ÜLKEMİZİN en büyük özkaynak modelini yaratan Altınordu Futbol Kulübü ile Altınordu Belediyespor arasında “kardeş kulüp” protokolü imzalandı. Ordu ili Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş’ın da aralarında olduğu 12 kişilik kulüp yönetimiyle İzmir’e gelen heyet, Başkan Seyit Mehmet Özkan ile iş birliği protokolü yaptı. 

Altınordu’da 100 dönümlük bir alan üzerine gençler için futbol tesisleri inşa etmek istediklerini ve Altınordu Belediyespor olarak Altınordu Futbol Kulübü’nü rol model aldıklarını belirten Belediye Başkanı Tekintaş, “Altınordu hem özkaynak modeli yaratma hem de tesisleşme ve organizasyon anlamında mükemmel bir örnek. Avrupa’daki birçok kulüpten daha iyi şartları Türk gençleri için hazırladı. Artık, belediyemiz ile aynı ismi taşıyan böyle bir kulüple antrenör eğitiminden, ulusal ve uluslararası turnuvalara kadar bir çok konuda birlikte yürüyeceğiz. Altınordu’da geçirdiğimiz sürede, bir işe adanmanın ve inanmanın ne olduğunu çok iyi gördük ve etkilendik” dedi.

Altınordu Belediyesi ve spor kulübü ile Altınordu Kulübü arasında sıcak bir dostluk köprüsü kurulduğunu kaydeden Başkan Seyit Mehmet Özkan ise, “Ordu’daki kardeşlerimiz için ilham kaynağı olabilmek güzel bir duygu. Türk gençlerine güvenen ve yatırım yapan her oluşumun yanındayız. Bu protokolü imzalarken tek şartım Altınordu Belediyespor’un profesyonel liglerde yer almaması oldu. Çünkü bir belediyenin asıl görevi amatör branşlarda sporcu yetiştirilmesine katkı sağlamaktır. Her iki kurum için hayırlı olsun” diye konuştu. 

Belediye Başkanı Engin Tekintaş ve beraberindekiler, Yeşilyurt Sait Altınordu Yerleşkesi,  Torbalı Metin Oktay Yerleşkesi, A Takım Beytullah Baliç Yerleşkesi ve Selçuk’taki İsmet Orhunbilge Tesisleri’ni gezip incelemeler yaparken heyete İcra Kurulu Üyeleri Barış Orhunbilge, Ali Ergöçmez ve Teknik Direktör Hüseyin Eroğlu da eşlik etti.
 • BURAK İNCE ADAY KADRODA
  AFMO U15 Takımında yer alan futbolcumuz Burak İnce, U14 Milli Takımımızın Antalya'da yapacağı hazırlık kampı aday kadrosuna çağrıldı.
 • TAHA'YA GEÇMİŞ OLSUN ZİYARETİ
  SOL dizinden ameliyat olan geç kalecimizi hastanede ziyaret ederek moral verdik.
 • HAZIRLIKLARIMIZ TEMPOLU SÜRÜYOR
  ALTINORDU'muz, Elazığspor maçına yönelik çalışmalarına bugün yaptığı antrenmanla devam etti.
 • STUTTGART U19:2 – ALTINORDU U18:2
  U18 Takımımız, Almanya'da oynadığı son hazırlık maçında 2-0 geriye düşmesine rağmen Hakkı Peker ve Atalay Yıldırım'ın golleriyle sahadan beraberlikle ayrıldı.
 • GENÇLERİMİZDEN İKİ GOL
  U17 Milli Takımımız, hazırlık maçında Romanya'yı 6-2 yendi. Karşılaşmada futbolcularımız, Barışcan Işık Altunbaş ve Atakan Gündüz 1'er golle skora katkıda bulundu.
 • MADALYA ZENGİNİ FERHAT ARICAN
  ALTINORDU'muzun olimpik cimnastikçisi, kariyeri boyunca kazandığı madalyalarını artık koyacak yer bulamıyor.
 • KALBİMİZ YUSUF AKLAN'DA
  BİR dönem Altınordu forması da giyen Göztepe U17 takımı kalecisine acil şifalar dileriz.
 • ÇALIŞMALARA START VERDİK
  SEZONUN ikinci yarısının ilk maçında Elazığspor ile karşılaşacak ekibimiz, hazırlıklarına başladı
 • ALMANYA'DA FARKLI GALİBİYET:3-0
  AFMO U18 Takımımız, özel maçta Unterhacning U19'u Atalay Yıldırım, Embiya Ayyıldız ve Atalay Gürel'in golleriyle geçti.
 • U12’LERİMİZ 3 PUANI 3 GOLLE ALDI
  ALTINORDU Futbol Eğitim Kurumu (AFEK) ekibimiz, Tire 1922 Spor’u 3-0 mağlup etti.