ÜLKEMİZİN en büyük özkaynak modelini yaratan Altınordu, 10-13 yaş arası çocukların eğitim gördüğü Futbol Eğitim Kurumu’nda (AFEK) yeni bir dönem başlattı. Uzman Klinik ve Spor Psikoloğu Seren Akıncı Özdurulmuş ile Uzman Psikolog Müge Küçükgörmen’in, eğitimlerini sürdüren tüm çocuklara psikoloji destek vermesi üzerine hazırlanan ve uzun süredir devam eden program, kapsamı genişletilip velileri de içerisine alacak şekilde yeniden dizayn edildi.

Uzman Psikolog Müge Küçükgörmen ve Uzman Klinik ve Spor Psikoloğu Seren Akıncı Özdurulmuş, AFEK velileri için özel bir seans organize ederek bilgilendirmeler yaptı. Yeşilyurt’taki Sait Altınordu Yerleşkesi’nde iki seans halinde gerçekleşen eğitimde velilere çocuk istismarı ve çocuk koruması hakkında örnek durumlar üzerinden önemli veriler aktarıldı. Çocukların karşı karşıya kalabileceği olumsuz durumlara karşı velilerin nasıl pozisyon alması gerektiği, çocukları böylesi durumlardan nasıl koruyabilecekleri konularında bilgilendirilen veliler, her şeyi konunun uzmanından öğrenme fırsatı elde ettiler. 

Özdurulmuş ve Küçükgörmen, “Veliler, sporcu gelişiminde çok önemli bir unsur. Onların donanımlı olması, burada bizim işimizi daha verimli şekilde yapmamızı sağlıyor. Veli eğitimleri ile paralel giden psikolojik destek seansları da futbolcu adayının ve antrenörün daha güçlü bir mental altyapıya sahip olmasını sağlıyor” dedi.  • U12'LERİMİZ ALMANYA'DA
  ALFA ekibimiz, 7. kez düzenlenecek Weihnachtscup’a katılacak, ayrıca bir dizi özel maça çıkacak.
 • EGE KUPASI İNCELEMESİ
  İNGİLTERE U16 Milli Takım yetkilileri, 14 maçın 10'unun oynayacağı Metin Oktay Tesisleri'nde incelemelerde bulunmak üzere İzmir'e geldi.
 • OĞULCAN'DAN MÜJDELİ HABER
  MENİSKÜS ve kıkırdak sorunu nedeniyle ameliyat olan genç oyuncumuzun, ligin ikinci yarısına yetişeceği açıklandı.
 • DR. ZEREN'E TEŞEKKÜRLER
  BAŞKANIMIZ Seyit Mehmet Özkan ve İcra Kurulu üyelerimiz, yıllardır kulübümüze önemli destekler veren Op.Dr.Bülent Zeren'e teşekkür ziyaretinde bulundu.
 • İTO BAŞKANI ÖZGENER'E ZİYARET
  BAŞKANIMIZ Seyit Mehmet Özkan, İzmir Ticaret Odası Başkanı ve yönetimine, organizasyonumuz ile Uluslararası U12 İzmir Cup hakkında bilgiler verdi.
 • TAKIMIMIZ TAKTİK ÇALIŞTI
  16.hafta maçında Boluspor'la deplasmanda karşılaşacak ekibimiz, hazırlıklarını sürdürüyor...
 • ÜÇ GENCİMİZ 11'DE BAŞLADI
  U18 Millilerimiz Bosna Hersek'i Zagrep'te 2-1 mağlup ederken, gençlerimiz Atakan Gündüz gol attı, Atalay Yıldırım ise ikinci golün asistini yaptı.
 • ALTINORDU'MUZ START VERDİ
  BOLUSPOR ile Pazar günü deplasmanda oynayacağımız maça yönelik hazırlıklara bir günlük iznin ardından başladık.
 • VELİOĞLU UNUTULMADI
  BİR döneme damgasını vuran, unutulmaz futbolcu ve teknik direktörümüz Erkan Velioğlu, vefatının ikinci yılında kabri başında sevenleriyle anıldı.
 • ÜÇ GOL ÜÇ PUAN: 3-1
  Elit U16 Ligi'nde ALFA U16 Takımımız, Osman Burak Destan'ın iki gol attığı maçta Göztepe U16'yı 3-1 yendi.