BORNOVA Anadolu Lisesi’nin (BAL) bu yıl. 21.’sini düzenlediği Beyaz Yaşam Ödülleri sahiplerini buldu. Sadece BAL mezunlarına verilen “Beyaz Yorum”, “Beyaz Yatırım” ve “Beyaz Düşünce” ödüllerinin yanı sıra verilen “Beyaz Yaşam” Ödülü’ne Başkanımız Seyit Mehmet Özkan oy birliği ile layık bulundu. Özkan’a ödülünü Yelken Federasyonu Başkanı Özlem Akdurak takdim etti. Çok sayıda seçkin davetlinin katıldığı görkemli organizasyona BALEV Mütevelli Heyeti Başkanı Prof.Dr. Ediz Ulusoy ile BALEV Yönetim Kurulu Başkanı İsmet Demirağ ev sahipliği yaptı.

Konuşmasını “İzmirli sıra dışı insan” diye tanımladığı, Türk ilaç sektörünün duayeni ve aynı zamanda Altınordu Kulübü’nün kurucusu Süleyman Ferit Eczacıbaşı’na atfeden Özkan, “Eczacıbaşı, İzmir halkına eczacılık konusunda büyük hizmetlerde bulunan, aynı zamanda Altınordu Kulübü’nün de isim babasıdır. Kendisini her zaman (Yurdunuzdan aldığınızı, yurdunuza verin) sözleriyle hatırlayacağız. Böylesine önemli bir kurucu başkanın koltuğunu emanet aldığım için çok mutluyum. Ben de hayatımı bu toprakların çocuklarını önce (İyi Birey) ve (İyi Vatandaş), sonra (İyi Sporcu) olarak geliştirmeye vakfettim. Şu anda Ege Bölgesi genelinde 6 binin üzerinde çocuğa eğitim veriyoruz. Ve bu ödülü, ne kadar doğru bir yolda olduğumuzu göstergesi olarak algılıyorum. Manevi değeri çok büyük olan bu ödül ve şahsıma gösterilen liyakat için BAL’lılara minnettarım. BAL mezunlarının birbirlerine olan bağlılığını, BALEV’in de burs verme çabalarını hayranlıkla izliyorum” dedi.

Bu arada  Beyaz Yorum Ödülü, “Lakin İyi Yaşadık” öykü kitabının yazarı Ayşen Şahin Aksakal’a, Beyaz Yatırım Ödülü, As Tekstil sahibi Şevket Gürocak’a, Beyaz Düşünce Ödülü ise İzmir Tabip Odası Başkanı Prof.Dr. Selahattin Fehmi Ayçiçek’e verildi. • BURAK İNCE ADAY KADRODA
  AFMO U15 Takımında yer alan futbolcumuz Burak İnce, U14 Milli Takımımızın Antalya'da yapacağı hazırlık kampı aday kadrosuna çağrıldı.
 • TAHA'YA GEÇMİŞ OLSUN ZİYARETİ
  SOL dizinden ameliyat olan geç kalecimizi hastanede ziyaret ederek moral verdik.
 • HAZIRLIKLARIMIZ TEMPOLU SÜRÜYOR
  ALTINORDU'muz, Elazığspor maçına yönelik çalışmalarına bugün yaptığı antrenmanla devam etti.
 • STUTTGART U19:2 – ALTINORDU U18:2
  U18 Takımımız, Almanya'da oynadığı son hazırlık maçında 2-0 geriye düşmesine rağmen Hakkı Peker ve Atalay Yıldırım'ın golleriyle sahadan beraberlikle ayrıldı.
 • GENÇLERİMİZDEN İKİ GOL
  U17 Milli Takımımız, hazırlık maçında Romanya'yı 6-2 yendi. Karşılaşmada futbolcularımız, Barışcan Işık Altunbaş ve Atakan Gündüz 1'er golle skora katkıda bulundu.
 • MADALYA ZENGİNİ FERHAT ARICAN
  ALTINORDU'muzun olimpik cimnastikçisi, kariyeri boyunca kazandığı madalyalarını artık koyacak yer bulamıyor.
 • KALBİMİZ YUSUF AKLAN'DA
  BİR dönem Altınordu forması da giyen Göztepe U17 takımı kalecisine acil şifalar dileriz.
 • ÇALIŞMALARA START VERDİK
  SEZONUN ikinci yarısının ilk maçında Elazığspor ile karşılaşacak ekibimiz, hazırlıklarına başladı
 • ALMANYA'DA FARKLI GALİBİYET:3-0
  AFMO U18 Takımımız, özel maçta Unterhacning U19'u Atalay Yıldırım, Embiya Ayyıldız ve Atalay Gürel'in golleriyle geçti.
 • U12’LERİMİZ 3 PUANI 3 GOLLE ALDI
  ALTINORDU Futbol Eğitim Kurumu (AFEK) ekibimiz, Tire 1922 Spor’u 3-0 mağlup etti.