ÜLKEMİZİN en büyük özkaynak modelini yaratan Altınordu Futbol Kulübü ile Altınordu Belediyespor arasında “kardeş kulüp” protokolü imzalandı. Ordu ili Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş’ın da aralarında olduğu 12 kişilik kulüp yönetimiyle İzmir’e gelen heyet, Başkan Seyit Mehmet Özkan ile iş birliği protokolü yaptı. 

Altınordu’da 100 dönümlük bir alan üzerine gençler için futbol tesisleri inşa etmek istediklerini ve Altınordu Belediyespor olarak Altınordu Futbol Kulübü’nü rol model aldıklarını belirten Belediye Başkanı Tekintaş, “Altınordu hem özkaynak modeli yaratma hem de tesisleşme ve organizasyon anlamında mükemmel bir örnek. Avrupa’daki birçok kulüpten daha iyi şartları Türk gençleri için hazırladı. Artık, belediyemiz ile aynı ismi taşıyan böyle bir kulüple antrenör eğitiminden, ulusal ve uluslararası turnuvalara kadar bir çok konuda birlikte yürüyeceğiz. Altınordu’da geçirdiğimiz sürede, bir işe adanmanın ve inanmanın ne olduğunu çok iyi gördük ve etkilendik” dedi.

Altınordu Belediyesi ve spor kulübü ile Altınordu Kulübü arasında sıcak bir dostluk köprüsü kurulduğunu kaydeden Başkan Seyit Mehmet Özkan ise, “Ordu’daki kardeşlerimiz için ilham kaynağı olabilmek güzel bir duygu. Türk gençlerine güvenen ve yatırım yapan her oluşumun yanındayız. Bu protokolü imzalarken tek şartım Altınordu Belediyespor’un profesyonel liglerde yer almaması oldu. Çünkü bir belediyenin asıl görevi amatör branşlarda sporcu yetiştirilmesine katkı sağlamaktır. Her iki kurum için hayırlı olsun” diye konuştu. 

Belediye Başkanı Engin Tekintaş ve beraberindekiler, Yeşilyurt Sait Altınordu Yerleşkesi,  Torbalı Metin Oktay Yerleşkesi, A Takım Beytullah Baliç Yerleşkesi ve Selçuk’taki İsmet Orhunbilge Tesisleri’ni gezip incelemeler yaparken heyete İcra Kurulu Üyeleri Barış Orhunbilge, Ali Ergöçmez ve Teknik Direktör Hüseyin Eroğlu da eşlik etti.
 • KUPA SINAVI
  ZİRAAT Türkiye Kupası 3. Tur maçında Pendikspor'la karşılaşacak ekibimiz, İstanbul'a giderek maç saatini beklemeye başladı.
 • HEYECAN DOLU TURNUVA
  U12 Takımımız, Şehit Eren Bülbül Yarınların Yıldızları U12 Elit Cup'ta birbirinden heyecanlı maçlar oynarken, turnuvayı 5. sırada tamamladı.
 • ÇOCUKLARLA GÜZEL BİR GÜN
  ALTINORDU Futbol Kulüp Başkanı Seyit Mehmet Özkan, Pınargücü’nü ziyaret ederken oynadığımız iki hazırlık maçını takip etti.
 • ALTINORDU'MUZ:0 GÖZTEPE:1
  ELİT U15 Ligi'nde bir topumuzun direkten döndüğü maçta rakibimize tek golle kaybettik.
 • U16'LAR FARKLI YENİLDİ
  ALTINORDU Futbol Akademisi (ALFA) U16 takımımız, deplasmanda Göztepe U16'ya 3-0 mağlup oldu.
 • U14'LERİMİZ PUANLARI PAYLAŞTI
  ALTINORDU Futbol Akademisi (ALFA) U14 takımımız, evinde Göztepe ile 1-1 berabere kaldı.
 • MANİSASPOR:2 - NİĞDE ANADOLU FK: 3
  HAZIRLAYICI takımımız, 2-0 geriye düştüğü Manisaspor karşısında, Musa Caner Aktaş'ın iki ve İsmail Güven'in son dakikada attığı golle sahadan üç puanla ayrıldı.
 • U18'LERİMİZ BERABERE KALDI:1-1
  ELİT U19 B Ligi'ndeki 6. hafta maçında Adana Demirspor U19 ile deplasmanda oynadığımız maçtan eşitlikle döndük.
 • ÜÇ GOL ÜÇ PUAN: 3-1
  ALFA U17 takımımız, U17 Elit B Ligi'nde deplasmanda Adana Demirspor U17'yi 3-1 yenerek galibiyete uzandı.
 • MİLLİ GURUR
  U17 Milli Takımımız, İrlanda Cumhuriyeti ile oynadığı ikinci hazırlık maçında 4-1 mağlup oldu. Oyuncularımız, Rahmi Salih Kaya, Salih Kavrazlı ve Polat Abay ilk 11'de sahaya çıktı.