ÜLKEMİZİN en büyük özkaynak modelini yaratan Altınordu, 10-13 yaş arası çocukların eğitim gördüğü Futbol Eğitim Kurumu’nda (AFEK) yeni bir dönem başlattı. Uzman Klinik ve Spor Psikoloğu Seren Akıncı Özdurulmuş ile Uzman Psikolog Müge Küçükgörmen’in, eğitimlerini sürdüren tüm çocuklara psikoloji destek vermesi üzerine hazırlanan ve uzun süredir devam eden program, kapsamı genişletilip velileri de içerisine alacak şekilde yeniden dizayn edildi.

Uzman Psikolog Müge Küçükgörmen ve Uzman Klinik ve Spor Psikoloğu Seren Akıncı Özdurulmuş, AFEK velileri için özel bir seans organize ederek bilgilendirmeler yaptı. Yeşilyurt’taki Sait Altınordu Yerleşkesi’nde iki seans halinde gerçekleşen eğitimde velilere çocuk istismarı ve çocuk koruması hakkında örnek durumlar üzerinden önemli veriler aktarıldı. Çocukların karşı karşıya kalabileceği olumsuz durumlara karşı velilerin nasıl pozisyon alması gerektiği, çocukları böylesi durumlardan nasıl koruyabilecekleri konularında bilgilendirilen veliler, her şeyi konunun uzmanından öğrenme fırsatı elde ettiler. 

Özdurulmuş ve Küçükgörmen, “Veliler, sporcu gelişiminde çok önemli bir unsur. Onların donanımlı olması, burada bizim işimizi daha verimli şekilde yapmamızı sağlıyor. Veli eğitimleri ile paralel giden psikolojik destek seansları da futbolcu adayının ve antrenörün daha güçlü bir mental altyapıya sahip olmasını sağlıyor” dedi.  • KALDIĞIMIZ YERDEN DEVAM
  TÜRKİYE'de 7000'i aşkın bölge futbol okulu öğrencisi olan Altınordu'muzun, birincisini düzenlediği İstanbul Bölgesel Futbol Okulu turnuvasının ikinci günü sona erdi.
 • İYİ BAŞLADIK: 3-1
  İZMİR ASKF Ligi final grubu ilk maçında 37 dakika 10 kişi oynayan U13 Takımımız, Göztepe'yi mağlup etti.
 • İSTANBUL'DA DEV TURNUVA
  ALTINORDU Futbol Okullarımızda eğitim gören çocuklarımız, 1. Bölgesel Futbol Okulu turnuvası için İstanbul'da bir araya geldi.
 • BERKE'YE MİLLİ DAVET
  A Takımımızın kalecisi, Finlandiya'da düzenlenecek UEFA U19 Avrupa Şampiyonası Finalleri'nde mücadele edecek U19 Milli Takımımızın aday kadrosuna davet edildi.
 • TURA VEDA GÖZYAŞLARI...
  U13 takımımız, Volkswagen Junior Master Cup'ta müthiş oynadığı maçta Verona'ya son dakikalarda gelen golle yenilip ilk iki şansını kaybedince gözyaşlarına hakim olamadı.
 • U10'LARIMIZ TECRÜBE KAZANDI
  VİYANA'da düzenlenen Champions Trophy Cup'ta takımımız, 128 takım içerisinde 23. oldu.
 • BRAVO ÇOCUKLAR
  VİYANA’da düzenlenen Champions Trophy Cup'ta grup maçlarını 4 galibiyet, 2 beraberlik, 1 yenilgi ile tamamlayan U10 Takımımız, Dünya devi kulüplerin olduğu final grubu'na yükseldi.
 • BERLİN'DE ŞANSIMIZ DEVAM
  VOLKSWAGEN Junior Master Cup ilk günü 3 maçta 4 puanla geçtik ve ilk iki takım arasına girme şansımızı koruduk
 • VOLKSWAGEN CUP'TA A GRUBU'NDAYIZ
  ÜLKEMİZİ temsil eden U13 takımımız, ilk turda Verona, Hertha Berlin, Belvedere, Real Jose ve Americo ile karşılaşacak.
 • KUPA KADAR DEĞERLİ
  U13, U12, U11 ve U10 takımı sporcularımız 2017-2018 eğitim-öğretim dönemini 27 takdir ve 41 teşekkür ile bitirip şampiyonluk kadar değerli bir performans sergiledi.