TEKNİK Direktörümüz Hüseyin Eroğlu, 0-0 sona eren Aydeniz Et Balıkesirspor maçından sonra yaptığı açıklamada herkesin en iyisini yapmaya çalıştığı bir 90 dakika olduğunu vurguladı.

 “Rakibimize fazla pozisyon vermedik” diyen Eroğlu, “Üst üste yaşadığımız sakatlıklar ve COVID-19 teşhisi konulan oyuncu sayısının fazlalığı, istikrarımızı olumsuz yönde etkiledi. Ancak kurduğumuz sistemin yapısı gereği, Altınordu Futbol Akademisi gibi değerli bir madenden gelen oyuncularımız, aldıkları yüksek kaliteli eğitim sayesinde bu eksikleri başarıyla dolduruyorlar. Bugün ilk 11’de 7 genç oyuncumuz ile sahaya çıktık. Bazı gençlerimiz ilk kez A takım forması giydiler. Bunlar bizim açımızdan skordan çok çok daha çok güzel şeyler”  dedi.

“Balıkesirspor’un artan bir grafiği var” diyen Eroğlu, “İlk yarı rakibin hızlı oyuncuların önündeki alanı daraltıp, iyi bir takım savunması ve hızlı hücum geçişleriyle sonca gitmeye çalıştık. İlk 45 dakikada iki net pozisyona girdik. İkinci yarıda bir oyuncumuzun kırmızı kart görmesi  oyun planlarımızın değişmesine neden oldu. Bekleme oyununa geçip kalabalık bir savunmayla rakibin alanlarını yine daralttık. Bu bölümde de iki pozisyona girmemize rağmen sonuçlandıramadık. Hedefimiz devreyi 30 puanla noktalamaktı, planlarımız 2 puan şaştı. İkinci yarıda çok daha iyi bir performansla ve her maçta gençlerimize daha fazla forma vererek yürümeye devam edeceğiz” diye konuştu. • ALFA 2021/22 SEZONUNU AÇTI!
  Altınordu Futbol Akademisi (ALFA) yeni sezona oryantasyon etkinlikleriyle merhaba dedi.
 • KAMPTA İKİNCİ HAZIRLIK MAÇI
  Altınordumuz ikinci hazırlık maçını Fethiyespor ile oynadı.
 • TEŞEKKÜRLER METEHAN MİMAROĞLU
  Oyuncumuzun Adana Demirspor’a transferi tamamlandı.
 • DAMİR DUGANDZİC İLE SÖYLEŞİ
  Alman Federasyonu Yetenek Geliştirme Programı Koordinatörü Damir Dugandzic ile söyleşi.
 • ÖZKAN, TFF GENEL KURULU’NDA KONUŞMA YAPTI
  Başkanımız Seyit Mehmet Özkan, TFF Genel Kurulu’nda Türk futboluna dair önemli bir sunum yaptı.
 • A TAKIMIMIZ TEKNE TURUYLA ENERJİ DEPOLADI
  Yeni sezon hazırlıklarına tüm hızıyla devam eden a takımımız, Somaspor ile yaptığı hazırlık maçından sonra tekne turuyla enerji depoladılar.
 • KAMPTA İLK HAZIRLIK MAÇI
  Altınordumuz ilk hazırlık maçını Somaspor ile oynadı.
 • YİĞİT EMRE ÇELTİK FORTUNA SITTARD’DA
  8 yıl boyunca kulübümüzde forma giyen Öz Kaynak oyuncularımızdan Yiğit Emre Çeltik, Hollanda ekiplerinden Fortuna Sittard’a transfer oldu.
 • KAMPIMIZIN İKİNCİ ETABI DEVAM EDİYOR
  A Takımımız yeni sezon öncesi kamp çalışmalarında 2. etapla devam ediyor.
 • ALFA SPORCULARIMIZ MİLLİ TAKIM KAMPINDA
  Altınordu Futbol Akademisi'nden 8 oyuncumuz, U17 ve U16 Milli Takım kampında buluştu.