ÜLKEMİZİN en büyük futbol okulları organizasyonuna sahip olan Altınordu'muz, Türkiye’nin en büyük futbol okulları turnuvasını önümüzdeki iki hafta sonunda düzenliyor. 

İlk bölümü 26-27-28 Ocak’ta, ikinci bölümü 3-4 Şubat’ta düzenlenecek Sömestr Turnuvası’na 280 takım katılacak. Toplam 3 bin 400 öğrencimizin mücadele edeceği dev organizasyonda futbolcu adayları, yıl boyunca elde ettikleri kazanımları gözler önüne sererken, futbolun büyük coşkusunu yaşayacak. Öğrencilerin aileleriyle birlikte konaklama da yapacağı turnuvada maçlar, Selçuk’taki İsmet Orhunbilge Tesisleri’nde oynanacak. 

Her günün bitiminde ise sosyal medya yönetimi, etkili iletişim, beslenme, psiko-sosyal gelişim, antrenman teknikleri dersleri verilecek. Bunun yanı sıra yeni dönem kurumsal uygulamalar ile ilgili detaylı bilgilendirmeler yapılıp, oryantasyon sağlanacak.

Altınordu Bölge Futbol Okulları Yönetmeni Aykut Turan, Sömestr Turnuvası’nın tam bir şenlik havasında geçeceğini belirterek, “Öğrencilerimiz, futbol olarak yoğun bir dönemi geride bıraktı. Şimdi artık bu kazanımlarını gösterme zamanı geldi. İki hafta sonunda iki büyük organizasyonla ülkemizin en büyük futbol okulları turnuvasını düzenleyeceğiz.  Herkesin büyük bir coşku yaşayacağına inandığımız turnuva, öğrencilerimize vereceğimiz derslerle çok daha güzel olacak” dedi.
 • DÜELLO BİZİM: 4-3
  U14 Takımımız Almanya'daki ilk hazırlık maçında VFB Stuttgart'ı mağlup etti.
 • GAZİANTEP'E HAZIRIZ
  ALTINORDU'muz salı günü deplasmanda oynayacağı maçın İzmir'deki son çalışmasını yaptı.
 • BORNOVA'DA FUTBOL ŞÖLENİ
  ALTINORDU'muzun hafta sonunda düzenlediği futbol okulu turnuvasında 750 öğrenci 112 karşılaşmaya çıktı.
 • U18'LERİMİZDEN GOL ŞOV:6-0
  ELİT U19 Ligi'nde mücadele eden ekibimiz, Samsunspor'u rahat geçti, liderliğini sürdürdü.
 • U12'LER FARKA KOŞTU:6-0
  ALTINORDU Futbol Eğitim Kurumu (AFEK) U12 Takımımız, Bergama Belediyespor'u Batuhan Güner (3), Tibet Durakçay, Kerim Göle ve Batuhan Pınarlı'nın golleriyle mağlup etti.
 • U17'LERİMİZ 4-1 KAZANDI
  ELİT U17 Ligi'nde mücadele eden takımımız, Samsunspor'u farklı yenmesini bildi.
 • U16'LARIMIZ GALİP:3-1
  U16 Elit Ligi'nde mücadele eden ekibimiz, evinde oynadığı Teleset Mobilya Akhisarspor maçını kazanıp, liderliğini sürdürdü.
 • U15'LERİMİZ FIRTINA GİBİ: 5-1
  ELİT U15 Ligi'nde mücadele eden ekibimiz, Teleset Mobilya Akhisarspor'u etkili oyunuyla farklı yendi.
 • FİNALE DOĞRU ADIM ADIM
  U13 takımı oyuncularımızın forma giydiği Fevzi Çakmak Ortaokulu, Türkiye Finalleri grup maçlarına kaldı.
 • U13'LER AĞABEYLERİ İÇİN OYNADI:1-1
  U14 takımımızın Almanya'da olması nedeniyle bugün Teleset Mobilya Akhisarspor'a karşı bir alt yaş takımımız mücadele etti.