A Milli Takım Teknik Direktörü Şenol Güneş, Altınordu Futbol Akademisi’ni (ALFA) ziyaret etti. Torbalı’daki Metin Oktay Yerleşkesi’nde gerçekleşen ziyarette Güneş’i ALFA’da eğitim gören çocuklar karşıladı. Çocuklarımızın elini tek tek sıkan, onlarla tanışan Güneş daha sonra ise Elit U19 Ligi’nde Altınordu'muz ile Bursaspor arasında oynanan ve 3-3 biten karşılaşmayı, Başkanımız Seyit Mehmet Özkan, CEO'muz Barış Orhunbilge, yönetim kurulu üyelerimiz ve Teknik Direktörümüz Hüseyin Eroğlu ile birlikte izledi. Güneş’e A Milli Takım Yardımcı Antrenörü Bayram Bektaş ile Milli Takımlar Müdürü Hüseyin Coşkun eşlik etti.

Karşılaşmanın bitiş düdüğünden sonra her iki ekibi de soyuna odalarında ziyaret eden Güneş, gençlere “Ronaldo’yu ve Messi’yi örnek alın ama onlar gibi olmaya çalışmayın. Kendiniz olun, özgür olun. Futbolu, ruhunuza uygun karakterle oynarsanız başarılı olursanız. Kaybederken bile kazanmayı öğrenin. Sizler çok şanslı nesilsiniz. Biz, malzemesi ve tesisi olmayan bir kuşaktık. Sizler her şeye sahipsiniz, bu noktada önemli olan üzerine ne koyacağınız” dedi.

A Milli Takım Teknik Direktörü Şenol Güneş, futbol eğitiminde Avrupa’dan çok geride olduğumuzu belirterek devrim yapılması gerektiğini vurguladı. Altınordu Başkanı Seyit Mehmet Özkan’ı tebrik eden Şenol Güneş, "Bu işe gönül vermek, bu felsefeyi oturtmak çok önemli. Bu çocuklarla gurur duydum. Bu model yeni yapılanmanın öncüsü olur. Bu yük tek sizin üzerinize kalmamalı. Devlet, belediyeler, bakanlıklar da destek vermeli. Futbolun kalkınması için yeni bir devrim yapmak gerekiyor. Devlet tarıma nasıl destek oluyorsa, futbola da destek olmalı. Futbolcular da yurt dışından döviz getirmeli. 80 milyon nüfusumuz var oyuncu çıkmıyor diyorlar, Çin daha fazla ama hiç yenemiyor. Ne üretiyoruz ona bakmak lazım" ifadelerini kullandı.

Güneş, tesisteki Ayaktakiler-Oturanlar Fotoğraf Sergisi’ni gezdi, futbolculuk dönemine ait fotoğrafları görünce duygulu anlar yaşadı. Tecrübeli teknik adam, teknoloji alanları Hit-It ve Passense’te incelemelerde bulundu, besi hayvanları örnek yaşam alanını gezdi, kendisinin de tarım ve hayvancılığa büyük merakının olduğunu vurguladı. Güneş, “Hayata dokunmak işte budur. ALFA’da sadece futbolcu olmayı değil, yaşama dokunmayı da öğretiyorlar” yorumu yaptı.

Başkanımız Seyit Mehmet Özkan, Milli Takım Teknik Direktörü Güneş’e ziyareti için teşekkür etti ve kendisine 2002 Dünya Kupası’nın sembol fotoğraflarından biri haline gelen enstantanenin özel yapılmış karikatürünü hediye etti.  Güneş’in Türk futbolunun sembol isimlerinden biri olduğunu belirten Özkan, “ALFA’da eğitim gören bir çok gencimiz kendisini örnek alıyor. Ziyaret ile bu gençleri gelecek için heyecanlandırdı, cesaretlendirdi. Şükranlarımızı sunuyoruz” dedi. Güneş de Özkan’a Türk gençleri adına teşekkür ederek imzalı milli takım forması hediye etti. • HEDEFİM, AVRUPA'NIN BEŞ BÜYÜK LİGİ
  GENÇ oyuncumuz Ravil Tagir, Bein Sports'da katıldığı programda kariyeri ve hedefleriyle ilgili önemli açıklamalar yaptı.
 • ONLİNE EĞİTİM MODELİ GÜNLERİ
  FUTBOL antrenmanlarının ardından, eğitim müfredatı içerisinde yer alan derslerimizi de bilgisayar üzerinden vermeye başladık...
 • ÖZKAN: ÖZE DÖNME ZAMANI
  KORONAVİRÜS'ün futbola etkisini gündeme getiren Başkanımız Seyit Mehmet Özkan, önemli değişimlerin yaşanacağını vurguladı.
 • OKAN DERİCİ: HER ŞEY BİZİM ELİMİZDE
  BEYTULLAH Baliç A Takım Yerleşkesi'nde kalan tecrübeli futbolcumuz, Koronavirüs önlemlerin de herkesin üzerine düşeni yapması gerektiğini söyledi.
 • MİMAROĞLU: KENDİMİ BULDUM
  DEVRE arasında 3. Lig ekibi Osmaniyespor'dan kadromuza kattığımız Metehan Mimaroğlu, takıma çabucak adapte olduğunu söyledi.
 • VİRÜSE KARŞI GÜÇLÜ ZİNCİR
  INSTAGRAM üzerinden başlattığımız sosyal medya farkındalık kampanyası, daha ilk gününde büyük ilgi gördü.
 • SİNAN: HERKES EVDE KALMALI
  "EVDE KAL" çağrısın uyan, süreci evinde ve spor yaparak geçiren Sinan Osmanoğlu, “Gerçekten dışarıya çıkmak zorunda olanlar dışındaki insanların şu karantinaya uymamasını anlamak çok zor” dedi.
 • ALTINORDU'MUZDA KORONA BİLGİLENDİRMESİ
  SPORCU Beden Sağlığı Bölüm Direktörümüz Dr. Raşit Şimşek, COVID-19 (Korona virüs) hakkında teknik heyetimiz ve A Takım oyuncularımıza bilgilendirmede bulunuldu.
 • BOLUSPOR HAZIRLIKLARI BAŞLADI
  TFF 1.Lig'de Cumartesi günü deplasmanda Boluspor ile karşılaşacak Altınordu'muz, bu maçın çalışmalarına start verdi.
 • EROĞLU: KAZANMAMIZ GEREKİYORDU
  TEKNİK Direktörümüz Hüseyin Eroğlu, 1-1 berabere kaldığımız Ekol Hastanesi Balıkesirspor maçını değerlendirdi.