ÜLKEMİZİN en büyük özkaynak modelini yaratan Altınordu, 10-13 yaş arası çocukların eğitim gördüğü Futbol Eğitim Kurumu’nda (AFEK) yeni bir dönem başlattı. Uzman Klinik ve Spor Psikoloğu Seren Akıncı Özdurulmuş ile Uzman Psikolog Müge Küçükgörmen’in, eğitimlerini sürdüren tüm çocuklara psikoloji destek vermesi üzerine hazırlanan ve uzun süredir devam eden program, kapsamı genişletilip velileri de içerisine alacak şekilde yeniden dizayn edildi.

Uzman Psikolog Müge Küçükgörmen ve Uzman Klinik ve Spor Psikoloğu Seren Akıncı Özdurulmuş, AFEK velileri için özel bir seans organize ederek bilgilendirmeler yaptı. Yeşilyurt’taki Sait Altınordu Yerleşkesi’nde iki seans halinde gerçekleşen eğitimde velilere çocuk istismarı ve çocuk koruması hakkında örnek durumlar üzerinden önemli veriler aktarıldı. Çocukların karşı karşıya kalabileceği olumsuz durumlara karşı velilerin nasıl pozisyon alması gerektiği, çocukları böylesi durumlardan nasıl koruyabilecekleri konularında bilgilendirilen veliler, her şeyi konunun uzmanından öğrenme fırsatı elde ettiler. 

Özdurulmuş ve Küçükgörmen, “Veliler, sporcu gelişiminde çok önemli bir unsur. Onların donanımlı olması, burada bizim işimizi daha verimli şekilde yapmamızı sağlıyor. Veli eğitimleri ile paralel giden psikolojik destek seansları da futbolcu adayının ve antrenörün daha güçlü bir mental altyapıya sahip olmasını sağlıyor” dedi.  • STUTTGART U19:2 – ALTINORDU U18:2
  U18 Takımımız, Almanya'da oynadığı son hazırlık maçında 2-0 geriye düşmesine rağmen Hakkı Peker ve Atalay Yıldırım'ın golleriyle sahadan beraberlikle ayrıldı.
 • GENÇLERİMİZDEN İKİ GOL
  U17 Milli Takımımız, hazırlık maçında Romanya'yı 6-2 yendi. Karşılaşmada futbolcularımız, Barışcan Işık Altunbaş ve Atakan Gündüz 1'er golle skora katkıda bulundu.
 • MADALYA ZENGİNİ FERHAT ARICAN
  ALTINORDU'muzun olimpik cimnastikçisi, kariyeri boyunca kazandığı madalyalarını artık koyacak yer bulamıyor.
 • KALBİMİZ YUSUF AKLAN'DA
  BİR dönem Altınordu forması da giyen Göztepe U17 takımı kalecisine acil şifalar dileriz.
 • ÇALIŞMALARA START VERDİK
  SEZONUN ikinci yarısının ilk maçında Elazığspor ile karşılaşacak ekibimiz, hazırlıklarına başladı
 • ALMANYA'DA FARKLI GALİBİYET:3-0
  AFMO U18 Takımımız, özel maçta Unterhacning U19'u Atalay Yıldırım, Embiya Ayyıldız ve Atalay Gürel'in golleriyle geçti.
 • U12’LERİMİZ 3 PUANI 3 GOLLE ALDI
  ALTINORDU Futbol Eğitim Kurumu (AFEK) ekibimiz, Tire 1922 Spor’u 3-0 mağlup etti.
 • BAYERN MÜNİH U19:3 ALTINORDU U18:1
  AFMO U18 Takımımız FC Bayern Münih ile oynadığı özel maçta tek golümüzü Berkay Görmez attı.
 • U15'LERİMİZ KAZANDI: 2-1
  ALTINORDU Futbol Meslek Okulu (AFMO) U15 takımımız, deplasmanda Antalyaspor'u mağlup etti.
 • ALTINORDU U16:1 – ANTALYA U16:2
  U16 Bölgesel Gelişim Ligi'ndeki ekibimiz, evinde Antalyaspor U16 takımına mağlup oldu.