BORNOVA Anadolu Lisesi’nin (BAL) bu yıl. 21.’sini düzenlediği Beyaz Yaşam Ödülleri sahiplerini buldu. Sadece BAL mezunlarına verilen “Beyaz Yorum”, “Beyaz Yatırım” ve “Beyaz Düşünce” ödüllerinin yanı sıra verilen “Beyaz Yaşam” Ödülü’ne Başkanımız Seyit Mehmet Özkan oy birliği ile layık bulundu. Özkan’a ödülünü Yelken Federasyonu Başkanı Özlem Akdurak takdim etti. Çok sayıda seçkin davetlinin katıldığı görkemli organizasyona BALEV Mütevelli Heyeti Başkanı Prof.Dr. Ediz Ulusoy ile BALEV Yönetim Kurulu Başkanı İsmet Demirağ ev sahipliği yaptı.

Konuşmasını “İzmirli sıra dışı insan” diye tanımladığı, Türk ilaç sektörünün duayeni ve aynı zamanda Altınordu Kulübü’nün kurucusu Süleyman Ferit Eczacıbaşı’na atfeden Özkan, “Eczacıbaşı, İzmir halkına eczacılık konusunda büyük hizmetlerde bulunan, aynı zamanda Altınordu Kulübü’nün de isim babasıdır. Kendisini her zaman (Yurdunuzdan aldığınızı, yurdunuza verin) sözleriyle hatırlayacağız. Böylesine önemli bir kurucu başkanın koltuğunu emanet aldığım için çok mutluyum. Ben de hayatımı bu toprakların çocuklarını önce (İyi Birey) ve (İyi Vatandaş), sonra (İyi Sporcu) olarak geliştirmeye vakfettim. Şu anda Ege Bölgesi genelinde 6 binin üzerinde çocuğa eğitim veriyoruz. Ve bu ödülü, ne kadar doğru bir yolda olduğumuzu göstergesi olarak algılıyorum. Manevi değeri çok büyük olan bu ödül ve şahsıma gösterilen liyakat için BAL’lılara minnettarım. BAL mezunlarının birbirlerine olan bağlılığını, BALEV’in de burs verme çabalarını hayranlıkla izliyorum” dedi.

Bu arada  Beyaz Yorum Ödülü, “Lakin İyi Yaşadık” öykü kitabının yazarı Ayşen Şahin Aksakal’a, Beyaz Yatırım Ödülü, As Tekstil sahibi Şevket Gürocak’a, Beyaz Düşünce Ödülü ise İzmir Tabip Odası Başkanı Prof.Dr. Selahattin Fehmi Ayçiçek’e verildi. • SON 6 MAÇI KAZANMAK İSTİYORUZ
  tEKNİK Direktörümüz Hüseyin Eroğlu, ligde geride kalan tüm karşılaşmalardan galip ayrılmak istediklerini söyledi.
 • PUANLAR PAYLAŞILDI:1-1
  U16 Elit Ligi'nde Göztepe U16 takımı ile kendi sahamızda berabere kaldık.
 • ALTINORDU'MUZ:2 – DENİZLİSPOR:1
  KIYASIYA mücadele şeklinde geçen maçta Kerim Avcı'nın iki golüyle 2-1 galip tamamlayarak puanımızı 48'e yükselttik.
 • GERİDEN GELİP KAZANDIK: 3-1
  ELİT U15 Ligi'nde mücadele eden ekibimiz, Göztepe U15 takımını 1-0 geriye düşmesine rağmen 3-1 mağlup etti.
 • SERİYE DEVAM:2-1
  U18 Elit Ligi'nde 26. hafta karşılaşmasında takımımız, İstanbulspor'u son dakikada bulduğu gol ile mağlup etti.
 • KAZANAN ÇIKMADI:0-0
  ELİT U14 Ligi'nde takımımız, sahasında Göztepe ile berabere kaldı.
 • YARI FİNALDEYİZ
  İZMİR ASKF Ligi İzmir Finallerinde Yeşilova Esnafspor 7-0 gibi farklı skorla mağlup eden U12 takımımız, yarı finale yükselti.
 • U17'LERİMİZ NET SKORLA:4-1
  ELİT U17 Ligi'nde mücadele eden takımımız, İstanbulspor'u farklı yendi.
 • MİLLİ GURUR
  A Takımımızdan Barış Alıcı, Berke Özer ve Yusuf Acer Ümit Millilerin İsveç ve Malta maçları aday kadrosuna çağrıldı.
 • U12'LERİMİZ GÖLCÜK'TE
  AFMOO U12 Takımımız, Kocaeli'nde Gölcükspor'un düzenlediği Gölcük Cup'ta yer alacak.