Barış ORHUNBİLGE
CEO
KULÜP FELSEFESİNİN ÖNEMİ

ŞUNU net olarak gördük ki; Avrupa kulüpleri, yaptığımız ikili görüşmelerde futboldan çok kulübümüzün felsefesine odaklanıyorlar.


11 Aralık 2018, Salı
Değerli Altınordu Ailesi,

Bir önceki ay ile ilgili kısa bir özet çıkarmayı, neyi hangi amaçla yaptığımızı göstermesi açısından önemsiyoruz. Bu açıdan “düzenli” hale getirdiğimiz değerlendirme yazıları, aslında birer “Kurumsal Hafıza” oluştururken, gelecek döneme ait ipuçları da veriyor.

9 Kasım Cuma sabahı, kulübümüzün sembol isimlerinden Dr. Salih Mertan’ı kaybetmemizin büyük üzüntüsünü yaşadık. Tam 40 yıl boyunca “kırmızı-lacivert” renklerin sevdalısı olan Mertan’ın ismi artık Metin Oktay Yerleşkesi’ndeki ana binamızda yaşayacak ve gelecek nesiller tarafından asla unutulmayacak. Salih ağabeyimizi ebediyete alkışlarla uğurlarken, efsane oyuncumuz Sait Altınordu’muzu ise vefatının 40. yılında heykeli ve kabri başında bir kez daha saygıyla andık.

Bir gün Altınordu’muz için tek kelimelik bir değerlendirme yapılacak olsa “Vefalı” denilmesi, bizi her şeyden çok mutlu eder. Kulübümüz için yapılanları asla unutturmayacağımızın bilinmesini istiyoruz.

Ve 10 Kasım…

Bugün varsak, her şeyimizi O’na borçluyuz. Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ü, aramızdan ayrılışının 70. yılında saygı ve minnetle andık. Altınordu bayrağının dalgalandığı her yerde Aziz Ata’mızın önünde saygı duruşunda bulunduk. Medya ekibimizin hazırladığı “BİZ O'NA BENZİYORUZ” temalı film ise kulübümüze yakışan bir iş olarak hafızalardaki yerini aldı.

Kasım ayında uluslararası platformda üç önemli görüşme gerçekleştirdik. Fransa’da Lyon, Marsilya ve UYL’deki rakibimiz Montpellier yetkilileri ile kulübümüzü tanıtıcı etkinlikler yaptık. Bu sunumlar, kulüp vizyonumuzu şekillendirmede ve hareket planlarımızın revizesinde önemli rol oynarken, yaptığımız işlerin doğruluk derecesini ölçmede de turnusol kağıdı görevini üstleniyor. Örneğin Marsilya Kulübü’nde akademi öğrencilerine kendilerini daha iyi ifade edebilmeleri için tiyatro dersleri verildiğini öğrenmemizin bizim için önemli kazanım olduğu kanaatindeyiz.

U19 takımımız, UEFA Gençlik Ligi rövanş maçında Montpellier’e deplasmanda yenilerek elendi. Montpellier ile oynadığımız için maçın sonuçlarından çok, çıkarılan derslere önem veriyoruz. Çünkü bu tarz zorluk derecesi yüksek karşılaşmalara, çocuklarımızın gerçek güçlerini sınama ve Avrupalı rakiplerimiz önünde hangi konumda olduğumuzu görme maçları gözüyle bakıyoruz. Her iki Montpellier maçı da bu açılardan görevini fazlasıyla yerine getirdi.

Diğer yandan, Lyon Marsilya ve Montpellier ziyaretlerinin, sıkı sıkıya sarıldığımız “İyi Birey, İyi Vatandaş, İyi Futbolcu” sloganımızın ne kadar değerli olduğunu bir kez daha göstermesi açısından bizleri çok mutlu ettiğini ifade etmeliyiz. Özellikle şunu net olarak gördük ki; Avrupa kulüpleri, yaptığımız ikili görüşmelerde futboldan çok kulübümüzün felsefesine odaklanıyorlar, buradan hareketle de saha dışı kriterlerin ne kadar önemli olduğunu da bu sayede bir kez daha görmüş olduk.

Kasım ayının son gün başlayıp Aralık ayına taşan MTU Hallen Cup bir çok açıdan önemli kazanımlar sağladı. İlk kez bir Türk ekibi, 16 yıllık MTU Hallen Cup’da çeyrek finale kadar yükselirken, Burak İnce ise “En İyi Oyuncu” ve “Gol Kralı” ödüllerini alarak bu konuda da bir ilk başardı. Chelsea, Manchester United, Milan, Ajax ve Dimamo Zagreb’i yenen çocuklarımızı tebrik ederiz.


Değerli Altınordu Ailesi,

Kasım ayında bizim için bir diğer önemli olay ise Niğde Anadolu Futbol Okulları’mızın hayata geçmesi oldu. “Şimdi Okullu Olduk” sloganıyla çıktığımız yolda kısa sürede 230 öğrenciye ulaştık. Anadolu’nun bu bereketli toprakları üzerinde yeşeren filizler, yarınımız olacak, onlara gözümüz gibi bakıyor ve gelişimlerini dikkatle takip ediyoruz.

“Çocuklarımız Geleceğimiz” diyerek herkese mutluluklar diliyoruz.

Sevgi ve dostluk duygularımla,