ÜLKEMİZİN en büyük özkaynak modelini yaratan Altınordu Futbol Kulübü ile Altınordu Belediyespor arasında “kardeş kulüp” protokolü imzalandı. Ordu ili Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş’ın da aralarında olduğu 12 kişilik kulüp yönetimiyle İzmir’e gelen heyet, Başkan Seyit Mehmet Özkan ile iş birliği protokolü yaptı. 

Altınordu’da 100 dönümlük bir alan üzerine gençler için futbol tesisleri inşa etmek istediklerini ve Altınordu Belediyespor olarak Altınordu Futbol Kulübü’nü rol model aldıklarını belirten Belediye Başkanı Tekintaş, “Altınordu hem özkaynak modeli yaratma hem de tesisleşme ve organizasyon anlamında mükemmel bir örnek. Avrupa’daki birçok kulüpten daha iyi şartları Türk gençleri için hazırladı. Artık, belediyemiz ile aynı ismi taşıyan böyle bir kulüple antrenör eğitiminden, ulusal ve uluslararası turnuvalara kadar bir çok konuda birlikte yürüyeceğiz. Altınordu’da geçirdiğimiz sürede, bir işe adanmanın ve inanmanın ne olduğunu çok iyi gördük ve etkilendik” dedi.

Altınordu Belediyesi ve spor kulübü ile Altınordu Kulübü arasında sıcak bir dostluk köprüsü kurulduğunu kaydeden Başkan Seyit Mehmet Özkan ise, “Ordu’daki kardeşlerimiz için ilham kaynağı olabilmek güzel bir duygu. Türk gençlerine güvenen ve yatırım yapan her oluşumun yanındayız. Bu protokolü imzalarken tek şartım Altınordu Belediyespor’un profesyonel liglerde yer almaması oldu. Çünkü bir belediyenin asıl görevi amatör branşlarda sporcu yetiştirilmesine katkı sağlamaktır. Her iki kurum için hayırlı olsun” diye konuştu. 

Belediye Başkanı Engin Tekintaş ve beraberindekiler, Yeşilyurt Sait Altınordu Yerleşkesi,  Torbalı Metin Oktay Yerleşkesi, A Takım Beytullah Baliç Yerleşkesi ve Selçuk’taki İsmet Orhunbilge Tesisleri’ni gezip incelemeler yaparken heyete İcra Kurulu Üyeleri Barış Orhunbilge, Ali Ergöçmez ve Teknik Direktör Hüseyin Eroğlu da eşlik etti.
 • U12'LERİMİZ ALMANYA'DA
  ALFA ekibimiz, 7. kez düzenlenecek Weihnachtscup’a katılacak, ayrıca bir dizi özel maça çıkacak.
 • EGE KUPASI İNCELEMESİ
  İNGİLTERE U16 Milli Takım yetkilileri, 14 maçın 10'unun oynayacağı Metin Oktay Tesisleri'nde incelemelerde bulunmak üzere İzmir'e geldi.
 • OĞULCAN'DAN MÜJDELİ HABER
  MENİSKÜS ve kıkırdak sorunu nedeniyle ameliyat olan genç oyuncumuzun, ligin ikinci yarısına yetişeceği açıklandı.
 • DR. ZEREN'E TEŞEKKÜRLER
  BAŞKANIMIZ Seyit Mehmet Özkan ve İcra Kurulu üyelerimiz, yıllardır kulübümüze önemli destekler veren Op.Dr.Bülent Zeren'e teşekkür ziyaretinde bulundu.
 • İTO BAŞKANI ÖZGENER'E ZİYARET
  BAŞKANIMIZ Seyit Mehmet Özkan, İzmir Ticaret Odası Başkanı ve yönetimine, organizasyonumuz ile Uluslararası U12 İzmir Cup hakkında bilgiler verdi.
 • TAKIMIMIZ TAKTİK ÇALIŞTI
  16.hafta maçında Boluspor'la deplasmanda karşılaşacak ekibimiz, hazırlıklarını sürdürüyor...
 • ÜÇ GENCİMİZ 11'DE BAŞLADI
  U18 Millilerimiz Bosna Hersek'i Zagrep'te 2-1 mağlup ederken, gençlerimiz Atakan Gündüz gol attı, Atalay Yıldırım ise ikinci golün asistini yaptı.
 • ALTINORDU'MUZ START VERDİ
  BOLUSPOR ile Pazar günü deplasmanda oynayacağımız maça yönelik hazırlıklara bir günlük iznin ardından başladık.
 • VELİOĞLU UNUTULMADI
  BİR döneme damgasını vuran, unutulmaz futbolcu ve teknik direktörümüz Erkan Velioğlu, vefatının ikinci yılında kabri başında sevenleriyle anıldı.
 • ÜÇ GOL ÜÇ PUAN: 3-1
  Elit U16 Ligi'nde ALFA U16 Takımımız, Osman Burak Destan'ın iki gol attığı maçta Göztepe U16'yı 3-1 yendi.