BORNOVA Anadolu Lisesi’nin (BAL) bu yıl. 21.’sini düzenlediği Beyaz Yaşam Ödülleri sahiplerini buldu. Sadece BAL mezunlarına verilen “Beyaz Yorum”, “Beyaz Yatırım” ve “Beyaz Düşünce” ödüllerinin yanı sıra verilen “Beyaz Yaşam” Ödülü’ne Başkanımız Seyit Mehmet Özkan oy birliği ile layık bulundu. Özkan’a ödülünü Yelken Federasyonu Başkanı Özlem Akdurak takdim etti. Çok sayıda seçkin davetlinin katıldığı görkemli organizasyona BALEV Mütevelli Heyeti Başkanı Prof.Dr. Ediz Ulusoy ile BALEV Yönetim Kurulu Başkanı İsmet Demirağ ev sahipliği yaptı.

Konuşmasını “İzmirli sıra dışı insan” diye tanımladığı, Türk ilaç sektörünün duayeni ve aynı zamanda Altınordu Kulübü’nün kurucusu Süleyman Ferit Eczacıbaşı’na atfeden Özkan, “Eczacıbaşı, İzmir halkına eczacılık konusunda büyük hizmetlerde bulunan, aynı zamanda Altınordu Kulübü’nün de isim babasıdır. Kendisini her zaman (Yurdunuzdan aldığınızı, yurdunuza verin) sözleriyle hatırlayacağız. Böylesine önemli bir kurucu başkanın koltuğunu emanet aldığım için çok mutluyum. Ben de hayatımı bu toprakların çocuklarını önce (İyi Birey) ve (İyi Vatandaş), sonra (İyi Sporcu) olarak geliştirmeye vakfettim. Şu anda Ege Bölgesi genelinde 6 binin üzerinde çocuğa eğitim veriyoruz. Ve bu ödülü, ne kadar doğru bir yolda olduğumuzu göstergesi olarak algılıyorum. Manevi değeri çok büyük olan bu ödül ve şahsıma gösterilen liyakat için BAL’lılara minnettarım. BAL mezunlarının birbirlerine olan bağlılığını, BALEV’in de burs verme çabalarını hayranlıkla izliyorum” dedi.

Bu arada  Beyaz Yorum Ödülü, “Lakin İyi Yaşadık” öykü kitabının yazarı Ayşen Şahin Aksakal’a, Beyaz Yatırım Ödülü, As Tekstil sahibi Şevket Gürocak’a, Beyaz Düşünce Ödülü ise İzmir Tabip Odası Başkanı Prof.Dr. Selahattin Fehmi Ayçiçek’e verildi. • MİLLİLERİMİZ YENİLDİ
  U18 Takımımız, İspanya'da düzenlenen Akdeniz Oyunları'ndaki ilk maçında Fransa'ya 1-0 mağlup olurken, gençlerimiz Onur Taha Takır, Berkay Görmez ve Şahan Akyüz forma giydi.
 • İKİ'DE İKİ YAPTIK:4-0
  U13 Takımımız, İzmir ASKF final grubu maçında Kemalpaşa 1923'ü farklı yenerek şampiyonluğa çok yaklaştı.
 • COŞKUYLA SONA ERDİ
  ALTINORDU Futbol Okulları'mızın düzenlediği "İstanbul Bölgesel Futbol Okulu" turnuvasında 82 maç yapan miniklerimiz, futbol dolu üç gün geçirdi.
 • FUTBOL ŞÖLENİ SÜRÜYOR
  FUTBOL Okulu öğrencilerimiz Yaza Merhaba Turnuvası'nda birbirinden heyecanlı maçlara çıkıyor.
 • KALDIĞIMIZ YERDEN DEVAM
  TÜRKİYE'de 7000'i aşkın bölge futbol okulu öğrencisi olan Altınordu'muzun, birincisini düzenlediği İstanbul Bölgesel Futbol Okulu turnuvasının ikinci günü sona erdi.
 • İYİ BAŞLADIK: 3-1
  İZMİR ASKF Ligi final grubu ilk maçında 37 dakika 10 kişi oynayan U13 Takımımız, Göztepe'yi mağlup etti.
 • İSTANBUL'DA DEV TURNUVA
  ALTINORDU Futbol Okullarımızda eğitim gören çocuklarımız, 1. Bölgesel Futbol Okulu turnuvası için İstanbul'da bir araya geldi.
 • TURA VEDA GÖZYAŞLARI...
  U13 takımımız, Volkswagen Junior Master Cup'ta müthiş oynadığı maçta Verona'ya son dakikalarda gelen golle yenilip ilk iki şansını kaybedince gözyaşlarına hakim olamadı.
 • U10'LARIMIZ TECRÜBE KAZANDI
  VİYANA'da düzenlenen Champions Trophy Cup'ta takımımız, 128 takım içerisinde 23. oldu.
 • BRAVO ÇOCUKLAR
  VİYANA’da düzenlenen Champions Trophy Cup'ta grup maçlarını 4 galibiyet, 2 beraberlik, 1 yenilgi ile tamamlayan U10 Takımımız, Dünya devi kulüplerin olduğu final grubu'na yükseldi.