OLİMPİYAT sporcusu milli cimnastikçi Ferhat Arıcan’ı geçen yıl kadrosuna katan Altınordu'muz,  2020 Tokyo Olimpiyatları’nda ülkemizin en büyük madalya umutlarından mili olan modern pentatloncu İlke Özyüksel’i de kırmızı-lacivertli renklere kazandırdı. Başkanımız Seyit Mehmet Özkan’ın da katıldığı İlke Özyüksel’in transferiyle ilgili basın toplantısı Rönesans Otel’de düzenlendi. Basın toplantısında Başkan Vekili Barış Orhunbilge, İcra Kurulu Üyesi Ali Ergöçmez, Altınordu Spor Kulübü Derneği 2. Başkanı Halim Bezircilioğlu ile olimpiyat sporcusu Ferhat Arıcan da yer aldı.

İLKE SIRADIŞI BİR SPORCU
İlke Özyüksel’i “sıradışı” bir sporcu olarak nitelendiren Başkan Özkan, “Ferhat Arıcan ile İlke Özyüksel, çalışmaları, disiplinleri ve zorlukları aşma azimleriyle bizim çocuklarımıza da örnek olacaktır” vurgusu yaptı.  “Her şeyi devletten beklememek gerekir” diyen Özkan, “Özkan “80 milyon nüfuslu bir ülkede yaşıyoruz. Böylesine büyük topraklarda ve böylesine geniş nüfuslu ülkelerde devlet her şeyi yapsa da yetişemez. Bu nedenle sanayiciler ve işadamları, üzerlerine düşen yükümlülüklerini yerine getirmeli. Ben gücüm ölçüsünde bu iki sporcuya destek oluyorum. İlke’yi Altınordu’ya kazandıran Gençlik Hizmetleri ve Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan’a da çok teşekkür ederim” diye konuştu. 

10 KAT FAZLA ÇALIŞIYORLAR
Özkan, olimpiyat sporcularının, futbolculardan 10 kat daha fazla çalıştıklarına dikkat çekerek, “Tam 12 yıldır bu toprakların çocuklarından gerçek profesyonel sporcular yetiştirmek için çalışıyoruz. İşin içine girince ne kadar zorlu bir iş olduğunu gördük. Çok yal kat ettik ancak halen bana göre işin yarısındayız. Ne yazık ki bizim ülkemizde spor kültürü henüz tam anlamıyla istenilen düzeyde değil. Bu nedenle de Ferhat ve İlke gibi elit performans sporcuları bile hak ettikleri yerlere ulaşamıyor. Fakat iki sporcu da bizim aradığımız kuvvet, hız ve hırsa sahip. Savaşçı ruhlarıyla bizim çocuklarımıza rol model olacaklar” diye konuştu.

9 YAŞINDA DÜNYA ŞAMPİYONU OLDU
İlk Dünya şampiyonluğunu henüz 9 yaşında alan İlke Özyüksel ise çok çalışarak bu noktaya ulaştığının altını çizerek, “Olimpiyat altın madalyası almadan bu spora veda etmeyeceğim. İnşallah Altınordu ile bu hedefime ulaşacağım” dedi. 
Atıcılık, eskrim, yüzme, binicilik ve 3. kilometre koşudan oluşan modern pentatlon dalında gençler kategorisinde Dünya rekoru ve Dünya şampiyonluğu bulunan, ülkemizi 2016 Rio Olimpiyatları’nda temsil eden İlke Özyüksel, “Şu anda performansımın en iyi dönemini yaşıyorum. 2017 yılını 5 madalya ve 2 Dünya rekoru ile kapattım. 29 Temmuz-7 Ağustos tarihlerinde Çin’de yapılacak şampiyonada da bu seriyi devam ettireceğim. Ben olimpiyata gittiğimde (Birinci belli, acaba ikinci kim olacak) diye sorulmasını istiyorum ki bu hedef için çalışıyorum” yorumu yaptı. Bir altın madalyanın getirdiği heyecanı “tarif edilemez” olarak nitelendiren genç sporcu, “Bizlerin üzerinde gerçekten büyük yük, stres var. Sürekli kazanmaya odaklı bir hayat yaşıyoruz. Yarışma günü sonunda gelen bir madalya, bize tarif edilmez duygular yaşatıyor. 2016 yılında Rio’ya gittiğimde henüz çocuk yaştaydım. Hedefim en az 4 olimpiyata katılmak” diye konuştu.

KULÜBÜMÜZÜN İKİ MİLADI VAR
Altınordu Başkan Vekili Barış Orhunbilge, Altınordu tarihinin iki miladının bulunduğunu vurgulayarak, 1923’te Cumhuriyet’in ilk kulübü olarak kurulmamız ve 2012’de ise sayın Seyit Mehmet Özkan’ın Altınordu Arması Yediemini olması, bu kulübün iki başlangıcıdır. Şu anda sadece ülkemizin değil Avrupa’nın bile dikkatle takip ettiği bir kulüp konumuna yükseldik. Ferhat ile İlke’in aramıza katılmasını da yeni bir milat olarak görüyorum. Olimpiyatta yarışan bir Altınordulu görmek, gerçekten müthiş bir duygu olacak” dedi.

FERHAT ARICAN: İLKE'YE İNANIYORUM
Altınordu Spor kulübü Derneği 2. Başkanı Halim Bezircilioğlu, görüşlerini “Türkiye’nin Altınordu’su, bu sporcu kardeşlerimizle Dünya’nın Altınordu’su olacaktır” şeklinde özetlerken Ferhat Arıcan ise şöyle konuştu: “Son bir yıldır Altınordu’nun desteğini arkamda hissetmek müthiş bir duygu. Fizyoterapistim, diyetisyenim, performans antrenörüm, medya yönetmenin, her şeyim var ve herkes kariyer planıma uygun bir şekilde çalışıyor. Bana sadece çalışmak ve başarmak kalıyor. İlke de böyle bir ortamda çok daha başarılı olacaktır. Kendisini çok yakından tanıyor ve inanıyorum.”
 • COŞKU DOLU BİR GÜN
  ÇANAKKALE'de düzenlenen 18 Mart Dostluk Turunuvası'nda futbol dolu bir günü geride bıraktık.
 • FUTBOL KEYFİ SÜRÜYOR
  İSMET Orhunbilge Futbol Okulu Mart 2 Turnuvası etkinliğinde birbirinden heyecanlı 67 maç yapılırken, öğrencilerimiz fileleri 408 kez havalandırdı.
 • ÖZKAN: HEPSİ BİZİM ÇOCUKLARIMIZ
  BAŞKANIMIZ, Bakü'de Dünya 3.'sü olan Ferhat Arıcan ile Şavkarlı Dünya 2.'si İbrahim Çolak ve antrenörleri ile İsmail Göktekin'i tebrik edip "Hepsi bu toprakların çocukları" dedi.
 • U16'LARIMIZ RUSYA YOLCUSU
  ALTINORDU Futbol Meslek Lisesi (AFML) U16 Takımımız, Rusya'nın Krasnodar şehrindeki Sergey Vakhrushev Turnuvası'na katılacak.
 • BUGÜN ALDIĞIMIZ HER NEFES...
  BUGÜN aldığımız her nefes, 103 yıl önce verilmiş son nefes sayesindedir...
 • GENÇ BEYİNLERE ALTIN ÖĞÜTLER
  BAŞKANIMIZ Özkan, İstanbul'da Boğaziçi Üniversitesi'ne konuk olup Yönetim&Liderlik Zirvesi'nde öğrencilerle bir araya geldi.
 • ŞÜKRAN, MİNNET VE SAYGIYLA
  ÇANAKKALE Zaferi'nin 103. yılında şehitlerimizi bir kez daha anıyoruz...
 • FERHAT ARICAN DÜNYA ÜÇÜNCÜSÜ
  ARTİSTİK Cimnastik Dünya Kupası'nda milli cimnastikçimiz, Ferhat Arıcan, paralel aletinde bronz madalyanın sahibi oldu.
 • GÖLCÜK'DE FUTBOL DOLU GÜN...
  U12 Turnuvası'nda grup maçlarındaki dört maçını da kazanan takımımız, Galatasaray'a yarı finalde 1-0'la takıldı ve final serisine kalma şansını kaybetti.
 • "KAZANMAYI ÖĞRENDİK"
  TEKNİK Direktörümüz Hüseyin Eroğlu, son 11 maçın dokuzunda üç puan aldıklarının altını çizerek, "Kalan 6 maç için de hedefimiz galibiyet" dedi.