ÜLKEMİZİN en büyük özkaynak modelini yaratan Altınordu Futbol Kulübü ile Altınordu Belediyespor arasında “kardeş kulüp” protokolü imzalandı. Ordu ili Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş’ın da aralarında olduğu 12 kişilik kulüp yönetimiyle İzmir’e gelen heyet, Başkan Seyit Mehmet Özkan ile iş birliği protokolü yaptı. 

Altınordu’da 100 dönümlük bir alan üzerine gençler için futbol tesisleri inşa etmek istediklerini ve Altınordu Belediyespor olarak Altınordu Futbol Kulübü’nü rol model aldıklarını belirten Belediye Başkanı Tekintaş, “Altınordu hem özkaynak modeli yaratma hem de tesisleşme ve organizasyon anlamında mükemmel bir örnek. Avrupa’daki birçok kulüpten daha iyi şartları Türk gençleri için hazırladı. Artık, belediyemiz ile aynı ismi taşıyan böyle bir kulüple antrenör eğitiminden, ulusal ve uluslararası turnuvalara kadar bir çok konuda birlikte yürüyeceğiz. Altınordu’da geçirdiğimiz sürede, bir işe adanmanın ve inanmanın ne olduğunu çok iyi gördük ve etkilendik” dedi.

Altınordu Belediyesi ve spor kulübü ile Altınordu Kulübü arasında sıcak bir dostluk köprüsü kurulduğunu kaydeden Başkan Seyit Mehmet Özkan ise, “Ordu’daki kardeşlerimiz için ilham kaynağı olabilmek güzel bir duygu. Türk gençlerine güvenen ve yatırım yapan her oluşumun yanındayız. Bu protokolü imzalarken tek şartım Altınordu Belediyespor’un profesyonel liglerde yer almaması oldu. Çünkü bir belediyenin asıl görevi amatör branşlarda sporcu yetiştirilmesine katkı sağlamaktır. Her iki kurum için hayırlı olsun” diye konuştu. 

Belediye Başkanı Engin Tekintaş ve beraberindekiler, Yeşilyurt Sait Altınordu Yerleşkesi,  Torbalı Metin Oktay Yerleşkesi, A Takım Beytullah Baliç Yerleşkesi ve Selçuk’taki İsmet Orhunbilge Tesisleri’ni gezip incelemeler yaparken heyete İcra Kurulu Üyeleri Barış Orhunbilge, Ali Ergöçmez ve Teknik Direktör Hüseyin Eroğlu da eşlik etti.
 • KALDIĞIMIZ YERDEN DEVAM
  TÜRKİYE'de 7000'i aşkın bölge futbol okulu öğrencisi olan Altınordu'muzun, birincisini düzenlediği İstanbul Bölgesel Futbol Okulu turnuvasının ikinci günü sona erdi.
 • İYİ BAŞLADIK: 3-1
  İZMİR ASKF Ligi final grubu ilk maçında 37 dakika 10 kişi oynayan U13 Takımımız, Göztepe'yi mağlup etti.
 • İSTANBUL'DA DEV TURNUVA
  ALTINORDU Futbol Okullarımızda eğitim gören çocuklarımız, 1. Bölgesel Futbol Okulu turnuvası için İstanbul'da bir araya geldi.
 • BERKE'YE MİLLİ DAVET
  A Takımımızın kalecisi, Finlandiya'da düzenlenecek UEFA U19 Avrupa Şampiyonası Finalleri'nde mücadele edecek U19 Milli Takımımızın aday kadrosuna davet edildi.
 • TURA VEDA GÖZYAŞLARI...
  U13 takımımız, Volkswagen Junior Master Cup'ta müthiş oynadığı maçta Verona'ya son dakikalarda gelen golle yenilip ilk iki şansını kaybedince gözyaşlarına hakim olamadı.
 • U10'LARIMIZ TECRÜBE KAZANDI
  VİYANA'da düzenlenen Champions Trophy Cup'ta takımımız, 128 takım içerisinde 23. oldu.
 • BRAVO ÇOCUKLAR
  VİYANA’da düzenlenen Champions Trophy Cup'ta grup maçlarını 4 galibiyet, 2 beraberlik, 1 yenilgi ile tamamlayan U10 Takımımız, Dünya devi kulüplerin olduğu final grubu'na yükseldi.
 • BERLİN'DE ŞANSIMIZ DEVAM
  VOLKSWAGEN Junior Master Cup ilk günü 3 maçta 4 puanla geçtik ve ilk iki takım arasına girme şansımızı koruduk
 • VOLKSWAGEN CUP'TA A GRUBU'NDAYIZ
  ÜLKEMİZİ temsil eden U13 takımımız, ilk turda Verona, Hertha Berlin, Belvedere, Real Jose ve Americo ile karşılaşacak.
 • KUPA KADAR DEĞERLİ
  U13, U12, U11 ve U10 takımı sporcularımız 2017-2018 eğitim-öğretim dönemini 27 takdir ve 41 teşekkür ile bitirip şampiyonluk kadar değerli bir performans sergiledi.