BORNOVA Anadolu Lisesi’nin (BAL) bu yıl. 21.’sini düzenlediği Beyaz Yaşam Ödülleri sahiplerini buldu. Sadece BAL mezunlarına verilen “Beyaz Yorum”, “Beyaz Yatırım” ve “Beyaz Düşünce” ödüllerinin yanı sıra verilen “Beyaz Yaşam” Ödülü’ne Başkanımız Seyit Mehmet Özkan oy birliği ile layık bulundu. Özkan’a ödülünü Yelken Federasyonu Başkanı Özlem Akdurak takdim etti. Çok sayıda seçkin davetlinin katıldığı görkemli organizasyona BALEV Mütevelli Heyeti Başkanı Prof.Dr. Ediz Ulusoy ile BALEV Yönetim Kurulu Başkanı İsmet Demirağ ev sahipliği yaptı.

Konuşmasını “İzmirli sıra dışı insan” diye tanımladığı, Türk ilaç sektörünün duayeni ve aynı zamanda Altınordu Kulübü’nün kurucusu Süleyman Ferit Eczacıbaşı’na atfeden Özkan, “Eczacıbaşı, İzmir halkına eczacılık konusunda büyük hizmetlerde bulunan, aynı zamanda Altınordu Kulübü’nün de isim babasıdır. Kendisini her zaman (Yurdunuzdan aldığınızı, yurdunuza verin) sözleriyle hatırlayacağız. Böylesine önemli bir kurucu başkanın koltuğunu emanet aldığım için çok mutluyum. Ben de hayatımı bu toprakların çocuklarını önce (İyi Birey) ve (İyi Vatandaş), sonra (İyi Sporcu) olarak geliştirmeye vakfettim. Şu anda Ege Bölgesi genelinde 6 binin üzerinde çocuğa eğitim veriyoruz. Ve bu ödülü, ne kadar doğru bir yolda olduğumuzu göstergesi olarak algılıyorum. Manevi değeri çok büyük olan bu ödül ve şahsıma gösterilen liyakat için BAL’lılara minnettarım. BAL mezunlarının birbirlerine olan bağlılığını, BALEV’in de burs verme çabalarını hayranlıkla izliyorum” dedi.

Bu arada  Beyaz Yorum Ödülü, “Lakin İyi Yaşadık” öykü kitabının yazarı Ayşen Şahin Aksakal’a, Beyaz Yatırım Ödülü, As Tekstil sahibi Şevket Gürocak’a, Beyaz Düşünce Ödülü ise İzmir Tabip Odası Başkanı Prof.Dr. Selahattin Fehmi Ayçiçek’e verildi. • İTO BAŞKANI ÖZGENER'E ZİYARET
  BAŞKANIMIZ Seyit Mehmet Özkan, İzmir Ticaret Odası Başkanı ve yönetimine, organizasyonumuz ile Uluslararası U12 İzmir Cup hakkında bilgiler verdi.
 • TAKIMIMIZ TAKTİK ÇALIŞTI
  16.hafta maçında Boluspor'la deplasmanda karşılaşacak ekibimiz, hazırlıklarını sürdürüyor...
 • ÜÇ GENCİMİZ 11'DE BAŞLADI
  U18 Millilerimiz Bosna Hersek'i Zagrep'te 2-1 mağlup ederken, gençlerimiz Atakan Gündüz gol attı, Atalay Yıldırım ise ikinci golün asistini yaptı.
 • ALTINORDU'MUZ START VERDİ
  BOLUSPOR ile Pazar günü deplasmanda oynayacağımız maça yönelik hazırlıklara bir günlük iznin ardından başladık.
 • VELİOĞLU UNUTULMADI
  BİR döneme damgasını vuran, unutulmaz futbolcu ve teknik direktörümüz Erkan Velioğlu, vefatının ikinci yılında kabri başında sevenleriyle anıldı.
 • ÜÇ GOL ÜÇ PUAN: 3-1
  Elit U16 Ligi'nde ALFA U16 Takımımız, Osman Burak Destan'ın iki gol attığı maçta Göztepe U16'yı 3-1 yendi.
 • PUANLAR PAYLAŞILDI: 1-1
  ALFA U15 Takımımız, Elit U15 Ligi'nde 1-0 öne geçtiği maçta Göztepe ile berabere kaldı.
 • BAKANIMIZ ZİYA SELÇUK'TAN ZİYARET
  MİLLİ Eğitim Bakanımız, kulübümüzü ziyaret edip, gençlerimizle tanıştı ve tesislerimizde incelemelerde bulundu.
 • NİĞDE ANADOLU FK:1 A.DEMİRSPOR:0
  TFF 2.Lig Beyaz Grup'ta kendi sahasında konuk ettiği Başkent temsilcisini 12. dakikada Fatih Aktay'ın attığı golle yendi.
 • U14'LERİMİZ BERABERE:1-1
  ALFA U14 Takımımız, Elit U14 Ligi'nde 1-0 öne geçtiği maçta Göztepe'yle berabere kaldı.