Seyit Mehmet ÖZKAN
Altınordu FK Başkanı
*** ATAKAN'IN FUTBOLCULUK YOLU ***

Her şey hayal etmekle başlar..


8 Ekim 2021, Cuma

Resmin büyük hali için tıklayın.

Kıymetli futbolseverler merhaba,
 
Bizim bir Atakan’ımız var. Atakan bu toprakların tüm çocuklarını temsil ediyor. 
Edirne’den Van’a kadar.. Sinop’tan Antakya’ya kadar.. 
Bu toprakların çocukları.. Bu toprakların gençleri.. Yarının büyükleri..
 
İzmirli karikatürist dostum Mustafa Yıldız ile birlikte uzunca bir çalışma yaptık ve şükür sonlandırdık.
Senaryoyu ben yazdım, o çizdi.
Mustafa hocama huzurlarınızda şükranlarımı sunuyorum.
Sanatçı olmak gerçekten bir ayrıcalık*****
Evet sanatçı olmak bazen karın doyurmuyor, sanatçıların geçim sıkıntısı çekerken yaşadıkları dramlarla ilgili birçok hikaye dinledim, bilirim.
Ama yine de sanatçı ölmez kardeşim, sanatçı daima yaşar..
Örneğin odamda Altan Erbulak’ın bir karikatürü var, en baş köşede. O karikatürü sayesinde ben her gün Altan Erbulak ile konuşuyorum mesela..
 
1. Atakan 5 aylık, sevgili annesi elinde Altınordu topuyla minik Atakan’ı ayaklarında sallıyorken, Altınordu’nun yetenek avcısı antrenörümüz kapının ucundan minik Atakan’ın hareketlerine ve ayaklarına ilgiyle bakıyor.
2. Minik Atakan 4 yaşında, sevgili dedesiyle birlikte evlerinin bahçesinde top oynuyorlar. Atakan dedesine enerji veriyor, dede gençliğine dönüyor..
3. Atakan 7 yaşında, Altınordu futbol okulunda temel spor ve futbol eğitimi alırken, maç yapıyor, çocukluğunu dolu dolu yaşıyor..
4. Atakan 12 yaşında, Altınordu Futbol Akademisi (ALFA) U13 takımına seçiliyor. Tüm Aile bireyleri ve Atakan çok sevinçli. Atakan hayallerine kavuşmak için ilk eşiği geçmiş durumda..
5. Atakan yatılı olarak eğitime başlayacağı ALFA’nın bulunduğu Metin Oktay Yerleşkesi’ne geliyor. Onu seçen ALFA antrenörlerimizden biriyle karşılaşıyor, tanışıyorlar..
6. Atakan Metin Oktay Yerleşkesi’ni hayranlıkla geziyor. En önemli görseli defalarca okuyor, anlamaya çalışıyor; Sizi buraya getiren YETENEĞİNİZ’dir. Burada tutacak olan ise KARAKTERİNİZ olacaktır.
7. Atakan arkadaşlarıyla tanışıyor. Hepsi yüzlerce çocuğun arasından seçilmiş, doğal yetenekli ve “İyi Birey, İyi Vatandaş, İyi Futbolcu” olmaya aday bu toprakların çocukları..
8. Atakan arkadaşlarıyla birlikte kitap okuyor. Kitap okuma alışkanlığı edinmek değişik kültürleri, insanları tanımak için, farkındalık geliştirmek için çok önemli..
9. Atakan arkadaşlarıyla birlikte ALFA yemekhanesinde sporcu beslenmesine uygun yemek yiyor. Atakan ve arkadaşları beslenme piramidini öğreniyorlar. Performans sporu yapanlar için beslenme çok önemli..
10. Atakan ALFA’da takım antrenmanında arkadaşlarıyla birlikte.. Tempo, Coşku, Bol ve Doğru Tekrar terimleri profesyonel futbolculuk eğitiminde olmazsa olmaz ilkeler..
11. Atakan Milli Eğitim okulunda derste.. Atakan dersi derste öğrenmeli, çünkü onun zamanı çok kıymetli.. Aynı zamanda okul dersleri çok iyi olmalı.. İyi olmazsa takım kadrosuna giremeyeceğini biliyor..
12. Atakan Milli Eğitim okulundan mezun oluyor. Annesi babası, öğretmenlerinin Atakan’a verdikleri katkılar nedeniyle, okul müdürüne teşekkür ediyorlar.
13. Atakan yaz tatilinde arkadaşlarıyla deniz kenarında eğleniyor. Eğlenmeye de zaman ayırmak lazım tabii ki..
14. Atakan 15 yaşında, Altınordu U15 takımı Türkiye şampiyonu oluyor. Mutluluğun zirve yaptığı bir an.. Yorgunlukların mutluluğa dönüştüğü doyumsuz bir duygu seli..
15. Atakan U15 Türkiye Genç Milli takımına seçiliyor, Milli formayı giymenin heyecanı ve gururunu aynı anda yaşıyor..
16. Atakan 18 yaşında, profesyonel sözleşme imzalıyor. Çünkü geçmiş 6 yılda çok başarılı oldu, defalarca genç milli formayı giydi, akademi liglerinde bir çok şampiyonlukta önemli rol oynadı.
17. Atakan’ın tek hedefi var; Avrupa’nın en büyük liglerinde futbol oynamak.. Bu yüzden İngilizcesini geliştirmesi lazım. İngilizce bilmeden futbol mesleğini yurt dışında yapmak mümkün değil.
18. Atakan 18 yaşında hem Açık Öğretim’i bitiriyor, hem de o sezon sonunda takımı U19 Ligini birinci bitiriyor. Orta okuldan beri tanıştığı kız arkadaşı Orkide ile bu başarılarını kutluyorlar..
19. Atakan 19 yaşında Altınordu A takımının değişmez elemanı oluyor. Altınordu taraftarının gönlünde özel bir yer ediniyor..
20. Atakan 21 yaşında ve ünü yurt dışına yayılıyor. Ünlü kulüplerin oyuncu izleme antrenörleri yurt dışından gelip Atakan’ı çıplak gözle izlemeye başlıyorlar, takibe alıyorlar..
21. Atakan gazetelerde manşet oluyor, taraflı tarafsız herkes onunla gurur duyuyor..
22. Atakan 22 yaşında, İngilizlerin ünlü kulübü Arsenal Atakan’ı transfer ediyor. Atakan Londra’ya uçuyor, takımın as oyuncusu oluyor. İlk maç dünyaca ünlü Wembley Stadyumu’nda..
23. Atakan A Milli takıma seçiliyor, başarılı maçlar oynuyor, vatandaşlarımızın mutlu saatler geçirmesine katkı veriyor, ülkesinin futbol elçisi oluyor.
 
Ben hayal ettim, temiz kalple dua ettim, çok çalıştım, Allah bana nasip etti;
*İçimizden yetişen evladımız Çağlar Söyüncü dünyanın en zor ligi olan İngiliz Premier Ligi’nin en iyi oyuncularından biri..
*İçimizden yetişen evladımız Cengiz Ünder en büyük futbol starlarının oynadığı Fransız Ligue 1’in en iyi oyuncularından biri..
*İkisi de A Milli Takımımızın değişmez oyuncuları..
 
Şimdi sırada bu işi “sürdürülebilir” kılmak var.
Yani yapacak çok işimiz var.
Yol belli, ben yazdım, Mustafa Hocam çizdi.
Oya gibi işledik..
Temelinde/özünde “sevgi” var, “saygı” var, “çok çalışmak” var, “disiplin” var, “kendini aşmak” var ve “adanmışlık” var..
 
Sağlık ve esenlikle,
Seyit Mehmet Özkan
Altınordu Arması Yediemini