TARİH; 6 Mart 1925… Hakem Burhan’ın yöneteceği maç için Amerikan Koleji takımı Kızılçullu’da sahaya çıkıyor… Karşısındaki rakip; bir süre sonra adını Türk futbol tarihine altın harflerle yazdırıp “Asalet” ve “Onur” ile anılacak Altınordu… İki takım, tarihi bir fotoğrafa konu olacaklarından habersiz şekilde objektiflerin karşısına geçiyor… Fotoğraflar çekiliyor, maç başlıyor ve Altınordu Tank Nuri’nin attığı golle rakibiyle 1-1 kalıyor… Aradan tam 96 yıl geçtikten sonra Altınordu tarihçisi Kenan Akseki, Ahmet Piriştina Kent Arşivi ve Müzesi kaynaklarında yaptığı araştırmada bu çok özel fotoğrafı buluyor… Ve bu fotoğraf, Altınordu’nun bilinen en eski takım fotoğrafı olarak tarihteki yerini alıyor. 

Araştırmacı Akseki, fotoğraf ile ilgili şunları söylüyor: “En soldan ikinci futbolcu; 12 Ekim 1926’da Polonya ile oynanacak A Milli Takım maçı kadrosuna ilk davet edilen ancak rahatsızlığı nedeniyle oynayamayan Altınordulu Şevki Bey. Hemen onunda yanında kravat ve yelekli olan kalecimiz ve takım kaptanımız Mustafa Balöz, kendisi aynı zamanda İzmir’in ilk beynelmimel hakemi. Hemen onun yanında ise golümüzü atan Tank Nuri var. Kalpaklı olan, sonradan genel kaptanlığa da getirilen Alaaddin Bey, boynunda beyaz mendil bulunan Suphi Bey, yanındaki İsmail Hakkı. Yerde uzanan ise Zeki Sertol… Bundan bir sonraki takım fotoğrafımız 22 Mart 1925 tarihinde Fenerbahçe ile oynadığımız maçta çekilmiş. Böylesine önemli bir tarihi belgeye ulaştığımız için çok mutluyum” dedi.  • ALFA 2021/22 SEZONUNU AÇTI!
  Altınordu Futbol Akademisi (ALFA) yeni sezona oryantasyon etkinlikleriyle merhaba dedi.
 • KAMPTA İKİNCİ HAZIRLIK MAÇI
  Altınordumuz ikinci hazırlık maçını Fethiyespor ile oynadı.
 • TEŞEKKÜRLER METEHAN MİMAROĞLU
  Oyuncumuzun Adana Demirspor’a transferi tamamlandı.
 • DAMİR DUGANDZİC İLE SÖYLEŞİ
  Alman Federasyonu Yetenek Geliştirme Programı Koordinatörü Damir Dugandzic ile söyleşi.
 • ÖZKAN, TFF GENEL KURULU’NDA KONUŞMA YAPTI
  Başkanımız Seyit Mehmet Özkan, TFF Genel Kurulu’nda Türk futboluna dair önemli bir sunum yaptı.
 • A TAKIMIMIZ TEKNE TURUYLA ENERJİ DEPOLADI
  Yeni sezon hazırlıklarına tüm hızıyla devam eden a takımımız, Somaspor ile yaptığı hazırlık maçından sonra tekne turuyla enerji depoladılar.
 • KAMPTA İLK HAZIRLIK MAÇI
  Altınordumuz ilk hazırlık maçını Somaspor ile oynadı.
 • YİĞİT EMRE ÇELTİK FORTUNA SITTARD’DA
  8 yıl boyunca kulübümüzde forma giyen Öz Kaynak oyuncularımızdan Yiğit Emre Çeltik, Hollanda ekiplerinden Fortuna Sittard’a transfer oldu.
 • KAMPIMIZIN İKİNCİ ETABI DEVAM EDİYOR
  A Takımımız yeni sezon öncesi kamp çalışmalarında 2. etapla devam ediyor.
 • ALFA SPORCULARIMIZ MİLLİ TAKIM KAMPINDA
  Altınordu Futbol Akademisi'nden 8 oyuncumuz, U17 ve U16 Milli Takım kampında buluştu.