EFSANE oyuncumuz Sait Altınordu'yu vefatının 42. yılında andık. Torbalı Metin Oktay Yerleşkesi’nde saygı duruşuyla başlayan tören, Sait Altınordu heykeline  konulan çelenkler ve ALFA oyuncularımızın bıraktıkları karanfillerle devam etti. Törene Altınordu İcra Kurulu Başkanımız Barış Orhunbilge’nin yanı sıra Altınordu Spor Kulübü Derneği yöneticileri Hakan Erdik ile Erdoğan Uzyıldırım da katıldılar. Psikososyal Gelişim Danışmanımız Yağmur Simge Gül’ün sunduğu tören ALFA U15/14 takımı oyuncularımızdan Hüseyin Maldar’ın ve ardından ALFA Atletik Performans Direktörümüz Namet Ateş’in Sait Altınordu anısına yaptığı konuşma ve lokma dağıtımı ile sona erdi.

Orhunbilge, törende yaptığı konuşmada şunları söyledi: "Sait Altınordu, İsmet Orhunbilge ve  Beytullah Baliç gibi ebediyete uğurladığımız anıt oyuncular, bir çınar ağacının kökleri gibidir. Şunu hiç unutmayın, fırtına zamanında şiddetli rüzgara direnen ağacın gövdesi değil işte bu kökleridir. Ne mutlu bize ki 27 yıl boyunca formamızı giyen efsane bir futbolcuya sahibiz. Dünya,  böyle bir aidiyeti başka bir oyuncuda yaşamadı. Sizlerin de uzun yıllar Altınordu armasını gururla taşıyacağımıza inanıyorum."

Diğer yandan Yeşilyurt'taki Sait Altınordu Tesisleri'nde de Altınordu U16 ve Altınordu U11 takımlarımızın katıldığı bir anma töreni düzenlendi.

Bu arada Sait Altınordu'nun Alsancak'taki heykeli önünde de Altınordu Spor Kulübü Derneği tarafından ruhuna lokma dağıtımı yapıldı. • PANDEMİ SEVGİYE ENGEL DEĞİL
  PANDEMİ nedeniyle öğretmenleriyle buluşamayan evlatlarımız, online ortamda bir araya gelip 24 Kasım'ı kutladı.
 • GİRESUNSPOR: 9 - NİĞDE ANADOLU FK: 8
  ZİRAAT Türkiye Kupası 4. turunda normal süre 0-0, uzatmalar 1-1 bitti, turu geçeni penaltılar belirledi.
 • ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLU OLSUN
  BAŞÖĞRETMENİMİZ Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü'nü kutlarız.
 • HAZIRLIKLARIMIZ SÜRÜYOR
  ZİRAAT Türkiye Kupası'nda Çorum FK ile karşılaşacak olan Altınordu'muz, bu karşılaşmaya yönelik çalışmalarına devam etti.
 • FURKAN METİN ALKIŞLARLA UĞURLANDI
  ALTINORDU Futbol Akademisi’nde (ALFA) eğitimi sürürken TFF 1. Lig’de üç maçta başarıyla görev alan genç oyuncumuz, A Takım kadromuza diploma töreni ile uğurlandı.
 • ÇOK ÖNEMLİ FARKINDALIK GÜNÜ
  ALTINORDU Futbol Akademisi (ALFA) U15/14 takımımız, LÖSEV’in Seferihisar’da bulunan mandalina üretim alanını ziyaret ederek mandalina hasadına yardım etti.
 • TAKIMIMIZ ÇALIŞMALARA BAŞLADI
  ZİRAAT Türkiye Kupası'nda Çorum FK, TFF 1.Lig'de Eskişehirspor ile karşılaşacak olan Altınordu'muz, bu karşılaşmalara yönelik hazırlıklarına start verdi.
 • BİRLİKTE BAŞARACAĞIZ...
  İSTANBULSPOR maçı galibiyet sevincinde altı oyuncumuz yer alamasa da formalarıyla bu güzel fotoğrafa ortak oldular...
 • EROĞLU: ÇIKIŞ DEVAM EDECEK
  TEKNİK Direktörümüz Hüseyin Eroğlu, 1-0 kazandığımız İstanbulspor maçını değerlendirdi.
 • ALTINORDU'MUZ: 1 İSTANBULSPOR: 0
  BİR topumuzun direkten döndüğü maçta rakibimizi Furkan Çil'in golüyle yenerek maç fazlasıyla liderliğe yükseldik.