OLİMPİYAT sporcusu milli cimnastikçi Ferhat Arıcan’ı geçen yıl kadrosuna katan Altınordu'muz,  2020 Tokyo Olimpiyatları’nda ülkemizin en büyük madalya umutlarından mili olan modern pentatloncu İlke Özyüksel’i de kırmızı-lacivertli renklere kazandırdı. Başkanımız Seyit Mehmet Özkan’ın da katıldığı İlke Özyüksel’in transferiyle ilgili basın toplantısı Rönesans Otel’de düzenlendi. Basın toplantısında Başkan Vekili Barış Orhunbilge, İcra Kurulu Üyesi Ali Ergöçmez, Altınordu Spor Kulübü Derneği 2. Başkanı Halim Bezircilioğlu ile olimpiyat sporcusu Ferhat Arıcan da yer aldı.

İLKE SIRADIŞI BİR SPORCU
İlke Özyüksel’i “sıradışı” bir sporcu olarak nitelendiren Başkan Özkan, “Ferhat Arıcan ile İlke Özyüksel, çalışmaları, disiplinleri ve zorlukları aşma azimleriyle bizim çocuklarımıza da örnek olacaktır” vurgusu yaptı.  “Her şeyi devletten beklememek gerekir” diyen Özkan, “Özkan “80 milyon nüfuslu bir ülkede yaşıyoruz. Böylesine büyük topraklarda ve böylesine geniş nüfuslu ülkelerde devlet her şeyi yapsa da yetişemez. Bu nedenle sanayiciler ve işadamları, üzerlerine düşen yükümlülüklerini yerine getirmeli. Ben gücüm ölçüsünde bu iki sporcuya destek oluyorum. İlke’yi Altınordu’ya kazandıran Gençlik Hizmetleri ve Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan’a da çok teşekkür ederim” diye konuştu. 

10 KAT FAZLA ÇALIŞIYORLAR
Özkan, olimpiyat sporcularının, futbolculardan 10 kat daha fazla çalıştıklarına dikkat çekerek, “Tam 12 yıldır bu toprakların çocuklarından gerçek profesyonel sporcular yetiştirmek için çalışıyoruz. İşin içine girince ne kadar zorlu bir iş olduğunu gördük. Çok yal kat ettik ancak halen bana göre işin yarısındayız. Ne yazık ki bizim ülkemizde spor kültürü henüz tam anlamıyla istenilen düzeyde değil. Bu nedenle de Ferhat ve İlke gibi elit performans sporcuları bile hak ettikleri yerlere ulaşamıyor. Fakat iki sporcu da bizim aradığımız kuvvet, hız ve hırsa sahip. Savaşçı ruhlarıyla bizim çocuklarımıza rol model olacaklar” diye konuştu.

9 YAŞINDA DÜNYA ŞAMPİYONU OLDU
İlk Dünya şampiyonluğunu henüz 9 yaşında alan İlke Özyüksel ise çok çalışarak bu noktaya ulaştığının altını çizerek, “Olimpiyat altın madalyası almadan bu spora veda etmeyeceğim. İnşallah Altınordu ile bu hedefime ulaşacağım” dedi. 
Atıcılık, eskrim, yüzme, binicilik ve 3. kilometre koşudan oluşan modern pentatlon dalında gençler kategorisinde Dünya rekoru ve Dünya şampiyonluğu bulunan, ülkemizi 2016 Rio Olimpiyatları’nda temsil eden İlke Özyüksel, “Şu anda performansımın en iyi dönemini yaşıyorum. 2017 yılını 5 madalya ve 2 Dünya rekoru ile kapattım. 29 Temmuz-7 Ağustos tarihlerinde Çin’de yapılacak şampiyonada da bu seriyi devam ettireceğim. Ben olimpiyata gittiğimde (Birinci belli, acaba ikinci kim olacak) diye sorulmasını istiyorum ki bu hedef için çalışıyorum” yorumu yaptı. Bir altın madalyanın getirdiği heyecanı “tarif edilemez” olarak nitelendiren genç sporcu, “Bizlerin üzerinde gerçekten büyük yük, stres var. Sürekli kazanmaya odaklı bir hayat yaşıyoruz. Yarışma günü sonunda gelen bir madalya, bize tarif edilmez duygular yaşatıyor. 2016 yılında Rio’ya gittiğimde henüz çocuk yaştaydım. Hedefim en az 4 olimpiyata katılmak” diye konuştu.

KULÜBÜMÜZÜN İKİ MİLADI VAR
Altınordu Başkan Vekili Barış Orhunbilge, Altınordu tarihinin iki miladının bulunduğunu vurgulayarak, 1923’te Cumhuriyet’in ilk kulübü olarak kurulmamız ve 2012’de ise sayın Seyit Mehmet Özkan’ın Altınordu Arması Yediemini olması, bu kulübün iki başlangıcıdır. Şu anda sadece ülkemizin değil Avrupa’nın bile dikkatle takip ettiği bir kulüp konumuna yükseldik. Ferhat ile İlke’in aramıza katılmasını da yeni bir milat olarak görüyorum. Olimpiyatta yarışan bir Altınordulu görmek, gerçekten müthiş bir duygu olacak” dedi.

FERHAT ARICAN: İLKE'YE İNANIYORUM
Altınordu Spor kulübü Derneği 2. Başkanı Halim Bezircilioğlu, görüşlerini “Türkiye’nin Altınordu’su, bu sporcu kardeşlerimizle Dünya’nın Altınordu’su olacaktır” şeklinde özetlerken Ferhat Arıcan ise şöyle konuştu: “Son bir yıldır Altınordu’nun desteğini arkamda hissetmek müthiş bir duygu. Fizyoterapistim, diyetisyenim, performans antrenörüm, medya yönetmenin, her şeyim var ve herkes kariyer planıma uygun bir şekilde çalışıyor. Bana sadece çalışmak ve başarmak kalıyor. İlke de böyle bir ortamda çok daha başarılı olacaktır. Kendisini çok yakından tanıyor ve inanıyorum.”
 • U16'LARIMIZ FİNALDE:5-4
  ALFA U16 Takımımız, Sergey Vakhrushev Turnuvası'nda normal süresi golsüz biten maçta penaltı atışları sonucu FC Chertanova'yı 5-4 yenerek finale yükseldi.
 • İŞTE U12 İZMİR CUP GRUPLARI
  AVRUPA'nın en ünlü ekiplerinin katılacağı, 5 Nisan'da başlayacak dev organizasyonda 9'ar takımlı 8 grup olacak...
 • RUSYA'DA TARİHİ GÜN
  SERGEY Vakhrushev Turnuvası'nda yarı finale yükselen ALFA U16 Takımımız, Krasnodar'da güzel bir gün geçirdi.
 • U10 ve U11'LERİMİZ ÇANAKKALE'DE
  ALTINORDU Futbol Akademisi (ALFA) U10 ve U11 takımlarımız, Çanakkale düzenlenecek olan, Çanakkale Şehitleri Anma Kupası'na katılacak.
 • KROMOZOM KARDEŞLİĞİ
  ALTINORDU U10 takımımız, 21 Mart Down Sendromlular Günü etkinlikleri çerçevesinde Karşıyaka Mavibahçe'deki "İyilik Atölyesi" Down Kafe'de anlamlı saatler geçirdi.
 • BÜYÜK İLGİ GÖRDÜK
  ALTINORDU Çocuk Tiyatrosu'nun sahnelediği "Gezegeni Altına Çeviren Top" isimli oyununun ikinci gösterimi Bayındır Belediyesi Kültür Merkezi'nde yapıldı.
 • AL HİLAL TAKIMINI AĞIRLADIK
  GANA temsilcisini, Altınordu Futbol Akademisi (ALFA) Metin Oktay Yerleşkesi'nde konuk ettik.
 • U18 MİLLİLER KAZANDI:4-0
  U18 Milli Takımımız, hazırlık maçında İrlanda Cumhuriyeti'ni 4-0 yendi. Üç gencimiz forma şansı buldu.
 • ALTINORDU'MUZ HIZ KESMEDİ
  TAKIMIMIZ, Osmanlıspor ile oynayacağı karşılaşmanın hazırlıklarına bugün yaptığı çalışmayla devam etti.
 • SAĞLIKLI ÇOCUK PROJESİ BAŞLADI
  NİĞDE İl Sağlık Müdürlüğü ile el ele verip, Niğde Valilığı ve Belediye Başkanlığı'nın tam desteğini aldığımız anlamlı projenin tanıtım toplantısı yapıldı.