TORBALI’daki Metin Oktay Yerleşkesi’ndeki Altınordu Futbol Akademisi’nde gençlerimize sadece futbol eğitimi vermiyor, onları hayata hazırlıyoruz.  Bir yandan düzenli olarak İngilizce, dünya futbol tarihi, iletişim, sosyal medya, satranç, sporcu sağlığı ve beslenmesi gibi önemli eğitimler verirken, diğer yandan organik tarım alanı ve besi hayvanları örnek yaşam alanları sayesinde onların hayata dokunmalarını ve her konuda farkındalıklarını artırmayı sağlıyoruz. 

Metin Oktay Yerleşkesi’nde dana, koyun, keçi, tavuk, horoz, ördek, sülün, Sivas kangal köpekleri ve tavus kuşlarından oluşan büyük aileye son olarak “Pony” cinsi bir atımız da katıldı. Düzce’nin Çiflik Köyü’nde “Evcek Köy Yaşam Alanı” işleten Kubilay Ailesi tarafından armağan edilen Pony cinsi at, daha ilk günden gençlerimizin ilgi odağı oldu. U19/18 takımı oyuncularımız sevimli ata, Atatürk’ümüzün en sevdiği atın ismi olan “Sakarya” nın adını verdiler. 

Başkanımız Seyit Mehmet Özkan, “Evcek Köy Yaşam Alanı”’nı bu ülkeye kazandıran Bayram Ali Kubilay’ın BESYO futbol antrenörlüğü mezunu oğlu Ömer Faruk Kubilay tarafından yerleşkemizi getirilen Pony cinsi at için Kubilay Ailesi’ne teşekkür etti. 

Özkan, duygularını şu şekilde dile getirdi:  “Altınordu Futbol Akademisi’ni bünyesinde barındıran Metin Oktay Yerleşkemiz’de Besi Hayvanları Örnek Yaşam Alanı var. Burada ineklerimiz, danalarımız, koyunlarımız, keçilerimiz, tavuklarımız, horozlarımız, ördeklerimiz, sülünlerimiz ve tavus kuşumuz yer alıyor. Hepsini saymışken, tabii ki yerleşkenin ilk bireyleri olan ve çok sevdiğim iki adet Sivas Kangal köpeğimiz Poyraz ve Rüzgar’dan söz etmeden geçemeyeceğim. Organik Tarım Alanımız da var. Şu sıralar pırasa, ıspanak, marul, lahana, turp, brokoli, kereviz, yeşil soğan gibi kış sebzelerini kendimiz yetiştiriyoruz. Bütün bunları hem sporcularımızın sağlıklı beslenmelerini sağlamak, hem de onların farkındalıklarını artırmak için yapıyoruz. Şehir yaşamı insanları doğadan ve doğallıktan kopardı! Aslında insanlığın kendi kendisine yaptığı en büyük hata şehirlerin bu kadar kalabalıklaşması!. Doğayı seven, sayan, doğal yaşamı destekleyen insanlar da var, şükürler olsun. Kubilay Ailesi, Düzce’nin Çiftlik Köyü’nde “Evcek Köy Yaşam Alanı” isimli bir doğal yaşam alanı işletiyorlar. Tesisin içinde 50 yataklı pansiyonları da var. Kuş cıvıltıları içinde uyanmak isteyenler için böyle bir imkan da yaratmışlar. Yerleşkemiz dün sıra dışı bir gün yaşadı. Hiç beklemediğimiz bir sürpriz hediye ile mutlu olduk. Düzceli dostumuz Bayram Ali Kubilay’ın armağan olarak gönderdiği Pony cinsi at yerleşkemize geldi. Bayram Ali Bey’in BESYO futbol antrenörlüğü mezunu oğlu Ömer Faruk Kubilay tarafından getirilen Pony cinsi at, Besi Hayvanları Örnek Yaşam Alanı’nda yerini aldı. İki yaşında bir erkek olan pony cinsi ata, U19 takım oyuncularımız kendi aralarında yaptıkları anket sonunda, Atatürk’ün en sevdiği atının ismi olan “Sakarya”nın ismini koydular. “Sakarya” çok güzel bir at.. Renkli gözlü, karamel ve beyaz renkli. İnanıyorum ki sporcularımız ile iyi bir dostluk kuracak, yerleşkemize renk katacak. Kubilay Ailesi’ne yaptıkları bu sıra dışı jest nedeniyle çok teşekkür ediyoruz.”
 • ANTRENÖRLERİMİZDEN İSTİKLAL SERGİSİ'NE ZİYARET
  Yeşilyurt Merkez Futbol Okulu Antrenörlerimiz İzmir, Kültürpark'ta yer alan İstiklal Sergisi'ni ziyaret etti.
 • SELÇUK'TA ŞENLİK GİBİ ETKİNLİKLER DEVAM EDİYOR!
  İsmet Orhunbilge Tesisleri'nde düzenlediğimiz AFO Etkinliklerimiz hız kesmeden devam ediyor.
 • RH BANDIRMASPOR 2 - 1 ALTINORDU
  TFF 1. Lig’in Yedinci Haftasında Deplasmanda RH Bandırmaspor ile Karşılaştığımız Mücadeleyi 2 - 1 Kaybettik.
 • PLANETARYUMU ZİYARET ETTİK
  ALFA U15 ve U14 Takımı sporcularımızla Karşıyaka'da yer alan Planetaryum'u ziyaret ettik.
 • ALFA U13 TAKIMIMIZLA AKILLI KÖYÜ ZİYARET ETTİK
  Klasik tarım yöntemlerini yüksek teknoloji ile harmanlayan Vodafone Akıllı Köy'ü ziyaret ettik.
 • FENERBAHÇE U17 TAKIMI İLE DOSTLUK MAÇI: 1 - 2
  ALTINORDU Futbol Akademisi (ALFA) U17/16 Takımımızın 2021/22 Sezonu hazırlıkları kapsamında Fenerbahçe U17 takımı ile karşılaştığı özel maçta 2 - 1 galip geldi.
 • GÜMÜŞORDU U12 YEŞİLYURT SAHASI AÇILIŞINA KATILDI
  Karabağlar Belediyesi Yeşilyurt Futbol Sahası'nın resmi açılış törenine Gümüşordu U12 Takımımızla katıldık.
 • İSTİKLAL SERGİSİ'NE ZİYARETLERİMİZ DEVAM EDİYOR
  Yeşilyurt Merkez Futbol Okulu sporcularımız Türk milletinin verdiği mücadeleyi anlatan İstiklal Sergisi'ni ziyaret etti.
 • U16 MİLLİLERDE 8 SPORCUMUZ OYNADI
  8 ÖKS oyuncumuz, U16 Milli Takımımızın Belarus ile oynadığı özel maçlarda forma giydi.
 • GALATASARAY U19 TAKIMI İLE DOSTLUK MAÇI: 0 - 3
  ALTINORDU Futbol Akademisi (ALFA) U19/18 takımız, 2021/22 Sezonu hazırlıkları kapsamında dostluk maçı oynamak üzere Galatasaray U19 takımını konuk ettiğimiz özel karşılaşmada 3 - 0 mağlup oldu.