ÜLKEMİZİN en büyük özkaynak modelini yaratan Altınordu Futbol Kulübü ile Altınordu Belediyespor arasında “kardeş kulüp” protokolü imzalandı. Ordu ili Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş’ın da aralarında olduğu 12 kişilik kulüp yönetimiyle İzmir’e gelen heyet, Başkan Seyit Mehmet Özkan ile iş birliği protokolü yaptı. 

Altınordu’da 100 dönümlük bir alan üzerine gençler için futbol tesisleri inşa etmek istediklerini ve Altınordu Belediyespor olarak Altınordu Futbol Kulübü’nü rol model aldıklarını belirten Belediye Başkanı Tekintaş, “Altınordu hem özkaynak modeli yaratma hem de tesisleşme ve organizasyon anlamında mükemmel bir örnek. Avrupa’daki birçok kulüpten daha iyi şartları Türk gençleri için hazırladı. Artık, belediyemiz ile aynı ismi taşıyan böyle bir kulüple antrenör eğitiminden, ulusal ve uluslararası turnuvalara kadar bir çok konuda birlikte yürüyeceğiz. Altınordu’da geçirdiğimiz sürede, bir işe adanmanın ve inanmanın ne olduğunu çok iyi gördük ve etkilendik” dedi.

Altınordu Belediyesi ve spor kulübü ile Altınordu Kulübü arasında sıcak bir dostluk köprüsü kurulduğunu kaydeden Başkan Seyit Mehmet Özkan ise, “Ordu’daki kardeşlerimiz için ilham kaynağı olabilmek güzel bir duygu. Türk gençlerine güvenen ve yatırım yapan her oluşumun yanındayız. Bu protokolü imzalarken tek şartım Altınordu Belediyespor’un profesyonel liglerde yer almaması oldu. Çünkü bir belediyenin asıl görevi amatör branşlarda sporcu yetiştirilmesine katkı sağlamaktır. Her iki kurum için hayırlı olsun” diye konuştu. 

Belediye Başkanı Engin Tekintaş ve beraberindekiler, Yeşilyurt Sait Altınordu Yerleşkesi,  Torbalı Metin Oktay Yerleşkesi, A Takım Beytullah Baliç Yerleşkesi ve Selçuk’taki İsmet Orhunbilge Tesisleri’ni gezip incelemeler yaparken heyete İcra Kurulu Üyeleri Barış Orhunbilge, Ali Ergöçmez ve Teknik Direktör Hüseyin Eroğlu da eşlik etti.
 • VE KARŞINIZDA HİT/İT…
  FUTBOLCU gelişimini kayıt altına almak için sürekli olarak teknoloji yatırımı yapan Altınordu'muz, şimdi de iki Türk tarafından geliştirilen HİT-İT’i devreye aldı.
 • U17'LERİMİZDEN 4X4'LÜK SKOR
  TAKIMIMIZ özel maçta FC Augsburg'u 4-0 yenerek, Almanya'daki ikinci maçından da galibiyetle ayrıldı.
 • AVRUPA'NIN DEVLERİ U12 İZMİR CUP'TA
  ALTINORDU'muzun organize ettiği dev turnuva, 6-7-8 Nisan tarihlerinde yine Selçuk'taki İsmet Orhunbilge Tesisleri'nde olacak ve Avrupa'nın en ünlü kulüpler katılacak.
 • GİRESUNSPOR HAZIRLIKLARINA DEVAM
  ALTINORDU'muz önümüzdeki hafta sonunda oynayacağı zorlu maçın çalışmalarına bugün yaptığı antrenmanla devam etti.
 • UYUMLU ATAKAN MENDERES'TE
  ALTINORDU Çocuk Tiyatrosu, "Uyumlu Atakan" isimli oyunuyla Menderes'te bulunan futbol okulu sporcularımıza ve ilkokullarda eğitim gören 150 öğrenciye gösteri yaptı.
 • U16'LARIMIZIN RAKİBİ KRASNODAR
  EKİBİMİZ, Rusya'da düzenlenen Sergey Vakhrushev U16 Turnuvası'nın son maçında Rus temsilcisi Chertanova ile 0-0 berabere kalıp averajlı ikinci sırayı elde etti.
 • U17'LERİMİZ FARKLI KAZANDI:1-4
  ÜÇ önemli hazırlık maçı yapmak için Almanya'ya giden ekibimiz, ilk karşılamasında Greuther Fürth'ü rahat yendi.
 • TAHA TAKIR ATTI, MİLLİLER KAZANDI
  U18 Milli Takımımız, geriye düştüğü maçta deplasmanda Belçika U18 Takımını 2-1 yendi.
 • HAZIRLIKLAR BAŞLADI
  AKIN Çorap Giresunspor ile karşılaşacak olan Altınordu'muz zorlu maçın çalışmalarına start verdi.
 • U16'LARIMIZ YARI FİNALDE:1-2
  GENÇLERİMİZ, Sergey Vakhrushev U16 Turnuvası'nda Anzhi takımını Enis Destan ve Tayfun Tatlı'nın golleriyle yendi.