OLİMPİYAT sporcusu milli cimnastikçi Ferhat Arıcan’ı geçen yıl kadrosuna katan Altınordu'muz,  2020 Tokyo Olimpiyatları’nda ülkemizin en büyük madalya umutlarından mili olan modern pentatloncu İlke Özyüksel’i de kırmızı-lacivertli renklere kazandırdı. Başkanımız Seyit Mehmet Özkan’ın da katıldığı İlke Özyüksel’in transferiyle ilgili basın toplantısı Rönesans Otel’de düzenlendi. Basın toplantısında Başkan Vekili Barış Orhunbilge, İcra Kurulu Üyesi Ali Ergöçmez, Altınordu Spor Kulübü Derneği 2. Başkanı Halim Bezircilioğlu ile olimpiyat sporcusu Ferhat Arıcan da yer aldı.

İLKE SIRADIŞI BİR SPORCU
İlke Özyüksel’i “sıradışı” bir sporcu olarak nitelendiren Başkan Özkan, “Ferhat Arıcan ile İlke Özyüksel, çalışmaları, disiplinleri ve zorlukları aşma azimleriyle bizim çocuklarımıza da örnek olacaktır” vurgusu yaptı.  “Her şeyi devletten beklememek gerekir” diyen Özkan, “Özkan “80 milyon nüfuslu bir ülkede yaşıyoruz. Böylesine büyük topraklarda ve böylesine geniş nüfuslu ülkelerde devlet her şeyi yapsa da yetişemez. Bu nedenle sanayiciler ve işadamları, üzerlerine düşen yükümlülüklerini yerine getirmeli. Ben gücüm ölçüsünde bu iki sporcuya destek oluyorum. İlke’yi Altınordu’ya kazandıran Gençlik Hizmetleri ve Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan’a da çok teşekkür ederim” diye konuştu. 

10 KAT FAZLA ÇALIŞIYORLAR
Özkan, olimpiyat sporcularının, futbolculardan 10 kat daha fazla çalıştıklarına dikkat çekerek, “Tam 12 yıldır bu toprakların çocuklarından gerçek profesyonel sporcular yetiştirmek için çalışıyoruz. İşin içine girince ne kadar zorlu bir iş olduğunu gördük. Çok yal kat ettik ancak halen bana göre işin yarısındayız. Ne yazık ki bizim ülkemizde spor kültürü henüz tam anlamıyla istenilen düzeyde değil. Bu nedenle de Ferhat ve İlke gibi elit performans sporcuları bile hak ettikleri yerlere ulaşamıyor. Fakat iki sporcu da bizim aradığımız kuvvet, hız ve hırsa sahip. Savaşçı ruhlarıyla bizim çocuklarımıza rol model olacaklar” diye konuştu.

9 YAŞINDA DÜNYA ŞAMPİYONU OLDU
İlk Dünya şampiyonluğunu henüz 9 yaşında alan İlke Özyüksel ise çok çalışarak bu noktaya ulaştığının altını çizerek, “Olimpiyat altın madalyası almadan bu spora veda etmeyeceğim. İnşallah Altınordu ile bu hedefime ulaşacağım” dedi. 
Atıcılık, eskrim, yüzme, binicilik ve 3. kilometre koşudan oluşan modern pentatlon dalında gençler kategorisinde Dünya rekoru ve Dünya şampiyonluğu bulunan, ülkemizi 2016 Rio Olimpiyatları’nda temsil eden İlke Özyüksel, “Şu anda performansımın en iyi dönemini yaşıyorum. 2017 yılını 5 madalya ve 2 Dünya rekoru ile kapattım. 29 Temmuz-7 Ağustos tarihlerinde Çin’de yapılacak şampiyonada da bu seriyi devam ettireceğim. Ben olimpiyata gittiğimde (Birinci belli, acaba ikinci kim olacak) diye sorulmasını istiyorum ki bu hedef için çalışıyorum” yorumu yaptı. Bir altın madalyanın getirdiği heyecanı “tarif edilemez” olarak nitelendiren genç sporcu, “Bizlerin üzerinde gerçekten büyük yük, stres var. Sürekli kazanmaya odaklı bir hayat yaşıyoruz. Yarışma günü sonunda gelen bir madalya, bize tarif edilmez duygular yaşatıyor. 2016 yılında Rio’ya gittiğimde henüz çocuk yaştaydım. Hedefim en az 4 olimpiyata katılmak” diye konuştu.

KULÜBÜMÜZÜN İKİ MİLADI VAR
Altınordu Başkan Vekili Barış Orhunbilge, Altınordu tarihinin iki miladının bulunduğunu vurgulayarak, 1923’te Cumhuriyet’in ilk kulübü olarak kurulmamız ve 2012’de ise sayın Seyit Mehmet Özkan’ın Altınordu Arması Yediemini olması, bu kulübün iki başlangıcıdır. Şu anda sadece ülkemizin değil Avrupa’nın bile dikkatle takip ettiği bir kulüp konumuna yükseldik. Ferhat ile İlke’in aramıza katılmasını da yeni bir milat olarak görüyorum. Olimpiyatta yarışan bir Altınordulu görmek, gerçekten müthiş bir duygu olacak” dedi.

FERHAT ARICAN: İLKE'YE İNANIYORUM
Altınordu Spor kulübü Derneği 2. Başkanı Halim Bezircilioğlu, görüşlerini “Türkiye’nin Altınordu’su, bu sporcu kardeşlerimizle Dünya’nın Altınordu’su olacaktır” şeklinde özetlerken Ferhat Arıcan ise şöyle konuştu: “Son bir yıldır Altınordu’nun desteğini arkamda hissetmek müthiş bir duygu. Fizyoterapistim, diyetisyenim, performans antrenörüm, medya yönetmenin, her şeyim var ve herkes kariyer planıma uygun bir şekilde çalışıyor. Bana sadece çalışmak ve başarmak kalıyor. İlke de böyle bir ortamda çok daha başarılı olacaktır. Kendisini çok yakından tanıyor ve inanıyorum.”
 • GEÇMİŞ OLSUN KERİM ALICI
  PENDİKSPOR maçında başına darbe alıp hastaneye kaldırılan genç oyuncumuzun ilk ziyaretçileri ikizi Barış Alıcı ve eski takım arkadaşı Berke Özer oldu.
 • PENDİKSPOR: 2 ALTINORDU'MUZ: 1
  KALECİMİZ Erhan Erentürk'ün penaltı kurtardığı maçta rakibimize mağlup olarak Ziraat Türkiye Kupası'na veda ettik.
 • KUPA SINAVI
  ZİRAAT Türkiye Kupası 3. Tur maçında Pendikspor'la karşılaşacak ekibimiz, İstanbul'a giderek maç saatini beklemeye başladı.
 • HEYECAN DOLU TURNUVA
  U12 Takımımız, Şehit Eren Bülbül Yarının Yıldızları U12 Elit Cup'ta birbirinden heyecanlı maçlar oynarken, turnuvayı 5. sırada tamamladı.
 • ÇOCUKLARLA GÜZEL BİR GÜN
  ALTINORDU Futbol Kulüp Başkanı Seyit Mehmet Özkan, Pınargücü’nü ziyaret ederken oynadığımız iki hazırlık maçını takip etti.
 • ALTINORDU'MUZ:0 GÖZTEPE:1
  ELİT U15 Ligi'nde bir topumuzun direkten döndüğü maçta rakibimize tek golle kaybettik.
 • U16'LAR FARKLI YENİLDİ
  ALTINORDU Futbol Akademisi (ALFA) U16 takımımız, deplasmanda Göztepe U16'ya 3-0 mağlup oldu.
 • U14'LERİMİZ PUANLARI PAYLAŞTI
  ALTINORDU Futbol Akademisi (ALFA) U14 takımımız, evinde Göztepe ile 1-1 berabere kaldı.
 • MANİSASPOR:2 - NİĞDE ANADOLU FK: 3
  HAZIRLAYICI takımımız, 2-0 geriye düştüğü Manisaspor karşısında, Musa Caner Aktaş'ın iki ve İsmail Güven'in son dakikada attığı golle sahadan üç puanla ayrıldı.
 • U18'LERİMİZ BERABERE KALDI:1-1
  ELİT U19 B Ligi'ndeki 6. hafta maçında Adana Demirspor U19 ile deplasmanda oynadığımız maçtan eşitlikle döndük.