ALTINORDU: 0 – MENEMENSPOR: 3

STAT: İzmir Atatürk
HAKEMLER: Reşat Onur Coşkunses, Tansu Doğan Yılmaz, Barış Suni
ALTINORDU: Erhan Erentürk (Dk.46 Ali Emre Yanar) – Onur Taha Takır, Sinan Osmanoğlu, Yusuf Yalçın Arslan (Dk.52 Ravil Tagir), Ali Mert Aydın (Dk.46 Kahraman Demirtaş), Oğulcan Ülgün (Dk.68 Engin Bekdemir), Burak İnce, Muhammed Mert, Atakan Üner (Dk.30 Musa Caner Aktaş), Anıl Koç, Okan Derici
MENEMENSPOR: Gentian Selmani – Semih Ceylan (Dk.83 Henry Onoka), Abdelaye Diakate, Jasmin Trtovac (Dk.32 Ali Keten), Alberk Koç, Halil İbrahim Sönmez (Dk.46 Tayfun Doğan), Muhammed Ali Doğan (Dk.46 Ali Keten), Taşkın Çalışkan, Mustafa Çeçenoğlu (81 Galip Güzel), Murat Elkatmış (Dk.70 Mehmet Boztepe), Hüseyin Çolak (Dk.75 Ali Özgün)
GOLLER: Dk.20 Muhammed Ali Doğan, Dk.45 Halil İbrahim Sönmez, Dk 48. Murat Elkatmış (Menemenspor)
SARI KARTLAR: Oğulcan Ülgün (Altınordu), Hüseyin Çolak (Menemenspor)

ALTINORDU'muz, 47. Folkart TSYD Ege Kupası finalinde Menemenspor'a 3-0 yenilerek ikinci oldu. Anıl Koç’un bir topunun direkten döndüğü karşılaşmada Menemenspor’un golleri 20, 45 ve 48. dakikalarda geldi.  Maçı, Altınordu Futbol Akademisi’nde (ALFA) eğitimlerini sürdüren gençlerimiz de izledi. 

4. dakikada Atakan Üner'in ara pasında Anıl Koç kaleciyle karşı karşıya kalıp sert vurdu, kaleci Gentian Selmani topu kornere çeldi.

10. dakikada Hüseyin Çolak araya oynadı,  Halil İbrahim Sönmez ceza sahasına girer girmez vurdu, meşin yuvarlak üstten dışarı çıktı.

20. dakikada Hüseyin Çolak'ın pasında meşin yuvarlağı kontrol eden Muhammed Ali Doğan ceza yayının üzerinden köşeye vurdu: 0-1.

30. dakikada Anıl Koç'un sol çaprazdan sert vuruşunda top üst direkten oyun alanına döndü.

33. dakikada Menemenspor savunmasından seken topa Musa Caner Aktaş sert vurdu, kaleci Gentian Selmani son anda uzanıp topu son anda kornere çeldi.

45. dakikada Erhan Erentürk'ün kısa düşen pasında top son olarak Halil İbrahim Sönmez'in önünde kaldı, Halil İbrahim Sönmez topu boş kaleye gönderdi: 0-2.

İLK YARI 0-2 SONA ERDİ

48. dakikada sol çaprazdan ceza sahasına giren Murat Elkatmış, plaseyle topu filelere gönderdi:0-3.

66. dakikada kaleci Ali Emre Yanar, kendisini çalımlayıp çaprazdan vuran Murat Elkatmış’ın şutunu kornere çelmeyi başardı.

73.dakikada Okan Derici sağ çaprazdan sert vurdu, kaleci Gentian Selmani topu köşeden kornere çeldi.

MAÇ 0-3 SONA ERDİ.




  • MAÇ SAATİNİ BEKLİYORUZ
    ALTINORDU'muz, Pazar günü evinde karşılaşacağı Adanaspor maçının hazırlıklarını noktalayıp kampa girdi.
  • U18 MİLLİLER BERABERE
    U18 Milli Takımımız, Uluslararası Dörtlü Turnuva ilk maçında karşılaştığı İspanya ile 1-1 berabere kaldı. Rahmi Salih Kaya'nın ilk 11'de başladığı maçta Furkan Metin oyuna ikinci yarı dahil oldu.
  • ADANASPOR HAZIRLIKLARI BAŞLADI
    ALTINORDU'muz, 8 Aralık Pazar günü evinde karşılaşacağı maçın çalışmalarına start verdi.
  • ALTINORDU'MUZ: 3 - Y.DENİZLİSPOR:5
    ALTINORDU'muz Ziraat Türkiye Kupası 5.Tur ilk maçında sahasında Yukatel Denizlispor'a 5-3 mağlup oldu.
  • U15'E ALTI MİLLİ
    MİLLİ Takımımızın İngiltere ile oynayacağı hazırlık maçı aday kadrosuna altı gencimiz davet edildi.
  • ALTINORDU'MUZUN GURUR GECESİ
    TÜRKİYE Futbol Adamları Derneği (TÜRFAD) İzmir Şubesi, 2019 Türkiye Şampiyonu olan U15 takımımıza “Şampiyonlar Ödülü” verdi.
  • MAÇ SAATİNİ BEKLİYORUZ
    ALTINORDU'muz, 5 Aralık Perşembe günü evinde Yukatel Denizlispor ile karşılaşacağı Ziraat Türkiye Kupası 5.Tur ilk maçının hazırlıklarını tamamlayarak kampa girdi.
  • TAKTİK ÇALIŞTIK
    ALTINORDU'muz, 5 Aralık Perşembe günü evinde Yukatel Denizlispor ile karşılaşacağı Ziraat Türkiye Kupası 5.Tur ilk maçının hazırlıklarına devam etti.
  • Y.DENİZLİSPOR HAZIRLIKLARI BAŞLADI
    ALTINORDU'muz, 5 Aralık Perşembe günü evinde karşılaşacağı Ziraat Türkiye Kupası 5.Tur ilk maçının çalışmalarına start verdi.
  • U12'LERİMİZ GALİP GELDİ
    ALFA U12 Takımımız, ASKF U12 Ligi'nde karşılaştığı kardeş kulübümüz Gümüşordu'yı 4-0 mağlup etti.