının 6 katı ve biz bu nüfustan bir dünya yıldızı çıkaramıyoruz. Athletic Bilbao, 2,2 milyon BASK nüfusundan yetiştirdiği yıldızlar ile yıllardır La Liga’da ve Avrupa’da yer alıyor. Artık hareket geçmeliyiz” dedi.

28 PUAN VE 15 GENÇ HEDEFİ
Altınordu A takımının ilk yarıdaki performansını da değerlendiren Orhunbilge, “Bu sezon takımların başarı kriterinde COVID-19 çok etkili olacak. Oyuncuların geri dönüş süreçlerini hızlandırabilen ve geniş kadroya sahip kulüpler zaten büyük avantaj sağlamış durumda. Devreyi, TFF 1. Lig geçmişimizdeki en iyi performans olan 28 puan ve 15’e yakın gencimize forma vererek tamamladık. İkinci yarıda her iki konuda kendimizi geliştirip yolumuzda yürümeye devam edeceğiz” diye konuştu. • ALTI EVLADIMIZ SÖZLEŞME İMZALADI
  ALTINORDU Futbol Akademisi'ndeki eğitimlerini sürdüren gençlerimiz., yaşamlarının ilk profesyonel sözleşmesini yaptı.
 • BURSASPOR MAÇI HAZIRLIKLARI BAŞLADI
  ALTINORDU'muz, pazar günü deplasmanda oynayacağı karşılaşmaya yönelik ilk çalışmasını yaptı.
 • HACETTEPE: 2 - NİĞDE ANADOLU FK: 0
  HAZIRLAYICI takımımız, Misli.com 2.Lig'de rakibine deplasmanda 2-0 mağlup oldu.
 • TRİBÜNE "MİSYON" PANKARTLARI
  MENEMENSPOR maçında Aziz Kocaoğlu Stadı tribünlerine misyonumuzu gösteren dev pankartlar astık.
 • ALTINORDU'MUZ: 2 MENEMENSPOR: 4
  ÇOK sayıda pozisyonun olduğu maçta rakibimize mağlup olup ikinci yarının ilk maçını kaybettik.
 • MENEMENSPOR MAÇINA HAZIRIZ
  TAKIMIMIZ son antrenmanını gerçekleştirip, karşılaşma saatini beklemeye başladı.
 • GÜNDE 70 TON SU TASARRUFU
  METİN Oktay Yerleşkesi'nde hayata geçirdiğimiz farkındalık projesi sayesinde 90 ton olan günlük su tüketimimizi 20 tona kadar indirdik.
 • EROĞLU: İYİ BAŞLAMAK İSTİYORUZ
  TEKNİK Direktörümüz Hüseyin Eroğlu, TFF 1.Lig'de ikinci yarının ilk maçında karşılaşacağımız Menemenspor mücadelesi öncesi açıklamalarda bulundu.
 • TAKTİK ÇALIŞTIK
  MENEMENSPOR ile karşılaşacak Altınordu'muz, günü çift antrenmanla tamamladı.
 • ALTINORDU'MUZ ALSANCAK'TA
  TARİHİ stadın açılışını dört gözle bekleyen camiamız, bitme aşamasına gelen inşaatı geniş katılımlı bir ekiple gezip inceledi.