TEKNİK Direktörümüz Hüseyin Eroğlu’nun Yılport Samsunspor, Royal Hastanesi Bandırmaspor ve İstanbulspor maçlarında şans verdiği Furkan Metin, eğitim gördüğü Altınordu Futbol Akademisi’nden (ALFA) törenle A Takım’ımıza uğurlandı. Başkanımız Seyit Mehmet Özkan’ın telefonla bağlandığı törende Furkan Metin’e ALFA Mezuniyet Diploması verildi, günün anısına ALFA Direktörü Halit Eroğlu, Atletik Performans Direktörü Namet Ateş ve Eğitim Direktörü Hande Özel tarafından küçük bir pasta kesildi, konuşmalar yapıldı ve sonunda da A Takım kadrosuna uğurlama yapıldı.

ÖZKAN: ANNE VE BABAYA TEŞEKKÜR EDERİM
Başkanımız Seyit Mehmet Özkan, Furkan Metin’i yetiştiren anne-babasına herkesin huzurunda teşekkür ederek, “Babası yıllar önce onu kara kuru, bızdık bir çocuk olarak getirdiğinde (Eti sizin kemiği benim) demişti. Bu lafın önemini şimdi çok daha iyi anlıyorum. Vefalı insanlar ile vefasız insanlar arasındaki farkı, yıllar içinde yaşayarak öğrendim. Aile ve Furkan ile 10 yıla yakın zamanda birbirimize saygımızı hiç kaybetmeden birlikte yürüdük. Şunu hiçbir zaman unutmayın, sizler Altınordu forması ile değerlisiniz. Taş her zaman yerinde ağırdır” dedi.

HER TÖREN EN MUTLU GÜNÜM
“ALFA’daki her mezuniyet töreni, benim en mutlu günümdür” vurgusu yapan Özkan, “Çağlar, Cengiz, Berke, Barış, Kerim, Muhammet Taha Tepe  ve diğer evlatlarımızda da bu duyguları yaşadım. İnşallah, hızlanarak devam edeceğiz.  Biz hayatı birlikte yaşıyoruz. Sizler benim yol arkadaşlarımsınız. Sadece mutluluklarda değil, üzüntü ve acılarda da beraberiz. Hayat sadece para değil çocuklar. Aslında hayat, üzüntüyü, acıyı, bir misyonu paylaşarak yaşayabilmektir. Hem ailesinde hem de ALFA’da iyi bir eğitim alan, her davranışıyla da bunu gösteren Furkan Metin’i inşallah A Milli Takım ve Avrupa’nın beş büyük liginde de izleyeceğiz” diye konuştu.

FURKAN METİN: ÇALIŞMAYA DEVAM
Furkan Metin ise Özkan, ALFA idari ve teknik kadromuza, Akademi personeline teşekkür ederek, “Küçük bir çocuk olarak girdiğim kapıdan, bir A Takım oyuncusu olarak ayrılıyorum. Bunda herkesin çok büyük emeği var. Yıllar önce buraya gelirken hep A Takım formasının hayalini kurdum. Bugün, artık buna kavuşuyorum. ALFA’da verilen eğitimin değerini, A Takım ile maça çıktığınızda çok daha iyi anlıyorsunuz. Bu nedenle herkesin çok çalışmaya devam etmesini diliyorum. Öğretmenler Günü’nde ALFA’dan  A Takım’a geçişim ise benim için çok daha anlamlı oldu” dedi. 

ORHUNBİLGE: OMUZ OMUZA YAŞIYORUZ
Genç oyuncu, veda ve törenin ardından ise Kuşadası’ndaki A Takım Beytullah Baliç Yerleşkesi’ne taşındı. Furkan Metin’i kapıda Altınordu FK İcra Kurulu Başkanı'mız (CEO) Barış Orhunbilge ile Teknik Direktörümüz Hüseyin Eroğlu karşıladı. Orhunbilge, Furkan Metin’i yetiştiren ALFA ekibine teşekkür ederek “Altınordu A Takımı & Altınordu Futbol Akademisi Kaynaşma Sezonu” adını verdiğimiz dönemi, zorlu Koronavirüs döneminde de omuz omuza  yaşıyoruz. 2020-2021 sezonuna girerken Yiğit Emre Çeltik ve Enis Destan'ı A Takım kadrosuna kazandıran ALFA, sadece Altınordu değil tüm Türk gençlerine umut ışığı oldu. Furkan Metin'in bugünlere gelmesine emek veren herkese teşekkür eder, daha nice gencimizi sabırsızlıkla beklediğimizi belirtiriz” yorumu yaptı.

EROĞLU: SONUNDA KAZANACAĞIMIZI BİLİYORUZ
Teknik Direktörümüz Hüseyin Eroğlu da her mezuniyet töreninin ayrı bir mutluluk olduğunu ifade ederek, şunları söyledi: “Bu toprakların çocukları, kendilerine yeterli imkan ve fırsat tanındığı zaman neleri başarabileceklerini gösteriyor. Daha önce ülkemizde kimsenin yürümediği bir yolda, evlatlarımıza inanarak ısrarla yürüyoruz. Sonunda kazanacağımızı biliyoruz. İyi bir eğitim alan Furkan Metin de kendisine fırsat verildiğinde neler yapabileceğini kanıtladı. Aramızda olması büyük mutluluk.”
 • TEMPOYU YÜKSELTTİK
  MENEMENSPOR ile karşılaşacak Altınordu'muz, günü çift antrenmanla tamamladı.
 • CAN: “HER PUANA TALİBİZ”
  NİĞDE Anadolu FK’nın deneyimli Teknik Direktörü Yüksel Can, ligin ikinci yarısı öncesi net konuştu, takımın hedefe varacak potansiyeli olduğunu söyledi.
 • MENEMENSPOR HAZIRLIKLARI BAŞLADI
  ALTINORDU'muz, Pazartesi günü oynanacak karşılaşmaya yönelik çalışmalarına iki günlük iznin ardından start verdi.
 • TEK ARMAYA ADANMIŞ ÖMÜR
  ALTINORDU’muzda üç dönem başkanlık yapan, çok sevdiği renkler için amigo olarak tribüne çıkan İlyas Gönen, kırmızı-lacivert renklere olan sevdasını anlattı.
 • GENÇLERLE 5.714 DAKİKA
  TEKNİK Direktörümüz Hüseyin Eroğlu, kırmızı-lacivertli ekibin ilk yarı performansını değerlendirirken ilkler anlamında çok önemli işler yaptıklarına dikkat çekti.
 • GÜNÜ TEK İDMANLA BİTİRDİK
  TFF 1.Lig'de ikinci devre hazırlıklarını sürdüren Altınordu'muz çalışmalarına devam ediyor.
 • ALFA'DA GURUR DOLU BİR GÜN
  ALTINORDU Futbol Akademisi’ne Fransa’nın Saint Etienne takımından 1,5 yıl önce gelen 2002 doğumlu Kenan Fakılı, profesyonel sözleşme imzaladı.
 • TAKIMIMIZ TAKTİK ÇALIŞTI
  ALTINORDU'muz, ikinci devre hazırlıklarına yaptığı çift antrenmanla devam etti.
 • İKİNCİ YARI HAZIRLIKLARIMIZ SÜRÜYOR
  ALTINORDU'muz, ligin ikinci yarısına yönelik antrenmanlarına tüm hızıyla devam ediyor.
 • TAKIMIMIZ ARA VERMEDEN ÇALIŞIYOR
  ALTINORDU'muz, ikinci yarı öncesinde antrenmanlarına Selçuk'taki İsmet Orhunbilge Tesisleri'nde devam etti.