OLİMPİYAT sporcusu milli cimnastikçi Ferhat Arıcan’ı geçen yıl kadrosuna katan Altınordu'muz,  2020 Tokyo Olimpiyatları’nda ülkemizin en büyük madalya umutlarından mili olan modern pentatloncu İlke Özyüksel’i de kırmızı-lacivertli renklere kazandırdı. Başkanımız Seyit Mehmet Özkan’ın da katıldığı İlke Özyüksel’in transferiyle ilgili basın toplantısı Rönesans Otel’de düzenlendi. Basın toplantısında Başkan Vekili Barış Orhunbilge, İcra Kurulu Üyesi Ali Ergöçmez, Altınordu Spor Kulübü Derneği 2. Başkanı Halim Bezircilioğlu ile olimpiyat sporcusu Ferhat Arıcan da yer aldı.

İLKE SIRADIŞI BİR SPORCU
İlke Özyüksel’i “sıradışı” bir sporcu olarak nitelendiren Başkan Özkan, “Ferhat Arıcan ile İlke Özyüksel, çalışmaları, disiplinleri ve zorlukları aşma azimleriyle bizim çocuklarımıza da örnek olacaktır” vurgusu yaptı.  “Her şeyi devletten beklememek gerekir” diyen Özkan, “Özkan “80 milyon nüfuslu bir ülkede yaşıyoruz. Böylesine büyük topraklarda ve böylesine geniş nüfuslu ülkelerde devlet her şeyi yapsa da yetişemez. Bu nedenle sanayiciler ve işadamları, üzerlerine düşen yükümlülüklerini yerine getirmeli. Ben gücüm ölçüsünde bu iki sporcuya destek oluyorum. İlke’yi Altınordu’ya kazandıran Gençlik Hizmetleri ve Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan’a da çok teşekkür ederim” diye konuştu. 

10 KAT FAZLA ÇALIŞIYORLAR
Özkan, olimpiyat sporcularının, futbolculardan 10 kat daha fazla çalıştıklarına dikkat çekerek, “Tam 12 yıldır bu toprakların çocuklarından gerçek profesyonel sporcular yetiştirmek için çalışıyoruz. İşin içine girince ne kadar zorlu bir iş olduğunu gördük. Çok yal kat ettik ancak halen bana göre işin yarısındayız. Ne yazık ki bizim ülkemizde spor kültürü henüz tam anlamıyla istenilen düzeyde değil. Bu nedenle de Ferhat ve İlke gibi elit performans sporcuları bile hak ettikleri yerlere ulaşamıyor. Fakat iki sporcu da bizim aradığımız kuvvet, hız ve hırsa sahip. Savaşçı ruhlarıyla bizim çocuklarımıza rol model olacaklar” diye konuştu.

9 YAŞINDA DÜNYA ŞAMPİYONU OLDU
İlk Dünya şampiyonluğunu henüz 9 yaşında alan İlke Özyüksel ise çok çalışarak bu noktaya ulaştığının altını çizerek, “Olimpiyat altın madalyası almadan bu spora veda etmeyeceğim. İnşallah Altınordu ile bu hedefime ulaşacağım” dedi. 
Atıcılık, eskrim, yüzme, binicilik ve 3. kilometre koşudan oluşan modern pentatlon dalında gençler kategorisinde Dünya rekoru ve Dünya şampiyonluğu bulunan, ülkemizi 2016 Rio Olimpiyatları’nda temsil eden İlke Özyüksel, “Şu anda performansımın en iyi dönemini yaşıyorum. 2017 yılını 5 madalya ve 2 Dünya rekoru ile kapattım. 29 Temmuz-7 Ağustos tarihlerinde Çin’de yapılacak şampiyonada da bu seriyi devam ettireceğim. Ben olimpiyata gittiğimde (Birinci belli, acaba ikinci kim olacak) diye sorulmasını istiyorum ki bu hedef için çalışıyorum” yorumu yaptı. Bir altın madalyanın getirdiği heyecanı “tarif edilemez” olarak nitelendiren genç sporcu, “Bizlerin üzerinde gerçekten büyük yük, stres var. Sürekli kazanmaya odaklı bir hayat yaşıyoruz. Yarışma günü sonunda gelen bir madalya, bize tarif edilmez duygular yaşatıyor. 2016 yılında Rio’ya gittiğimde henüz çocuk yaştaydım. Hedefim en az 4 olimpiyata katılmak” diye konuştu.

KULÜBÜMÜZÜN İKİ MİLADI VAR
Altınordu Başkan Vekili Barış Orhunbilge, Altınordu tarihinin iki miladının bulunduğunu vurgulayarak, 1923’te Cumhuriyet’in ilk kulübü olarak kurulmamız ve 2012’de ise sayın Seyit Mehmet Özkan’ın Altınordu Arması Yediemini olması, bu kulübün iki başlangıcıdır. Şu anda sadece ülkemizin değil Avrupa’nın bile dikkatle takip ettiği bir kulüp konumuna yükseldik. Ferhat ile İlke’in aramıza katılmasını da yeni bir milat olarak görüyorum. Olimpiyatta yarışan bir Altınordulu görmek, gerçekten müthiş bir duygu olacak” dedi.

FERHAT ARICAN: İLKE'YE İNANIYORUM
Altınordu Spor kulübü Derneği 2. Başkanı Halim Bezircilioğlu, görüşlerini “Türkiye’nin Altınordu’su, bu sporcu kardeşlerimizle Dünya’nın Altınordu’su olacaktır” şeklinde özetlerken Ferhat Arıcan ise şöyle konuştu: “Son bir yıldır Altınordu’nun desteğini arkamda hissetmek müthiş bir duygu. Fizyoterapistim, diyetisyenim, performans antrenörüm, medya yönetmenin, her şeyim var ve herkes kariyer planıma uygun bir şekilde çalışıyor. Bana sadece çalışmak ve başarmak kalıyor. İlke de böyle bir ortamda çok daha başarılı olacaktır. Kendisini çok yakından tanıyor ve inanıyorum.”
 • KALDIĞIMIZ YERDEN DEVAM
  TÜRKİYE'de 7000'i aşkın bölge futbol okulu öğrencisi olan Altınordu'muzun, birincisini düzenlediği İstanbul Bölgesel Futbol Okulu turnuvasının ikinci günü sona erdi.
 • İYİ BAŞLADIK: 3-1
  İZMİR ASKF Ligi final grubu ilk maçında 37 dakika 10 kişi oynayan U13 Takımımız, Göztepe'yi mağlup etti.
 • İSTANBUL'DA DEV TURNUVA
  ALTINORDU Futbol Okullarımızda eğitim gören çocuklarımız, 1. Bölgesel Futbol Okulu turnuvası için İstanbul'da bir araya geldi.
 • BERKE'YE MİLLİ DAVET
  A Takımımızın kalecisi, Finlandiya'da düzenlenecek UEFA U19 Avrupa Şampiyonası Finalleri'nde mücadele edecek U19 Milli Takımımızın aday kadrosuna davet edildi.
 • TURA VEDA GÖZYAŞLARI...
  U13 takımımız, Volkswagen Junior Master Cup'ta müthiş oynadığı maçta Verona'ya son dakikalarda gelen golle yenilip ilk iki şansını kaybedince gözyaşlarına hakim olamadı.
 • U10'LARIMIZ TECRÜBE KAZANDI
  VİYANA'da düzenlenen Champions Trophy Cup'ta takımımız, 128 takım içerisinde 23. oldu.
 • BRAVO ÇOCUKLAR
  VİYANA’da düzenlenen Champions Trophy Cup'ta grup maçlarını 4 galibiyet, 2 beraberlik, 1 yenilgi ile tamamlayan U10 Takımımız, Dünya devi kulüplerin olduğu final grubu'na yükseldi.
 • BERLİN'DE ŞANSIMIZ DEVAM
  VOLKSWAGEN Junior Master Cup ilk günü 3 maçta 4 puanla geçtik ve ilk iki takım arasına girme şansımızı koruduk
 • VOLKSWAGEN CUP'TA A GRUBU'NDAYIZ
  ÜLKEMİZİ temsil eden U13 takımımız, ilk turda Verona, Hertha Berlin, Belvedere, Real Jose ve Americo ile karşılaşacak.
 • KUPA KADAR DEĞERLİ
  U13, U12, U11 ve U10 takımı sporcularımız 2017-2018 eğitim-öğretim dönemini 27 takdir ve 41 teşekkür ile bitirip şampiyonluk kadar değerli bir performans sergiledi.