ÜMRANİYESPOR: 2 - ALTINORDU: 0

STAT: Ümraniye Belediye Stadı
HAKEMLER: Özgüç Türkalp, Seyfettin Ünal, Utku Tunavelioğlu
ÜMRANİYESPOR: Metin Erol – Oğuz Ceylan, Merthan Açıl, Aaron Appindang, Mehmet Sedef, Jean Drole, Timur Temeltaş, İbrahim Akdağ (Dk.66 Cleyton Silva), Bahadır Taşdelen (Dk.83 Bulut Kaya), Andreas Vasilogiannis, Dimitar Rangelov (Dk.89 Serdar Özbayraktar)
 ALTINORDU:  Berke Özer – Caner Aktaş, Uğur Arslan Kuru, Recep Yemişci, Yusuf Acer (Dk.83 Alican Özfesli), Murat Uçar (Dk.62 Mirkan Aydın),   Oğulcan Ülgün (Dk.77 Fatih Aktay), Serkan Göksu, Kerim Avcı, Barış Alıcı,  Erdoğan Yeşilyurt
GOLLER: Dk.59 Dimitar Rangelov, 65 İbrahim Akdağ (Ümraniyespor)
SARI KARTLAR: Uğur Arslan Kuru, Oğulcan Ülgün, Kerim Avcı, Recep Yemişci (Altınordu), İbrahim Akdağ, Merthan Açıl (Ümraniyespor)

ALTINORDU'muz, TFF 1. Lig’de lider Ümraniyespor’a deplasmanda 2-0’lık skorla mağlup oldu. Maçı Altınordu'muz ile sponsorluk anlaşması imzalayan Petrol Ofisi’nin CEO’su Selim Şiper, Yönetim Kurulu Üyemiz Barış Orhunbilge ile birlikte izledi.

9. dakikada Kerim Avcı kaleyi tam karşıdan gören pozisyondaki serbest vuruşu direkt kaleye gönderdi, savunmaya çarpan top yön değiştirip direğin yanından kornere gitti.

21. dakikada İbrahim Akdağ soldan altıpasın uzak köşesine gönderdi, Rangelov yükselip kafayı vurdu, kaleci Berke Özer uçarak topu direk dibinde bloke etti.

30. dakikada hızlı gelişen Ümraniyespor atağında İbrahim Akdağ yayın üzerinden vurdu, Uğur Arslan Kuru’nun ayak koyduğu top direğin yanından kornere çıktı.

32. dakikada savunmanın arkasına atılan topa Rangelov atak yaptı ancak kalesini mükemmel bir zamanlama ile terk eden Berke Özer, ayaklarıyla topu ceza sahası dışında uzaklaştırdı.

37. dakikada ceza sahasına sağdan kesilen topa Erdoğan Yeşilyurt yükseldi, başını sıyıran top arkaya düştü, savunma araya girip uzaklaştırdı.

38. dakikada Barış Alıcı sağdan yayın üzerine çıkardı, Erdoğan Yeşilyurt gelişine müthiş vurdu, kaleci Metin Erol son anda uzanıp topu kornere attı.

42. dakikada Mehmet Sedef ceza sahasına soldan gönderdi, kaleci Berke Özer yumrukladı ancak top kısa düşünce ceza sahası karıştı, ayaklarda seken meşin yuvarlağı Recep Yemişci uzaklaştırmayı başardı.

45 artı 2. dakikada Kerim Avcı’nın serbest vuruşunda top direğin üzerinden auta çıktı.

DEVRE 0-0 SONA ERDİ.

50. dakikada Kerim Avcı’nın soldan kullandığı korner atışından gelen topa Uğur Arslan Kuru iyi yükselip kafayı vurdu, top direğin hemen yanından auta çıktı.

59. dakikada Oğuz Ceylan sağan ceza sahasına ortaladı, Rangelov uygun durumda kafayı vurdu: 1-0.

63. dakikada Yusuf Acer soldan arka direğe gönderdi, Barış Alıcı çok uygun pozisyonda topu dışarıya gönderdi.

65. dakikada kaleci Berke Özer ceza sahası dışına kadar çıkıp topu kafayla uzaklaştırmak istedi, ancak kalesine dönemeyince santra yuvarlağına kadar giden topu İbrahim Akdağ yaklaşık 40 metreden aşırtma bir vuruşla filelere gönderdi: 2-0.

69. dakikada Mirkan Aydın’ın pasında topla buluşan Kerim Avcı, ceza sahası dışından çok sert vurdu, kaleci Metin Erol köşeye doğru giden topu uçarak çıkardı.

78. dakikada Uğur Arslan Kuru’nun kafasından arkaya düşen topu Recep Yemişci savunmada sektirdi, Andreas kapıp ceza sahasına kadar yaklaşıp karşı karşıya pozisyonda vurdu, top üstten auta gitti.

82. dakikada kaleci Berke Özer topla orta sahaya kadar çıktı, ancak istediği pası yapamayınca araya giren Bahadır Taşdelen yaklaşık 60 metreden kaleye gönderdi. Kaleci Berke hızla geriye dönüp bu kez meşin yuvarlağı iki hamlede kontrol etmeyi başardı.

87. dakikada Caner Aktaş yaklaşık 30 metreden direk dibine vurdu, kaleci Metin Erol sektirmeden kontrol etti.

MAÇ 2-0 SONA ERDİ.



  • KALDIĞIMIZ YERDEN DEVAM
    TÜRKİYE'de 7000'i aşkın bölge futbol okulu öğrencisi olan Altınordu'muzun, birincisini düzenlediği İstanbul Bölgesel Futbol Okulu turnuvasının ikinci günü sona erdi.
  • İYİ BAŞLADIK: 3-1
    İZMİR ASKF Ligi final grubu ilk maçında 37 dakika 10 kişi oynayan U13 Takımımız, Göztepe'yi mağlup etti.
  • İSTANBUL'DA DEV TURNUVA
    ALTINORDU Futbol Okullarımızda eğitim gören çocuklarımız, 1. Bölgesel Futbol Okulu turnuvası için İstanbul'da bir araya geldi.
  • BERKE'YE MİLLİ DAVET
    A Takımımızın kalecisi, Finlandiya'da düzenlenecek UEFA U19 Avrupa Şampiyonası Finalleri'nde mücadele edecek U19 Milli Takımımızın aday kadrosuna davet edildi.
  • TURA VEDA GÖZYAŞLARI...
    U13 takımımız, Volkswagen Junior Master Cup'ta müthiş oynadığı maçta Verona'ya son dakikalarda gelen golle yenilip ilk iki şansını kaybedince gözyaşlarına hakim olamadı.
  • U10'LARIMIZ TECRÜBE KAZANDI
    VİYANA'da düzenlenen Champions Trophy Cup'ta takımımız, 128 takım içerisinde 23. oldu.
  • BRAVO ÇOCUKLAR
    VİYANA’da düzenlenen Champions Trophy Cup'ta grup maçlarını 4 galibiyet, 2 beraberlik, 1 yenilgi ile tamamlayan U10 Takımımız, Dünya devi kulüplerin olduğu final grubu'na yükseldi.
  • BERLİN'DE ŞANSIMIZ DEVAM
    VOLKSWAGEN Junior Master Cup ilk günü 3 maçta 4 puanla geçtik ve ilk iki takım arasına girme şansımızı koruduk
  • VOLKSWAGEN CUP'TA A GRUBU'NDAYIZ
    ÜLKEMİZİ temsil eden U13 takımımız, ilk turda Verona, Hertha Berlin, Belvedere, Real Jose ve Americo ile karşılaşacak.
  • KUPA KADAR DEĞERLİ
    U13, U12, U11 ve U10 takımı sporcularımız 2017-2018 eğitim-öğretim dönemini 27 takdir ve 41 teşekkür ile bitirip şampiyonluk kadar değerli bir performans sergiledi.