ALTINORDU A Takımımızın genç oyuncusu Ravil Tagir, Bein Sports’da yayınlanan "İyi Akşamlar İstanbul" programına konuk oldu. Çağıl Özge Özkul ile Raşit Altun tarafından hazırlanan programda Ravil Tagir, sorulara içtenlikle yanıt verirken “Hedefim, Avrupa’nın beş büyük liginden birinde forma giymek” dedi.

Koronavirüs önlemleri çerçevesinde evde kalıp çalıştığını belirten genç oyuncumuz, şu görüşlere yer verdi:

“Koronavirüs’e karşı ulusça önemli bir mücadele veriyoruz. Evde kalacağız, dışarıda sosyal mesafemizi koruyacağız ve sonunda bu virüsten kurtulacağız. Salgın nedeniyle yaşamını kaybedenlere Allah’tan rahmet diliyorum. Sağlık çalışanlarımıza ise çok teşekkür ediyorum. Ben de şu anda evimde vakit geçiriyorum. Antrenmanlar yapıyor ve karantinanın etkilerini en aza indirmeye çalışıyorum. Kendime ayırdığım sürede ise kitap okuyup ailemle vakit geçiriyorum.”

“Yıllar önce Nevrak Apaydın isimli bir sınıf öğretmenim vardı. Emeği bende gerçekten çok büyüktür. Öğretmenim beni okul futbol takıma yazdırdı. Sonrasında ise aynı okulda çalışan bir başka öğretmenim Ceyhun Kurtlar da Altınordu'ya gelmemi sağladı. Henüz 12 yaşındaydım ve ilk zamanlar çok zor geçti. Ancak Altınordu Futbol Akademisi’nin sıcak ortamı çabuk adapte olmamı sağladı. Bir ay sonra takım kaptanı olunca da oldukça rahatladım.”

“Altınordu Futbol Akademisi bizim için çok önemli bir okul. Futbolun yanı sıra hayata dair eğitimler alıyoruz. Herkesin odasında, bakımından sorumluğu olduğu bir çiçeğin olması bile çok güzel bir şey. Sadece futbolcu yetiştiren bir kulüp değil, yanı zamanda bir yaşam eğitim kurumu. Bana göre Altınordu, hızlıca dikilip büyüyen bir gökdelen değil.  Temeli çok sağlam atılan, her katındaki her detay unutulmadan yapılan bir bina.”

“16 yaşında TFF 1. Lig’de forma giymek zor ve heyecan verici. Fiziksel anlamda çok zorluk çekmezsem de pozisyon alma konusunda sıkıntılarım oldu. 30-35 yaşındaki forvetlere ve çok özellikli yabancı oyunculara karşı oynadım. Altaylı Paixao ve Erzurumsporlu Pote karşısında açıkçası zorlandım. Zaman geçtikçe öğrendi ve öğrenmeye devam ediyorum. Bir kez penaltı yaptırdım ama kart görmedim.”

“Altınordu Futbol Akademisi’nde eğitim gören her gencin hedefi, Avrupa’nın beş büyük liginden birinde forma giymektir. Çağlar Söyüncü ve Cengiz Ünder, bizim idollerimiz. Benim idollerim ise Çağlar Söyüncü, Sergio Ramos, Merih Demiral ve Van Dijk. Yetiştirici olmak çok zor bir şey. Avrupa kulüplerine baktığınızda yukarıya her sezon sadece bir, en fazla iki oyuncu çıkarabildiğini görürsünüz. Bu toprakların çocukları çok daha yetenekli ve her sezon belki de beş oyuncu çıkacağı günler yaşayacağız. Yeter ki bize güvenin ve inanın, başaracağız.” • TAKIMIMIZ ÇALIŞMALARA YENİDEN BAŞLADI
  ALTINORDU'muz iki günlük iznin ardından Koronavirüs önlemlerine dikkat ederek haftanın ilk antrenmanını yaptı.
 • BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN
  RAMAZAN Bayramı'nın, yine birlikte geçireceğimiz günlerin habercisi olması dileğiyle, başta sağlık, mutluluk ve huzur getirmesini dileriz.
 • TAKIMIMIZ HAZIRLIKLARINI SÜRDÜRDÜ
  ALTINORDU'muz, bugün yaptığı antrenmanla çalışmalarına devam etti.
 • TAKIM HALİNDE ÇALIŞMALARA BAŞLADIK
  ALTINORDU'muz, yaklaşık iki ay aradan sonra ilk kez takım idmanı yaptı.
 • ÖNCE TEST SONRA ANTRENMAN
  ALTINORDU'muzda bugün ikinci Covid-19 PCR testi yapıldı, daha sonra ise takımımız gruplar halinde aerobik koşu idmanında çıktı.
 • KORONA'YA DİKKAT, ÇALIŞMAYA DEVAM
  ALTINORDU'muz Koronavirüs önlemlerine büyük özen göstererek gruplar halinde kas kuvveti ve dayanıklılık idmanı yaptı.
 • 19 MAYIS İÇİN TURNUVA
  A takımımız, milli bayramımız için masa futbolu turnuvası düzenledi, şampiyonluğa Kerim Alıcı-Yasin Ozan ikilisi ulaştı.
 • İLK GÜNKÜ GİBİ COŞKUYLA
  KURTARICIMIZ Gazi Mustafa kemal Atatürk'ün 101 yıl önce yaktığı meşalenin ışığında yürüyor ve 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nı kutluyoruz.
 • ÇALIŞMALAR KALDIĞI YERDEN DEVAM
  ALTINORDU'muz iki günlük iznin ardından Koronavirüs önlemlerine özenle dikkat ederek iki grup halinde aerobik koşu yaptı.
 • TAKIMIMIZ DAYANIKLILIK ÇALIŞTI
  ALTINORDU'muz Koronavirüs önlemlerine özenle dikkat ederek gruplar halinde kas kuvveti ve dayanıklılık idmanı gerçekleştirdi.