ÜLKEMİZİN en büyük özkaynak modelini yaratan Altınordu, 10-13 yaş arası çocukların eğitim gördüğü Futbol Eğitim Kurumu’nda (AFEK) yeni bir dönem başlattı. Uzman Klinik ve Spor Psikoloğu Seren Akıncı Özdurulmuş ile Uzman Psikolog Müge Küçükgörmen’in, eğitimlerini sürdüren tüm çocuklara psikoloji destek vermesi üzerine hazırlanan ve uzun süredir devam eden program, kapsamı genişletilip velileri de içerisine alacak şekilde yeniden dizayn edildi.

Uzman Psikolog Müge Küçükgörmen ve Uzman Klinik ve Spor Psikoloğu Seren Akıncı Özdurulmuş, AFEK velileri için özel bir seans organize ederek bilgilendirmeler yaptı. Yeşilyurt’taki Sait Altınordu Yerleşkesi’nde iki seans halinde gerçekleşen eğitimde velilere çocuk istismarı ve çocuk koruması hakkında örnek durumlar üzerinden önemli veriler aktarıldı. Çocukların karşı karşıya kalabileceği olumsuz durumlara karşı velilerin nasıl pozisyon alması gerektiği, çocukları böylesi durumlardan nasıl koruyabilecekleri konularında bilgilendirilen veliler, her şeyi konunun uzmanından öğrenme fırsatı elde ettiler. 

Özdurulmuş ve Küçükgörmen, “Veliler, sporcu gelişiminde çok önemli bir unsur. Onların donanımlı olması, burada bizim işimizi daha verimli şekilde yapmamızı sağlıyor. Veli eğitimleri ile paralel giden psikolojik destek seansları da futbolcu adayının ve antrenörün daha güçlü bir mental altyapıya sahip olmasını sağlıyor” dedi.  • KUPA SINAVI
  ZİRAAT Türkiye Kupası 3. Tur maçında Pendikspor'la karşılaşacak ekibimiz, İstanbul'a giderek maç saatini beklemeye başladı.
 • HEYECAN DOLU TURNUVA
  U12 Takımımız, Şehit Eren Bülbül Yarınların Yıldızları U12 Elit Cup'ta birbirinden heyecanlı maçlar oynarken, turnuvayı 5. sırada tamamladı.
 • ÇOCUKLARLA GÜZEL BİR GÜN
  ALTINORDU Futbol Kulüp Başkanı Seyit Mehmet Özkan, Pınargücü’nü ziyaret ederken oynadığımız iki hazırlık maçını takip etti.
 • ALTINORDU'MUZ:0 GÖZTEPE:1
  ELİT U15 Ligi'nde bir topumuzun direkten döndüğü maçta rakibimize tek golle kaybettik.
 • U16'LAR FARKLI YENİLDİ
  ALTINORDU Futbol Akademisi (ALFA) U16 takımımız, deplasmanda Göztepe U16'ya 3-0 mağlup oldu.
 • U14'LERİMİZ PUANLARI PAYLAŞTI
  ALTINORDU Futbol Akademisi (ALFA) U14 takımımız, evinde Göztepe ile 1-1 berabere kaldı.
 • MANİSASPOR:2 - NİĞDE ANADOLU FK: 3
  HAZIRLAYICI takımımız, 2-0 geriye düştüğü Manisaspor karşısında, Musa Caner Aktaş'ın iki ve İsmail Güven'in son dakikada attığı golle sahadan üç puanla ayrıldı.
 • U18'LERİMİZ BERABERE KALDI:1-1
  ELİT U19 B Ligi'ndeki 6. hafta maçında Adana Demirspor U19 ile deplasmanda oynadığımız maçtan eşitlikle döndük.
 • ÜÇ GOL ÜÇ PUAN: 3-1
  ALFA U17 takımımız, U17 Elit B Ligi'nde deplasmanda Adana Demirspor U17'yi 3-1 yenerek galibiyete uzandı.
 • MİLLİ GURUR
  U17 Milli Takımımız, İrlanda Cumhuriyeti ile oynadığı ikinci hazırlık maçında 4-1 mağlup oldu. Oyuncularımız, Rahmi Salih Kaya, Salih Kavrazlı ve Polat Abay ilk 11'de sahaya çıktı.