CİMNASTİKTE 2005-2017 yılları arasında 12 kez Türkiye şampiyonu olan, ülkemizde kendi adını taşıyan üç harekete sahip tek sporcu unvanına sahip Ferhat Arıcan, yeni yılda adeta Dünya turu yapacak. Türkiye’yi Rio’da düzenlenen 2016 Olimpiyat Oyunları’nda temsil eden Altınordulu cimnastikçinin daha şimdiden 8 ayrı ülkede 9 farklı şampiyonaya gitmesi kesinlik kazandı. Arıcan, bu tur öncesinde 3-5 Mart tarihlerinde Türkiye Şampiyonası’nda altın madalya için mindere çıkacak.

Ferhat, Mart ayında Bakü ve Katar’da Dünya Kupası mücadelesi verdikten sonra sırasıyla Hırvatistan ve Portekiz’de yine Dünya Kupası sınavında madalya arayacak. Haziran ayında İspanya’daki Akdeniz Oyunları’na katılacak olan Altınordulu sporcu, Ağustos’ta İskoçya’da Avrupa Şampiyonası, Eylül’de önce Macaristan’da sonra Paris’te Dünya Kupası heyecanı yaşayacak. Ferhat Arıcan’ın bu zorlu maratonu, 25-30 Ekim’de Katar’daki Dünya Şampiyonası ile sona erecek.

2020 yılında Tokyo’da yapılacak Olimpiyat Oyunları için çalışan Ferhat Arıcan, 2018 yılının kariyeri açısından çok önemli olduğunu vurgulayarak, “Bugüne kadar 9 Avrupa Şampiyonası, 7 Dünya Şampiyonası, 3 UNIVERSIADE, 2 Akdeniz Oyunları, 1’er kez de Olimpiyat, Gençlik Oyunları ve İslam Oyunları içerisinde yer aldım. Artık çok önemli bir tecrübe kazandım. 2020 Tokyo’ya kadar olan süreçte katılacağmı her organizasyon benim için büyük önem taşıyor” diye konuştu.


 • KALDIĞIMIZ YERDEN DEVAM
  TÜRKİYE'de 7000'i aşkın bölge futbol okulu öğrencisi olan Altınordu'muzun, birincisini düzenlediği İstanbul Bölgesel Futbol Okulu turnuvasının ikinci günü sona erdi.
 • İYİ BAŞLADIK: 3-1
  İZMİR ASKF Ligi final grubu ilk maçında 37 dakika 10 kişi oynayan U13 Takımımız, Göztepe'yi mağlup etti.
 • İSTANBUL'DA DEV TURNUVA
  ALTINORDU Futbol Okullarımızda eğitim gören çocuklarımız, 1. Bölgesel Futbol Okulu turnuvası için İstanbul'da bir araya geldi.
 • BERKE'YE MİLLİ DAVET
  A Takımımızın kalecisi, Finlandiya'da düzenlenecek UEFA U19 Avrupa Şampiyonası Finalleri'nde mücadele edecek U19 Milli Takımımızın aday kadrosuna davet edildi.
 • TURA VEDA GÖZYAŞLARI...
  U13 takımımız, Volkswagen Junior Master Cup'ta müthiş oynadığı maçta Verona'ya son dakikalarda gelen golle yenilip ilk iki şansını kaybedince gözyaşlarına hakim olamadı.
 • U10'LARIMIZ TECRÜBE KAZANDI
  VİYANA'da düzenlenen Champions Trophy Cup'ta takımımız, 128 takım içerisinde 23. oldu.
 • BRAVO ÇOCUKLAR
  VİYANA’da düzenlenen Champions Trophy Cup'ta grup maçlarını 4 galibiyet, 2 beraberlik, 1 yenilgi ile tamamlayan U10 Takımımız, Dünya devi kulüplerin olduğu final grubu'na yükseldi.
 • BERLİN'DE ŞANSIMIZ DEVAM
  VOLKSWAGEN Junior Master Cup ilk günü 3 maçta 4 puanla geçtik ve ilk iki takım arasına girme şansımızı koruduk
 • VOLKSWAGEN CUP'TA A GRUBU'NDAYIZ
  ÜLKEMİZİ temsil eden U13 takımımız, ilk turda Verona, Hertha Berlin, Belvedere, Real Jose ve Americo ile karşılaşacak.
 • KUPA KADAR DEĞERLİ
  U13, U12, U11 ve U10 takımı sporcularımız 2017-2018 eğitim-öğretim dönemini 27 takdir ve 41 teşekkür ile bitirip şampiyonluk kadar değerli bir performans sergiledi.