ÜLKEMİZİN en büyük özkaynak modelini yaratan Altınordu, 10-13 yaş arası çocukların eğitim gördüğü Futbol Eğitim Kurumu’nda (AFEK) yeni bir dönem başlattı. Uzman Klinik ve Spor Psikoloğu Seren Akıncı Özdurulmuş ile Uzman Psikolog Müge Küçükgörmen’in, eğitimlerini sürdüren tüm çocuklara psikoloji destek vermesi üzerine hazırlanan ve uzun süredir devam eden program, kapsamı genişletilip velileri de içerisine alacak şekilde yeniden dizayn edildi.

Uzman Psikolog Müge Küçükgörmen ve Uzman Klinik ve Spor Psikoloğu Seren Akıncı Özdurulmuş, AFEK velileri için özel bir seans organize ederek bilgilendirmeler yaptı. Yeşilyurt’taki Sait Altınordu Yerleşkesi’nde iki seans halinde gerçekleşen eğitimde velilere çocuk istismarı ve çocuk koruması hakkında örnek durumlar üzerinden önemli veriler aktarıldı. Çocukların karşı karşıya kalabileceği olumsuz durumlara karşı velilerin nasıl pozisyon alması gerektiği, çocukları böylesi durumlardan nasıl koruyabilecekleri konularında bilgilendirilen veliler, her şeyi konunun uzmanından öğrenme fırsatı elde ettiler. 

Özdurulmuş ve Küçükgörmen, “Veliler, sporcu gelişiminde çok önemli bir unsur. Onların donanımlı olması, burada bizim işimizi daha verimli şekilde yapmamızı sağlıyor. Veli eğitimleri ile paralel giden psikolojik destek seansları da futbolcu adayının ve antrenörün daha güçlü bir mental altyapıya sahip olmasını sağlıyor” dedi.  • COŞKU DOLU BİR GÜN
  ÇANAKKALE'de düzenlenen 18 Mart Dostluk Turunuvası'nda futbol dolu bir günü geride bıraktık.
 • FUTBOL KEYFİ SÜRÜYOR
  İSMET Orhunbilge Futbol Okulu Mart 2 Turnuvası etkinliğinde birbirinden heyecanlı 67 maç yapılırken, öğrencilerimiz fileleri 408 kez havalandırdı.
 • ÖZKAN: HEPSİ BİZİM ÇOCUKLARIMIZ
  BAŞKANIMIZ, Bakü'de Dünya 3.'sü olan Ferhat Arıcan ile Şavkarlı Dünya 2.'si İbrahim Çolak ve antrenörleri ile İsmail Göktekin'i tebrik edip "Hepsi bu toprakların çocukları" dedi.
 • U16'LARIMIZ RUSYA YOLCUSU
  ALTINORDU Futbol Meslek Lisesi (AFML) U16 Takımımız, Rusya'nın Krasnodar şehrindeki Sergey Vakhrushev Turnuvası'na katılacak.
 • BUGÜN ALDIĞIMIZ HER NEFES...
  BUGÜN aldığımız her nefes, 103 yıl önce verilmiş son nefes sayesindedir...
 • GENÇ BEYİNLERE ALTIN ÖĞÜTLER
  BAŞKANIMIZ Özkan, İstanbul'da Boğaziçi Üniversitesi'ne konuk olup Yönetim&Liderlik Zirvesi'nde öğrencilerle bir araya geldi.
 • ŞÜKRAN, MİNNET VE SAYGIYLA
  ÇANAKKALE Zaferi'nin 103. yılında şehitlerimizi bir kez daha anıyoruz...
 • FERHAT ARICAN DÜNYA ÜÇÜNCÜSÜ
  ARTİSTİK Cimnastik Dünya Kupası'nda milli cimnastikçimiz, Ferhat Arıcan, paralel aletinde bronz madalyanın sahibi oldu.
 • GÖLCÜK'DE FUTBOL DOLU GÜN...
  U12 Turnuvası'nda grup maçlarındaki dört maçını da kazanan takımımız, Galatasaray'a yarı finalde 1-0'la takıldı ve final serisine kalma şansını kaybetti.
 • "KAZANMAYI ÖĞRENDİK"
  TEKNİK Direktörümüz Hüseyin Eroğlu, son 11 maçın dokuzunda üç puan aldıklarının altını çizerek, "Kalan 6 maç için de hedefimiz galibiyet" dedi.